Tag: Pomysły na Wielkanoc

świecznik z jajka

Jak zrobić świecznik ze skorupki jajka?

Dekoracje Wielkanocne
Na wielkanocnym stole aby dodać wzniosłości atmosfery możesz postawić niecodzienne świeczki wykonane ze skorupek jaj. Będą one doskonale pasowały do każdego wystroju. Poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.
uchwyty do serwetek

Jak zrobić uchwyty na serwetki w kształcie króliczków?

Dekoracje Wielkanocne
Do zrobienia uchwytów na serwetki na stół wielkanocny możesz wykorzystać dzieci. Może dzięki tym ozdobom zachęcisz niejadków do uczty. Poniżej znajdziesz instrukcję jak wykonać uchwyty.
pisklęta

Jak zrobić gniazdko z pisklętami z wiaderka?

Wielkanoc z Dziećmi
Do dekoracji można wykorzystać niemal wszystko. Nie musi to być jedynie wielkanocna czy wiosenna dekoracja, ale nowe wyzwanie dla Twoich dzieciaczków. Poniżej znajdziesz instrukcję kolejnego arcydzieła z domowych sprzętów.
nadgryzione jajko z galaretki

Jak przygotować jajka z galaretki?

Potrawy Wielkanocne
Święta Wielkanocne to czas radosnych spotkań przy wspólnym stole. Każdy z nas stara się by wyglądał on jak najlepiej, by był kolorowy i radosny. Obok tradycyjnego święconego jajka, wędlin, sałatek duże znaczenie mają słodkości. Wyśmienitym smakołykiem, a zarazem dekoracją będą kolorowe jajka z galaretki.
jajka na twardo

Jak zrobić ciekawe jajka na twardo?·

Potrawy Wielkanocne
Podczas Wielkanocy jajka będą gościć na każdym stole i niemal w każdej postaci. Nie tylko pisanki mogą być jednak ciekawe i kolorowe. Również zwykłe jajka na twardo nie muszą wyglądać tradycyjnie. Zobacz w jaki sposób zrobić jajka, które po obraniu będą wyglądały tak jakby były nadal w popękanej skorupce.
Wielkanocne podstawki na jajka

Jak zrobić wielkanocne podstawki na jajka?

Dekoracje Wielkanocne
Te śliczne podstawki na jajka będą wspaniałym dodatkiem wystroju twojego stołu wielkanocnego. Ugotowane na twardo jajko postawione na takiej podstawce będzie miłą niespodzianką przy wielkanocnym śniadaniu. Podstawek możesz również użyć do wyeksponowania swoich pisanek.
Świecznik w jajku

Jak zrobić świeczniki z jajek?

Dekoracje Wielkanocne
Świeczniki w skorupkach jajek są wspaniałym pomysłem na dekoracje wielkanocne. Świeczniki możesz postawić na stole lub na półkach. Będą się ślicznie prezentowały.
Pisanki z materiału

Jak zrobić pisanki z materiału?

Dekoracje Wielkanocne
Poniżej znajdziesz mały poradnik odnośnie tego, jak zrobić pisanki z materiału. Są one nieco większych rozmiarów niż normalne jajka, a dodatkowo wykonanie takich pisanek stwarza idealną okazję do tego, aby pozbyć się wszystkich niepotrzebnych skrawków materiału, które gromadziły Ci się w domu przez dłuższy czas.
Wielkanoc w Bieszczadach

Gdzie na Wielkanoc? Wielkanoc w górach

Zwyczaje Wielkanocne
Mimo rodzinnego charakteru tych świąt coraz częściej Wielkanoc świętujemy poza domem. Jak zaplanować ten czas by spędzić go bez nudy? A może warto spędzić tegoroczną Wielkanoc w Bieszczadach?

Jak zrobić wielkanocne świeczniki ze skorupek?

Dekoracje Wielkanocne
Wielkanocny nastrój wymaga wyjątkowej oprawy. Warto zadbać o to, by na świątecznym stole zagościły nie tylko smakowite potrawy, ale też dekoracje, które kojarzą się z tym okresem. Jak wiadomo, jednym z wielkanocnych symboli jest jajko. Z reguły możemy je zobaczyć w postaci wielobarwnych pisanek. Jeśli jednak nie chcesz podążać utartymi szlakami, zrób piękne świeczniki ze skorupek. Te oryginalne ozdoby z pewnością nadadzą twojemu stołowi odrobinę świątecznego klimatu.