Tag: Kawa odstraszanie ślimaków

kawa

Ciekawe zastosowania kawy

Nietypowe zastosowania
Poza oczywistym zastosowaniem, którym jest budzenie nas każdego ranka, kawa ma masę innych zastosowań. Nieważne, czy to kawa rozpuszczalna czy niezmielone ziarna, możesz wykorzystać ją do wielu rzeczy. Oto lista 21 zastosowań kawy.


Podobne porady

ślimak

Jak zwalczyć ślimaki?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Te obślizgłe stworzenia są zmorą każdego ogrodnika i działkowicza. Wielu z nich zachodzi w głowę jak ustrzec się przed tymi szkodnikami i jak ochronić swoje warzywa, aby nie zostały zjedzone. Oto kilka pomysłów na walkę ze ślimakami.
Ozdoby choinkowe

Jak zrobić ciekawe ozdoby na choinkę?

Choinka
Poniżej przedstawiam sposób wykonania oryginalnych ozdób choinkowych. Ozdoby te świetnie nadają się do ozdobienia drzewek w stylu rustykalnym i wiejskim. Wykonane są z drewna, papieru i nitki.
Kornwalia - zwiedzanie

Ciekawe miejsca w Korwalii - przewodnik dla turystów

Atrakcje turystyczne
Palmy w Anglii? Przy tej pogodzie brzmi to nie mniej fantastycznie jak romantyczna legenda o miłości Tristana i Izoldy. Wyprawa do tej krainy to podróż w czasie. Ten prowincjonalny charakter ma swój urok. Życie toczy się głównie w pubach. Choć nie wszyscy mają prawo brać w nim udział. Angielski pub to skrót od miejsca dostępnego publicznie – w przeciwieństwie do prywatnych klubów, gdzie wstęp mają tylko członkowie. Zakaz pubowy (bywa nawet dożywotni) dotyczy wielu lokali w okolicy. I jest rygorystycznie przestrzegany. To dla niektórych bardziej dotkliwa kara niż grzywna.
ślimak

Jak pozbyć się ślimaków na działce?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Ślimaki w ogródkach i na grządkach to prawdziwe utrapienie działkowiczów. W ostatnich latach do tych ze skorupkami dołączyły jeszcze te bez – pożerające wszystko na swojej drodze. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, po naszych zbiorach pozostanie jedynie mgliste wspomnienie. Co zatem robić, by pozbyć się na dobre tych nieproszonych gości? Oto kilka sprawdzonych sposobów na ślimaki w ogrodzie.
3 ciekawe sposoby pakowania prezentów

3 ciekawe sposoby pakowania prezentów

Prezenty Bożonarodzeniowe
Święta zbliżają się wielkimi krokami. A święta to przecież czas prezentów. Jeżeli szukasz ciekawego sposobu na zapakowanie małych, średnich czy dużych upominków, w oryginalny sposób, to przedstawiamy trzy propozycje jak to zrobić. Możesz wykorzystać przedstawione sposoby do wszystkich upominków. Będą pięknie prezentowały się pod świąteczną choinką.
płyn do okien

Ciekawe zastosowania płynu do mycia okien

Nietypowe zastosowania
Płyn do mycia okien jest niezwykle użyteczny. Nasze szyby lśnią dzięki niemu czystością, bez żadnych smug i ciężkiej  pracy. Czy wiesz jednak, że możesz użyć go na znacznie więcej sposobów. Jeżeli chcesz się przekonać, do czego możesz wykorzystać butelkę płynu do mycia okien, koniecznie przeczytaj ten artykuł.
węgiel aktywny

Ciekawe zastosowania węgla aktywowanego

Medycyna Naturalna

Węgiel aktywny jest używany od wielu lat jako środek, który ma nam pomóc w walce z problemami trawiennymi oraz problemami skórnymi. Ale ten proszek ma wiele zastosowań, o których wielu z nas nie ma nawet pojęcia! W medycynie jest tak wiele zastosowań węgla aktywnego, że nie sposób nie pokusić się, aby ich wszystkich nie uwzględnić. Oto kilka cennych zastosowań dla węgla aktywnego, które możesz bez przeszkód wykorzystać w codziennym życiu.