Tag: Mity i fakty makijaż

makijaż historia

Ciekawostki na temat makijażu

Makijaż
Jeśli interesujesz się makijażem, ale masz już dość typowych rad na jego temat, daj sobie spokój i przeczytaj poniższe interesujące fakty dotyczące makijażu i kosmetyków do jego wykonywania. Ludzie używaja kosmetyków w różnej formie od wieków. Wizaż, czyli wizualny wygląd był nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji ciała.


Podobne porady

odświeżanie tuszu do rzęs

Jak odświeżyć tusz do rzęs?

Makijaż
Tusz do rzęs to jeden z niewielu kosmetyków, którego trwałość sięga nie dalej, niż 3 miesiące. Choć wielu z nas ciężko jest się rozstać z ulubioną maskarą i trzymamy ją w kosmetyczce nawet rok, nadeszła pora, by spojrzeć prawdzie w oczy: tusz do rzęs wysycha i po około 3 miesiącach nie nadaje się już do użycia. Czy można temu zapobiec? Czy jest sposób, by uratować naszą kruszącą się, zasychającą maskarę? Oczywiście, że tak! Dowiedz się jak to zrobić.
Najlepsza maskara do rzęs

Jak wybrać odpowiedni tusz do rzęs?

Makijaż oczu
Zarówno typów rzęs jak i typów maskar jest bardzo wiele. Niestety maskary nie są tanie i rzadko, którą z nas stać, aby móc wypróbować je wszystkie. Dlatego przed zakupem należy się dobrze zastanowić i wybrać optymalny tusz, idealny dla naszych rzęs aby niepotrzebnie nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Odpowiednio dobrany rozwiąże problem rzadkich, zbyt krótkich lub prostych rzęs.
kleopatra

Sekrety piękna Kleopatry

Pielęgnacja skóry
Piękno Kleopatry intrygowało mężczyzn i kobiety przez wiele wieków. Jest ona jedną z najbardziej znanych postaci czasów starożytnych, a jej sława pozostała żywa do dnia dzisiejszego. Co jest jej sekretem?Niektórzy twierdzą, że miała ona zdolności uwodzenia, była inteligentna, umiała tańczyć i grać na wielu instrumentach, a także miała niesamowity głos. Jednak to nie wszystko. Kleopatra była wyjątkową kobietą i kochała siebie, jednak znała również sekrety urody, które były dostępne w jej czasach. Jednym z najsławniejszych wykorzystywanym przez nią trikiem, była maska ze złota, jednak poniżej znajdziesz jej triki, które są mniej kosztowne.
kleopatra

Kosmetyki, których używała Kleopatra

Maseczki Domowe
Kleopatra była bardzo atrakcyjną i piękną kobietą, jednak lubiła dbać o siebie, używając różnego rodzaju maseczek, zabiegów i kąpieli. Wielu wysoko postawionych mężczyzn tamtych czasów szalało na punkcie jej piękna, uroku i niesamowitej inteligencji. Niektóre źródła mówią, że Kleopatra napisała książkę, w której zawarła przepisy na naturalne maseczki do twarzy oraz zabiegi na ciało, twarz i włosy, jednak książka ta zagubiła się, bądź została zniszczona. Tylko niewielka liczba sekretów urody Kleopatry dotrwała do naszych czasów. Poniżej znajdziesz niektóre z nich.
masło

Szybki przepis na organiczne masło

Inne zdrowe przepisy
Masło dostępne w sklepach nie należy do najzdrowszych produktów, ponieważ otrzymywane jest z mleka pasteryzowanego. Czy istnieje jakaś alternatywa? Oczywiście! Szybko i w prosty sposób można przygotować masło w zaciszu domowym – jest ekologiczne, zdrowe, pełne witamin i minerałów. Zawiera witaminę A, niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania wielu narządów, a także zdrowe kwasy tłuszczowe.

Jak długo możemy stosować kosmetyki?

Kosmetyki dla Pań
Większość kobiet uwielbia kosmetyki, szczególnie te sprawdzone i ulubione. Część z nich stosujemy na co dzień, z kolei tych, które tworzą najbardziej spektakularne efekty, używamy od święta. Wiele kobiet jedną szminką maluje się nawet przez dwa lata, nie zdając sobie sprawy z tego, że data jej przydatności już dawno minęła. Niestety statystyki dowodzą, że taka sytuacja dotyczy nie tylko szminek. Przez kilka lat zdarza nam się również używać cieni do powiek lub różu do policzków. Może to skończyć się naprawdę nieciekawie dla naszej skóry oraz zdrowia. Dlatego postanowiliśmy przypomnieć, jak długo możemy stosować popularne kosmetyki.

Ciekawostki na temat słodyczy, o których mało kto wie

Odżywianie
Lubimy je ponieważ są słodkie, poprawiają nam humor i idealnie nadają się jako przekąska podczas pracy i nauki. O czym mowa? Oczywiście o słodyczach. Wielu z nas różnego rodzaju słodkości je regularnie. Z pewnością nie trzeba nikogo uświadamiać, że większość z nich zawiera sporo cukru, ale mało kto wie o ciekawostkach na temat słodyczy. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące! Przekonajmy się.