Tag: Spłowiałe kolory w trakcie prania

kolorowe ubrania

Jak chronić kolor ubrań podczas prania?

Pranie
Zapewne większość z nas zna to uczucie, gdy wyjmuje z prania ulubiony sweterek czy sukienkę w intensywnym kolorze, a okazuje się, że kolor jest zupełnie inny niż przed praniem. Płowienie kolorów jest problemem, z którym ciężko jest sobie poradzić. Na rynku dostępnych jest mnóstwo środków chemicznych, które mają zapobiec temu procesowi. Czy są jednak skuteczne? A może chcesz spróbować naturalnego sposobu zapobiegania blaknięciu ubrań? Wypróbuj pieprz. Zwykły czarny pieprz mielony, skutecznie pomoże zachować kolor tkaninom. Dlatego koniecznie go wypróbuj.

Jak chronić kolor ubrań podczas prania?

Pranie
Ulubione ubrania zachwycające śnieżną bielą czy intensywnością kolorów nie wyglądają zazwyczaj już tak dobrze po zaledwie kilku praniach. Słaba jakość materiału i środków barwiących, używanie nieodpowiednich detergentów do prania przyczynia się do płowienia tkanin, a często także do farbowania innych ciuchów. Rynek oferuje dużo produktów piorących, radzących sobie z tym problemem. Często nie są one jednak zbyt skuteczne, a poza tym wiąże się to z dużymi wydatkami, gdyż do każdego rodzaju ubrań nadaje się inny środek. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, które pomogą zachować kolor ubrań. Sprawdź, jakie produkty zapobiegną płowieniu i farbowaniu tkanin oraz odświeżą ich barwę.

Naturalne sposoby na zachowanie koloru ubrań

Usuwanie plam
Producenci środków piorących prześcigają się w rozwiązaniach i oferują coraz to nowsze i - jak sami zapewniają - bardziej skuteczne w działaniu detergenty. Nie zmienia to jednak faktu, że poddawane wielokrotnemu praniu ubrania tracą na atrakcyjności (pod względem intensywności kolorów i szybko płowieją). Proces ten przyspiesza także coraz gorsza jakość materiałów wykorzystywanych do produkcji odzieży. Zatem przy użyciu jakich środków najlepiej ochronić kolor ubrań? Z pomocą przychodzą nie tylko gotowe proszki, płyny czy inne środki piorące, ale także w pełni naturalne specyfiki, które każdy ma w zasięgu ręki. Podpowiadamy, jak przy użyciu pieprzu, octu spirytusowego, soli, cytryny oraz herbaty zachować kolor ubrań i jednocześnie zapobiec ich płowieniu.


Podobne porady

Jak prać kolorowe ubrania?

Usuwanie plam
Pranie kolorowych tkanin może okazać się niełatwym zadaniem, szczególnie, gdy robimy to po raz pierwszy. Jeśli zastosujemy nieodpowiednie specyfiki i program prania lub włożymy kolorowe materiały do jasnych ubrań, możemy niemiło się zaskoczyć. W jaki sposób zatem prać kolorową odzież, by była miękka w dotyku, a jej barwa pięknie się prezentowała? Podpowiadamy.