Tag: Krwiak podskórny na palcu

krwiak leczenie

Jak przyspieszyć gojenie się krwiaka podskórnego?

Bóle
Krwiaki podskórne są bolesne i stopień bólu zależy od jego wielkości. Powstają ona na skutek mocnego uderzenia. Uszkodzone naczynie krwionośne wypycha krew, która nie znajdując ujścia zbiera się pod skórą. Znając kilka domowych sposobów możesz zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie się krwiaka.


Podobne porady

krwiak

Jak leczyć krwiaki?

Rany i Zranienia
Krwiak to nagromadzenie się krwi w tkankach, która dostała się tam w wyniku uszkodzeń naczyń krwionośnych. Popularnie nazywamy go siniakiem i z pewnością każdy z nas kiedyś go doświadczył na własnej skórze. Są one z reguły niegroźne. Krwiaki z czasem samoczynnie zanikają, jednak istnieją sposoby, by pozbyć się niechcianego znaku po wypadku nieco szybciej. Przeczytaj poniższe wskazówki, dowiesz się, jak leczyć krwiaki.
krwiak pod paznokciem

Jak zmniejszyć ból spowodowany przez krwiaka pod paznokciem?

Inne zabiegi
Krwiak pod paznokciem może być wynikiem noszenia zbyt małych butów lub uderzania paznokcia twardym przedmiotem. Większość krwiaków może być leczona w domu. Wówczas należy chronić palec i unikać energicznej aktywności fizycznej podczas gojenia się krwiaka. Jeżeli paznokieć powoduje dyskomfort należy skonsultować się z lekarzem, który może usunąć krew spod paznokcia. Dowiedz się jak możesz zmniejszyć ból związany z krwiakiem pod paznokciem.

Jak zmniejszyć ból spowodowany przez krwiaka pod paznokciem?

Bóle
Nawet niewielki uraz palca u stopy albo ręki może skutkować pojawieniem się krwiaków. Choć nie są one groźne dla zdrowia, wyjątkiem są te zlokalizowane pod paznokciami. Często towarzyszy im silny ból, który utrudnia chodzenie lub poruszanie kończyną, a także opuchlizna i zmiana koloru lub struktury paznokci. Takie krwiaki najczęściej wchłaniają się samoistnie po kilkunastu dniach, ale ten proces może przyspieszyć stosując sprawdzone, domowe sposoby. Niestety, zdarza się, że paznokieć oddziela się od łożyska – wtedy należy szukać pomocy lekarskiej. Jak zmniejszyć ból spowodowany krwiakiem pod paznokciem? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?