Tag: Mity i fakty makijaż

makijaż historia

Ciekawostki na temat makijażu

Makijaż
Jeśli interesujesz się makijażem, ale masz już dość typowych rad na jego temat, daj sobie spokój i przeczytaj poniższe interesujące fakty dotyczące makijażu i kosmetyków do jego wykonywania. Ludzie używaja kosmetyków w różnej formie od wieków. Wizaż, czyli wizualny wygląd był nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji ciała.


Podobne porady

makijaż oka

Jak wybrać tusz do rzęs?

Makijaż
Tusz to rzęs to jeden z kluczowych elementów każdego makijażu. Może być używany samodzielnie lub z dodatkowym makijażem podkreślającym oko. Obecnie istnieje olbrzymi wybór maskar do rzęs, począwszy od pogrubiających, odżywczych, wydłużających, podkręcających aż po takie, które pełnią po kilka funkcji naraz. Którą z nich wybrać, żeby uzyskać najlepszy dla siebie efekt? Oto, co należy wziąć pod uwagę:
odświeżanie tuszu do rzęs

Jak odświeżyć tusz do rzęs?

Makijaż
Tusz do rzęs to jeden z niewielu kosmetyków, którego trwałość sięga nie dalej, niż 3 miesiące. Choć wielu z nas ciężko jest się rozstać z ulubioną maskarą i trzymamy ją w kosmetyczce nawet rok, nadeszła pora, by spojrzeć prawdzie w oczy: tusz do rzęs wysycha i po około 3 miesiącach nie nadaje się już do użycia. Czy można temu zapobiec? Czy jest sposób, by uratować naszą kruszącą się, zasychającą maskarę? Oczywiście, że tak! Dowiedz się jak to zrobić.
Najlepsza maskara do rzęs

Jak wybrać odpowiedni tusz do rzęs?

Makijaż oczu
Zarówno typów rzęs jak i typów maskar jest bardzo wiele. Niestety maskary nie są tanie i rzadko, którą z nas stać, aby móc wypróbować je wszystkie. Dlatego przed zakupem należy się dobrze zastanowić i wybrać optymalny tusz, idealny dla naszych rzęs aby niepotrzebnie nie wyrzucać pieniędzy w błoto. Odpowiednio dobrany rozwiąże problem rzadkich, zbyt krótkich lub prostych rzęs.

Jak wykorzystać szczoteczkę od zużytej maskary do rzęs?

Makijaż oczu
Maskara do rzęs to jeden z najbardziej popularnych kosmetyków, bez których nie może obejść się żadna kobieta. Niektóre stawiają na naturalny wygląd i rezygnują z podkładów, pudrów, róży, cieni i szminek, ale mało która potrafi odmówić sobie wytuszowania raz na jakiś czas rzęs. Oczywistym jest więc, że maskara do rzęs jest też jednym z kosmetyków które najczęściej są zużywane i trafiają do kosza. Szkoda, bo do każdej maskary dołączona jest ciekawa szczoteczka, którą można wykorzystać jeszcze na kilka sposobów. Zanim więc wyrzucisz kolejną zużytą maskarę, zastanów się czy nie warto zachować szczoteczkę, bo jeszcze na pewno się ona przyda. Oto kilka ciekawych zastosowań dla niej.
kleopatra

Sekrety piękna Kleopatry

Pielęgnacja skóry
Piękno Kleopatry intrygowało mężczyzn i kobiety przez wiele wieków. Jest ona jedną z najbardziej znanych postaci czasów starożytnych, a jej sława pozostała żywa do dnia dzisiejszego. Co jest jej sekretem?Niektórzy twierdzą, że miała ona zdolności uwodzenia, była inteligentna, umiała tańczyć i grać na wielu instrumentach, a także miała niesamowity głos. Jednak to nie wszystko. Kleopatra była wyjątkową kobietą i kochała siebie, jednak znała również sekrety urody, które były dostępne w jej czasach. Jednym z najsławniejszych wykorzystywanym przez nią trikiem, była maska ze złota, jednak poniżej znajdziesz jej triki, które są mniej kosztowne.
makijaż oczu

10 trików w makijażu oczu

Makijaż oczu
Jeśli szukasz sposobów na to, by podkreślić oczy i sprawić, że będą się wyróżniać, to musisz przeczytać ten artykuł. Pięknie zrobiony makijaż oczu może całkowicie zmienić twój wygląd i sprawić, że będziesz wyglądać jeszcze bardziej zachwycająco. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, by mieć zniewalające spojrzenie.
makijaż mity

Mity, w które każe nam wierzyć przemysł kosmetyczny

Medyczne Badania Naukowe
Naszych wyborów produktów kosmetycznych dokonujemy bardzo często za namową reklam i kolorowych opakowań na sklepowych półkach. Jednakże, wizażyści, eksperci od kosmetyki uważają, że nie powinno się wierzyć wielu koncernom produkującym wyroby kosmetyczne - stawiają oni często twierdzenia na temat swoich produktów, które po prostu nie są prawdziwe. Aby ci to udowodnić, przygotowaliśmy listę najczęściej powielanych mitów na temat produktów poprawiających urodę. Warto jest pamiętać o każdym z nich.