Tag: Sprzątanie poradnik

sprzątanie mieszkania

Jak posprzątać w 3 minuty?

Środki czyszczące
Znajomi już w drodze do Ciebie, a Twoje mieszkanie wygląda jak po klęsce żywiołowej? Nie tylko ty musiałaś zmagać się z tym problemem. Wystarczy kilka minut, by doprowadzić mieszkanie do „porządku”. Możecie być pewni, że efekty są zdumiewające i od czasu do czasu warto zdecydować się na takie szybkie sprzątanie. Poniżej znajdziecie filmik instruktażowy, który pomoże wam szybko pozbyć się bałaganu. Macie 3 minuty na posprzątanie. Czas start!
mycie naczyń

Jak dbać o naczynia?

Mycie naczyń
Naczynia emaliowane, teflonowe, ze szkła żaroodpornego, miedziane czy mosiężne - jak o nie dbać, by długo wyglądały jak nowe? Zastanawiałyście się dlaczego zastawa babci po kilkudziesięciu latach użytkowania wygląda jak nowa? Nasze mamy i babcie wiedziały jak dbać o naczynia domowymi sposobami. Wystarczy kilka składników, które każda z was znajdzie w swoim domu. Zapraszam do zapoznania się instrukcją, która pomoże wam zadbać o wasze naczynia.
narzędzia czyszczące :)

Jak szybko posprzątać dom?

Sprzątanie łazienki
Chyba każdy marzy o poznaniu tajemnicy szybkiego posprzątania mieszkania czy domu. Zazwyczaj porządki zajmują nam cały dzień. Przeczytaj jak szybko i efektywnie można sprzątać poszczególne pomieszczenia w domu, a zaoszczędzić na czasie, który możesz poświęcić swoim ulubionym zajęciom lub rodzinie.
bałagan

Jak posprzątać dom na Wielkanoc? Sprawdzony sposób na wiosenne porządki.

Mycie okien
Wiosna już dawno zapukała do naszych drzwi, Wielkanoc za 2 tygodnie, a my wciąż mamy koszmary po nocach, że znów zostawimy wszystko na ostatnią chwilę. Po raz kolejny nie zrobimy wszystkiego, co chcieliśmy zrobić. Każda matka i żona będzie bardzo zajęta, a nikt z rodziny nie będzie chciał pomagać. I co wtedy? Znów kłótnia... A potem święta i znów to samo. Sterty brudnych naczyń, kłótnie o telewizor, fochy i brak wzajemnego zrozumienia. Oczywiście nie wszystkie rodzinny są takie. Przecież wiesz, że istnieją znajomi, u których wszystko przebiega bez zarzutu. Wszystko za sprawą wzajemnej pomocy. Tylko jak to osiągnąć? Trzeba zaprowadzić kilka prostych reguł...
Wiosenne porządki

Jak zrobić wiosenne porządki?

Sprzątanie pomieszczeń
Wiosna już na dobre zawitała w naszych domach. Pora zatem na wiosenne porządki. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad i wskazówek które pomogą ci doprowadzić do porządku cały dom.
butelka ze spryskiwaczem - działa do góry dnem

Co zrobić, żeby butelka ze spryskiwaczem działała pod kątem?

Środki czyszczące
Chcesz umyć okna na poddaszu. Naciskasz na spust butelki ze spryskiwaczem i co? Mimo iż butelka nie jest pusta, ani kropla płynu nie wydostaje się na zewnątrz. To samo dzieje się, gdy trzymasz butelkę pod kątem. Brzmi znajomo? Jeśli i ciebie denerwuje ten problem, zobacz jak w łatwy sposób go rozwiązać. Dzięki drobnej modyfikacji twój spryskiwacz nie zawiedzie cię w żadnej sytuacji.