Tag: Poinsecja pielęgnacja

Gwiazda Betlejemska

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską (Poinsecja)?

Kwiaty
Poinsecja (wilczomlecz nadobny) – zwana często Gwiazdą Betlejemską niemal co roku gości w naszym domu na święta Bożego Narodzenia. Liście są przeważnie czerwone, ale można je spotkać również w innych kolorach. Roślina ta staje się coraz bardziej popularna i pożądana w naszych domach. Martwisz się czy Twoja Gwiazda Betlejemska przetrwa cały świąteczny sezon zanim opadną liście i kwiaty? Pododajemy poniżej kilka informacji, które zapobiegną takiej tragedii.


Podobne porady

Gwiazda Betlejemska

Jak pielęgnować Gwiazdę Betlejemską przez cały rok?

Kwiaty
Jeżeli twoja Gwiazda Betlejemska (Poinsecja) dotrwała do nowego roku i nie zrzuciła liści i kwiatów, oznacza, że okres kryzysowy minął. Przeżyła szok przeniesienia jej ze szklarni do warunków domowych. W tej sytuacji możesz spróbować hodować ją do następnego roku. Poniżej znajdziesz kilka informacji jak to zrobić.
szopka betlejemska

Jak zrobić szopkę betlejemską?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Szopka bożonarodzeniowa przypomina nam o narodzinach Jezusa Chrystusa, ale przede wszystkim jest pięknym symbolem świąt. Kiedy zbliżają się do nas wielkimi krokami wiele osób narzeka na nudę i brak zajęć. Nie ma nic lepszego niż samodzielnie wykonanie szopki betlejemskiej. Jej zrobienie nie przysporzy dzieciom wielu problemów. Bliscy będą zachwyceni, możecie położyć ją pod choinką, na kominku lub na parapecie. Poniżej znajdziecie instrukcje.
gwiazda betlejemska z filcu

Jak zrobić gwiazdę betlejemską z filcu?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Gwiazda betlejemska z filcu to śliczna ozdoba na świąteczny wieniec lub choinkę. Zachowa swój wygląd jeszcze długo po tym, jak żywa gwiazda betlejemska zostanie już tylko wspomnieniem. Poświęć chwilę czasu i przygotuj tę bożonarodzeniową dekorację. Instrukcja poniżej.
gwiazda betlejemska z rolki papieru

Jak zrobić gwiazdę betlejemską z rolki po papierze toaletowym?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Nie istnieje wymówka, której możesz użyć, żeby nie zrobić tej choinkowej ozdoby. Wiszące gwiazdy betlejemskie idealnie wpasują się w klimat świąt, a materiały potrzebne do ich wykonania znajdziesz w każdej łazience. Projekt idealny dla całej rodziny.
gwiazda betlejemska z filcu

Jak zrobić stojącą gwiazdę betlejemską z filcu?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Kolejny pomysł na świąteczną dekorację z filcu. Stojącą gwiazdę betlejemską można włożyć do wazonu lub zrobić z niej element bożonarodzeniowego stroika. Można też wykonać kilka takich gwiazd i zrobić z nich wspaniały świąteczny bukiet. Decyzję pozostawiam tobie. Podobnie jak instrukcję do tego projektu, którą znajdziesz poniżej.
Poinsecja

Co zrobić, aby poinsecja ponownie zakwitła?

Ozdobne
W warunkach domowych gwiazda betlejemska pozostawiona sama sobie nie zakwitnie kolejny raz. Poinsecja należy do roślin krótkiego dnia i aby ponownie zakwitła musimy jej w tym pomóc.
gwiazdy betlejemskie

Jak zrobić gwiazdę betlejemską z gliny polimerowej?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Poisencja, czyli gwiazda betlejemska, to roślina, która już na stałe wpisała się w bożonarodzeniowy klimat. Pojawia się zresztą nie tylko na naszych parapetach, ale jako motyw w świątecznych dekoracjach. Mamy zatem stroiki na stół czy też wieńce na drzwi ze sztucznymi gwiazdami betlejemskimi. Bożonarodzeniowy kwiat możemy też stworzyć z masy solnej czy gliny polimerowej. I właśnie temu ostatniemu sposobowi poświęcony jest poniższy artykuł.