Tag: Kawa odstraszanie ślimaków

kawa

Ciekawe zastosowania kawy

Nietypowe zastosowania
Poza oczywistym zastosowaniem, którym jest budzenie nas każdego ranka, kawa ma masę innych zastosowań. Nieważne, czy to kawa rozpuszczalna czy niezmielone ziarna, możesz wykorzystać ją do wielu rzeczy. Oto lista 21 zastosowań kawy.


Podobne porady

Ozdoby choinkowe

Jak zrobić ciekawe ozdoby na choinkę?

Choinka
Poniżej przedstawiam sposób wykonania oryginalnych ozdób choinkowych. Ozdoby te świetnie nadają się do ozdobienia drzewek w stylu rustykalnym i wiejskim. Wykonane są z drewna, papieru i nitki.

Jak zrobić ciekawe kolczyki?

Robienie biżuterii
Każda z nas uwielbia biżuterię. Jest ona jednak dość droga. Zamiast ją kupować można ją robić samemu i przy okazji zaoszczędzić. W tym artykule opiszę jak zrobić śliczne kolczyki. Nadają się na codzienne wyjścia, a także imprezy.
ślimak

Jak pozbyć się ślimaków na działce?

Szkodniki, Choroby, Problemy
Ślimaki w ogródkach i na grządkach to prawdziwe utrapienie działkowiczów. W ostatnich latach do tych ze skorupkami dołączyły jeszcze te bez – pożerające wszystko na swojej drodze. Jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, po naszych zbiorach pozostanie jedynie mgliste wspomnienie. Co zatem robić, by pozbyć się na dobre tych nieproszonych gości? Oto kilka sprawdzonych sposobów na ślimaki w ogrodzie.
3 ciekawe sposoby pakowania prezentów

3 ciekawe sposoby pakowania prezentów

Prezenty Bożonarodzeniowe
Święta zbliżają się wielkimi krokami. A święta to przecież czas prezentów. Jeżeli szukasz ciekawego sposobu na zapakowanie małych, średnich czy dużych upominków, w oryginalny sposób, to przedstawiamy trzy propozycje jak to zrobić. Możesz wykorzystać przedstawione sposoby do wszystkich upominków. Będą pięknie prezentowały się pod świąteczną choinką.
Cukier wykorzystanie w kosmetyce

Ciekawe sposoby na wykorzystania cukru do pielęgnacji urody

Szminki i błyszczyki
Cukier jest substancją wywołującą w nas najczęściej dwojakie uczucia. Z jednej strony, jedzenie go pod różnymi postaciami sprawia nam przyjemność, bez której często nie wyobrażamy sobie życia. Ciastka, czekolada, batoniki, napoje gazowane, cukier jest dosłownie wszędzie, by umilić nam życie i poprawić nastrój. Z drugiej jednak strony wszyscy chyba słyszeliśmy o problemach, jakie nadużywanie słodkości wywołuje w naszych organizmach. Niestety, współczesny świat ma problem, bowiem cukier dodawany jest do niemal wszystkich produktów spożywczych, co sprawia, że i tak wprowadzamy go w ogromnych ilościach do naszych organizmów. Złowieszcze diagnozy dietetyków i lekarzy nie powinny przesłonić nam jednak faktu, że cukier posiada także szereg wartościowych zastosowań i może być skutecznie wykorzystany do innych celów niż tylko jedzenie. Oto kilka z nich.
płyn do okien

Ciekawe zastosowania płynu do mycia okien

Nietypowe zastosowania
Płyn do mycia okien jest niezwykle użyteczny. Nasze szyby lśnią dzięki niemu czystością, bez żadnych smug i ciężkiej  pracy. Czy wiesz jednak, że możesz użyć go na znacznie więcej sposobów. Jeżeli chcesz się przekonać, do czego możesz wykorzystać butelkę płynu do mycia okien, koniecznie przeczytaj ten artykuł.
węgiel aktywny

Ciekawe zastosowania węgla aktywowanego

Medycyna Naturalna

Węgiel aktywny jest używany od wielu lat jako środek, który ma nam pomóc w walce z problemami trawiennymi oraz problemami skórnymi. Ale ten proszek ma wiele zastosowań, o których wielu z nas nie ma nawet pojęcia! W medycynie jest tak wiele zastosowań węgla aktywnego, że nie sposób nie pokusić się, aby ich wszystkich nie uwzględnić. Oto kilka cennych zastosowań dla węgla aktywnego, które możesz bez przeszkód wykorzystać w codziennym życiu.