Tag: Test ciążowy jak użyć

test ciążowy

Jak wykonać test ciążowy?

Emocje w ciąży
Domowe testy ciążowe są tera łatwiejsze i pewniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przedstawione poniżej porady mogą ci się wydać zbyt oczywiste, ale w chwili podekscytowania (jestem w ciąży czy nie jestem?) pamiętaj aby:


Podobne porady

poranne nudności

Jak rozpoznać objawy ciąży?

Zajście w ciążę
Starasz się o dziecko i nie możesz się doczekać pierwszych objawów ciąży? Boisz się że je przeoczysz? Czy może pojawiły się niepokojące objawy i zastanawiasz się czy to właśnie objawy ciąży, a nie byłaś na to przygotowana? Poniżej zamieszczamy krótki opis najczęstszych i najwcześniejszych objawów świadczących o poczęciu dziecka.
test ciążowy

Jakie są rodzaje testów ciążowych?

Przygotowanie na przyjście dziecka na świat
Testy są bardzo wygodnym i pomocnym przyrządem, który umożliwia nam rozpoznanie ciąży jak i jej braku, bez udawania się za każdym razem do lekarza ginekologa. Wszystkie dostępne na rynku testy działają zasadzie wykrywania obecności w moczu hormonu HCG, czyli gonadotropiny kosmówkowej. Substancja ta jest produkowana już od pierwszego dnia po zapłodnieniu, a w dwa tygodnie po nim stężenie hormonu jest już wystarczające, by mogło zostać wykryte przez test. Dzisiejsze testy można wykonywać o każdej porze dnia, jednak nadal zaleca się wykonywanie testu o poranku, ponieważ właśnie wtedy stężenie hormonu HCG jest najwyższe. Wiarygodność dzisiejszych testów jest bardzo duża i sięga 99%. Zdarzają się też pomyłki, testy wadliwe lub nieprawidłowo wykonane. Jeśli więc wynik jest dodatni warto przeprowadzić dla pewności drugi test.
Test ciążowy

Jak rozpoznać, że jest się w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Czasem obawiamy się ciąży, czasem bardzo chcemy w nią zajść, w obu przypadkach dopatrujemy się u siebie objawów zapłodnienia i niejednokrotnie znajdujemy je, mimo iż nie spodziewamy się potomka. Wszystko dlatego, że pierwsze objawy ciąży są dość subiektywne i kobieta właściwie nie jest w stanie, samodzielnie stwierdzić w 100% na początku ciąży, czy faktycznie w nią zaszła.
test ciążowy

Jaki test ciążowy wybrać i kiedy najlepiej go wykonać?

Planowanie ciąży
Jesteś gotowa na wykonanie testu ciążowego, ale nie wiesz na który się zdecydować? Przeczytaj artykuł, dowiedz się czym różnią się poszczególne testy ciążowe i kiedy należy je wykonywać.