Tag: Zdrowe owoce

jedzenie owoców i warzyw

Jakie owoce i warzywa jeść, aby być zdrowym?

Inne zdrowe przepisy
Warzywa i owoce są największym źródłem witamin, szczególnie witaminy C. Wartość odżywcza poszczególnych owoców i warzyw jest bardzo zróżnicowana. Warzywa i owoce są przede wszystkim dobrym źródłem składników mineralnych, zwłaszcza różnych mikroelementów i witamin, głównie witaminy C, prowitaminy A oraz kilku witamin z grupy B. Wreszcie warzywa i owoce należą do produktów odkwaszających organizm. Pogląd, że produkty te można zastąpić podawaniem preparatów witaminowo-mineralnych jest nie słuszny, gdyż przyswajalność oraz aktywność biologiczna naturalnych witamin jest wyższa niż preparatów farmaceutycznych.
Jedzenie warzyw

Jak polubić warzywa?

Zdrowe Odżywianie
Jedną z naszych największych bolączek jest jedzenie niektórych warzyw. Niestety, w twoim jadłospisie nie może zabraknąć wielu różnych warzyw, jeśli chcesz się zdrowo odżywiać. Problem w tym, że nie wszyscy lubią ich smak. Na szczęście nie brak rozmaitych metod przyrządzania warzyw, które mogą pomóc ci je polubić. Warzywa są najbogatszym w wartości odżywcze jedzeniem na świecie i dostarczają nam duże ilości antyoksydantów, błonnika, minerałów i witamin. Dlatego powinnaś spożywać różnokolorowe warzywa 3-5 razy w ciągu dnia. Jedna porcja warzyw powinna mieć tę samą objętość co piłka do baseballa. Oto lista piętnastu trików, które z pewnością przemienią najbardziej zaciętych wrogów warzyw w ich miłośników:

7 produktów poprawiających funkcjonowanie organizmu

Zdrowe Odżywianie
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile czasu potrzebuje Twój żołądek, by strawić Fast fooda, a ile, gdy zjesz zdrowe owoce i warzywa? Otóż po przeprowadzeniu przez Stephanie Barden badań, polegających na połknięciu mikrokamer, a następnie zjedzeniu posiłku, wyniki były zaskakujące. Podczas, gdy zdrowe jedzenie po 20 minutach było niemal całkowicie strawione, po Fast fordzie żołądek musiał pracować na wysokich obrotach przez ponad dwie godziny, aby poradzić sobie z dużą ilością tłuszczu zawartą w posiłku. Zdrowe jedzenie nie tylko zadba o Twoją linię, ale również poprawi funkcjonowanie Twojego organizmu. Oczywiście nie oznacza to, że nie masz jeść Fast fordów wcale. Czasem można pozwolić sobie na większą dawkę tłuszczu, chociażby dlatego, żeby uodpornić organizm na sztuczne składniki zawarte w niezdrowych posiłkach. Dobrym i zdrowszym sposobem na dostarczenie sobie smaku frytek, hamburgera itp. jest przyrządzenie tych dań samemu. Można je przygotować ze świeżych produktów. Będą to na pewno o wiele zdrowsze posiłki niż te, które oferują restauracje fast food. Natomiast ja chciałabym przedstawić kilka przykładów na poprawę kondycji ciała i umysłu:


Podobne porady

zdrowie

Jak być zdrowym?

Inne Choroby
Każdy chce wyglądać i czuć się zdrowo. Aby poprawić swoje zdrowie istnieje tysiące pozornie prostych sposobów. Niezależnie od tego czy poprawisz swoją dietę czy przestaniesz przesiadywać godzinami przed telewizorem to zrobisz krok ku byciu zdrowszym. Poniżej przedstawiam 95 metod, aby żyć w zdrowiu przez długie lata.
Kobieta z bałwanem

Jak się odżywiać zimą, aby być zdrowym?

Zdrowe Odżywianie
Zima jest sezonem kiedy się mniej ruszamy i jeszcze jakby tego było mało, to mamy tendencję do sięgania po produkty bardziej kaloryczne. W rezultacie nie tylko przybieramy na wadze, ale również mamy skłonność do różnych chorób jak wysokie ciśnienie, cukrzyca, problemy z sercem i otyłość. W zimie kusi nas, aby się zrelaksować przy kominku z kubkiem gorącej czekolady. Jednak jak wiesz, takie produkty może cię i rozgrzeją, ale oprócz tego będą przyczyną dodatkowych centymetrów w pasie. Zamiast czekolady czy kakao spróbuj owsianki z odrobiną cynamonu i miodu. Ta przekąska nie tylko cię rozgrzeje ale również zahamuje zimowy apetyt. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to co jeść, aby być zdrowym tej zimy.
dzieci idące do szkoły

5 umiejętności społecznych ułatwiających dziecku funkcjonowanie w szkole

Problemy w Szkole
Pójście do szkoły to dla każdego dziecka nie tylko nowe i bez wątpienia ciekawe doświadczenie, ale także spora dawka stresu. I nie chodzi tu tylko o radzenie sobie z przyswojeniem materiału do nauczenia. W końcu to wejście w nowe środowisko. Twoja pociecha poradzi sobie z tym o wiele łatwiej, gdy wcześniej nabędzie kilka umiejętności społecznych, którym poświęcony jest ten krótki artykuł.
praca w biurze

Jak polubić swoją pracę?

Przetrwanie w Pracy
Nie ma co owijać w bawełnę – nie lubisz swojej pracy. Ale pracować musisz… Zazdrościsz ludziom, którzy mogą pracę łączyć ze swoim hobby – kucharzom, artystom, oni to mają dobrze! Robią, co lubią, i jeszcze mają z tego pieniądze. Ty, cóż, musisz zadowolić się zwyczajnym zajęciem. Nie załamuj się. Wiele zależy od nastawienia i kilku psychologicznych trików. Dzięki nim twoja praca wyda ci się całkiem znośna. Może nawet wymarzona?
zmiana w życiu

Zmiany w życiu - jak je polubić?

Rozwój Osobisty
Nowa praca lub mieszkanie, rozstanie z partnerem albo nawet banalne skrócenie włosów – każda z tych zmian może być źródłem stresu i niepewności, zachwiać naszym poczuciem bezpieczeństwa. Dlatego ich unikamy. Niepotrzebnie! Jak zatem przestać się ich bać, co więcej - polubić je? Kilka wskazówek poniżej.