Tag: Mity i fakty makijaż

makijaż historia

Ciekawostki na temat makijażu

Makijaż
Jeśli interesujesz się makijażem, ale masz już dość typowych rad na jego temat, daj sobie spokój i przeczytaj poniższe interesujące fakty dotyczące makijażu i kosmetyków do jego wykonywania. Ludzie używaja kosmetyków w różnej formie od wieków. Wizaż, czyli wizualny wygląd był nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji ciała.


Podobne porady

makijaż oka

Jak wybrać tusz do rzęs?

Makijaż
Tusz to rzęs to jeden z kluczowych elementów każdego makijażu. Może być używany samodzielnie lub z dodatkowym makijażem podkreślającym oko. Obecnie istnieje olbrzymi wybór maskar do rzęs, począwszy od pogrubiających, odżywczych, wydłużających, podkręcających aż po takie, które pełnią po kilka funkcji naraz. Którą z nich wybrać, żeby uzyskać najlepszy dla siebie efekt? Oto, co należy wziąć pod uwagę:
Najlepsza maskara do rzęs

Jak wybrać odpowiedni tusz do rzęs?

Makijaż oczu
Zarówno typów rzęs jak i typów maskar jest bardzo wiele. Niestety maskary nie są tanie i rzadko, którą z nas stać, aby móc wypróbować je wszystkie. Dlatego przed zakupem należy się dobrze zastanowić i wybrać optymalny tusz, idealny dla naszych rzęs aby niepotrzebnie nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Odpowiednio dobrany rozwiąże problem rzadkich, zbyt krótkich lub prostych rzęs.
pomidory

Pomidory - ciekawostki i fakty

Warzywa
Pizza z gęstym, czerwonym sosem, wszelkie sałatki, kanapki lub zupy, a także małe pożywne przekąski nie mogą się obyć bez pomidorów. Królują w daniach na każdą porę dnia. Trudno byłoby sobie wyobrazić jakąkolwiek kuchnię świata bez tego warzywa. Niewiele brakowało, a odkryte w Ameryce Południowej pomidory hodowalibyśmy jak teraz np. bratki czy rośliny doniczkowe w domach.
kleopatra

Sekrety piękna Kleopatry

Pielęgnacja skóry
Piękno Kleopatry intrygowało mężczyzn i kobiety przez wiele wieków. Jest ona jedną z najbardziej znanych postaci czasów starożytnych, a jej sława pozostała żywa do dnia dzisiejszego. Co jest jej sekretem?Niektórzy twierdzą, że miała ona zdolności uwodzenia, była inteligentna, umiała tańczyć i grać na wielu instrumentach, a także miała niesamowity głos. Jednak to nie wszystko. Kleopatra była wyjątkową kobietą i kochała siebie, jednak znała również sekrety urody, które były dostępne w jej czasach. Jednym z najsławniejszych wykorzystywanym przez nią trikiem, była maska ze złota, jednak poniżej znajdziesz jej triki, które są mniej kosztowne.
kleopatra

Kosmetyki, których używała Kleopatra

Maseczki Domowe
Kleopatra była bardzo atrakcyjną i piękną kobietą, jednak lubiła dbać o siebie, używając różnego rodzaju maseczek, zabiegów i kąpieli. Wielu wysoko postawionych mężczyzn tamtych czasów szalało na punkcie jej piękna, uroku i niesamowitej inteligencji. Niektóre źródła mówią, że Kleopatra napisała książkę, w której zawarła przepisy na naturalne maseczki do twarzy oraz zabiegi na ciało, twarz i włosy, jednak książka ta zagubiła się, bądź została zniszczona. Tylko niewielka liczba sekretów urody Kleopatry dotrwała do naszych czasów. Poniżej znajdziesz niektóre z nich.
masło

Szybki przepis na organiczne masło

Inne zdrowe przepisy
Masło dostępne w sklepach nie należy do najzdrowszych produktów, ponieważ otrzymywane jest z mleka pasteryzowanego. Czy istnieje jakaś alternatywa? Oczywiście! Szybko i w prosty sposób można przygotować masło w zaciszu domowym – jest ekologiczne, zdrowe, pełne witamin i minerałów. Zawiera witaminę A, niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania wielu narządów, a także zdrowe kwasy tłuszczowe.
makijaż mity

Mity, w które każe nam wierzyć przemysł kosmetyczny

Medyczne Badania Naukowe
Naszych wyborów produktów kosmetycznych dokonujemy bardzo często za namową reklam i kolorowych opakowań na sklepowych półkach. Jednakże, wizażyści, eksperci od kosmetyki uważają, że nie powinno się wierzyć wielu koncernom produkującym wyroby kosmetyczne - stawiają oni często twierdzenia na temat swoich produktów, które po prostu nie są prawdziwe. Aby ci to udowodnić, przygotowaliśmy listę najczęściej powielanych mitów na temat produktów poprawiających urodę. Warto jest pamiętać o każdym z nich.