Tag: Recykling design

włóczka z t-shirta

Jak zrobić włóczkę z koszulki?·

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Ponieważ recycyling i ekologia wciąż są w modzie (a nawet, gdyby nie były to trzeba dbać o środowisko i robić wszystko, aby ekologia na zawsze pozostała nie tylko w modzie) wszyscy kombinują jak mogą co można zrobić z rzeczami, które chcemy wyrzucić, aby ich jednak nie wyrzucać, a zrobić z nich coś pożytecznego. W ten właśnie sposób powstała włóczka zrobiona ze starych koszulek. I Ty możesz zrobić taką włóczkę. Zapoznaj się z poniższą instrukcją.
papierowe dekoracje na ścianę

Jak zrobić ekologiczne dekoracje na ścianę?·

Wyroby z papieru
Masz w domu stare kolorowe magazyny? Nie musisz napełniać nimi kolejnego pojemnika na makulaturę. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jak zrobić efektowną dekorację ścienną ze zużytych magazynów i gazet. Dla lepszego efektu papierowe "diamenty" możesz spryskać brokatem lub farbą w sprayu. Przekonaj się, że dekoracje ekologiczne też mogą wyglądać dobrze.
biurko z łóżeczka dziecięcego

19 oryginalnych mebli, które możesz zrobić ze starych przedmiotów

Inne meble
Meble z recyklingu to nie tylko modny, ale i praktyczny element wystroju wnętrz. Nikogo nie dziwi już widok kanapy z palety, czy stolika z maszyny do szycia. Poniżej znajdziesz 19 zaskakujących i zupełnie oryginalnych mebli „z odzysku”. Jedne są przebłyskiem geniuszu ich twórców, inne dość odważną wariacją na swój własny temat. Niezależnie od tego, co o nich pomyślisz, może staną się dla ciebie inspiracją dla stworzenia własnego dzieła.
pojemnik na długopisy z puszki

Jak zrobić pojemnik na długopisy z puszki i kul styropianowych?

Przechowywanie
Twoje długopisy, ołówki i inne przybory biurowe ciągle zagracają biurko? Problem ten rozwiąże praktyczny pojemnik na długopisy. Zamiast stawiać na blacie biurka zwykły plastikowy kubek, zrób taki pojemnik własnoręcznie. Zaletą tego projektu jest też to, że do jego wykonania wykorzystasz coś pochodzącego z recyklingu. Wystarczy tylko metalowa puszka, trochę styropianowych kulek różnej wielkości oraz niebieska farba i już masz designerski pojemnik na przybory biurowe.
skrzynka na kwiaty ze stojaka

Jak zrobić skrzynkę na kwiaty ze stojaka na płyty?

Donice i Skrzynki
Dziś pokażę ci jak zrobić designerską skrzynkę na kwiaty. Do jej wykonania przyda ci się stary, może już od dawna niepotrzebny stojak na płyty cd. Trochę pracy i zamienisz go w fajną ozdobę, którą możesz postawić na balkonie, parapecie czy gdzie tylko chcesz. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, jaka tajemnica się za tym kryje, przygotuj się za to na pytania skąd masz taką odlotową skrzynkę na rośliny. Oczywiście zamiast sztucznych kwiatów możesz umieścić w niej dopasowane kształtem i wielkością donice z prawdziwymi roślinami.
okrągłe półki wiszące

Jak zrobić okrągłą półkę ze starej tortownicy?

Inne projekty i wyroby
Stary czy niepotrzebny przedmiot można przemienić w niepowtarzalną i jednocześnie użyteczną rzecz. Recykling jest wciąż w modzie. Moja dzisiejsza propozycja to oryginalna półka zrobiona ze starej tortownicy. Trochę rustykalna, trochę w stylu shabby chic, ale świetnie sprawdzi się także np. w eklektycznym wnętrzu. Wspaniale prezentuje się na tle białej ściany. Przeczytaj krótką instrukcję i zrób swoją półkę z tortownicy.