Tag: Malowanie łazienki

pomysł na łazienkę

Jak malować ściany w łazience?

Podłogi i sufity
Malowanie pomieszczeń w domu wymaga przygotowania i wcześniejszego planowania. Każde z nich jest inne a łazienka stanowi największe wyzwanie jeśli chodzi o malowanie ścian. To szczególne pomieszczenie posiada bowiem mnóstwo zakątków, często jest stosunkowo małe (w blokach) a powietrze jest bardzo wilgotne. Jeśli nie wiesz jak zabrać się do malowania łazienki przeczytaj poniższe porady a Twoja łazienka będzie wyglądała jak malowana przez prawdziwych fachowców.


Podobne porady

tapetowanie ścian

Jak tapetować ściany wokół kontaktów i gniazdek?

Tapetowanie
Tapetowanie ścian może sprawić nam wiele problemów. Wymaga cierpliwości i niejednemu z nas spędziło sen z powiek. Zazwyczaj do takich prac zatrudniamy fachowców, ale to kosztowne i nie zawsze jesteśmy zadowoleni z efektów ich pracy. Szczególnie uciążliwe może okazać się tapetowanie ścian wokół kontaktów i gniazd elektrycznych. Poniżej znajdziecie wskazówki, które ułatwia wam układanie tapety.
tapetowanie

Jak tapetować ściany?

Malowanie i Tapetowanie
Nieraz pewnie zastanawialiście się jak nałożyć tapetę na ściany w pokoju. Mimo , iż czynność ta wydaje się byś o wiele bardziej skomplikowana niż malowanie ścian w rzeczywistości nie powinna zająć więcej czasu i uwagi. Poradnik ten pomoże Wam zrobić to w sposób szybki , dokładny i sprawić , że jak w reklamie poczujecie się bohaterami we własnym mieszkaniu. A więc zaczynamy....
dekoracje pokoju dziecięcego

Jak samodzielnie ozdobić ściany pokoju dziecka?

Kolory i wzory w dekoracji
Dziecięce pokoiki powinny być kolorowe i posiadać iście bajkowy wygląd. Nasze małe pociechy, spędzą prawie całe życie w nudnych jednolitych wnętrzach, sprawmy więc, aby choć we własnym domu, mogły poczuć się jak w kreskówce. Wynajęcie osoby zajmującej się zawodowo zdobnictwem ścian, jest dobrym pomysłem, ale dla kogoś gotowego zapłacić paręset złotych za usługę. Bajkową postać możemy wymalować, przy odrobinie skupienia sami i zapewnić sobie sporo zabawy.
Wieszanie obrazów na ścianie

Jak ozdobić ściany w pokoju?·

Sztuka i akcesoria
Patrzysz pustym wzrokiem na nieciekawe ściany w swoim pokoju? Bez obaw, możesz to bardzo szybko zmienić i wcale nie jest to skomplikowane. Ciekawe wzory geometryczne na twojej ścianie z pewnością ożywia całe pomieszczenie i wzbudzą zachwyt wśród twoich bliskich. Takie pomysły aranżacyjne możesz wykorzystać nie tylko w salonie, ale również w sypialni, czy jadalni. Spróbuj rozjaśnić nieco pomieszczenie za pomocą tych sprawdzonych już technik.
dekoracje ścienne

Jak ozdobić ściany?

Materiały i elementy dekoracyjne
Czeka Cię niedługo remont? A może zakupiłeś/łaś nowe mieszkanie i zastanawiasz się nad jego urządzeniem? Od czego zaczniesz? Rzecz jasna od podłóg i ścian! Masz już jakieś pomysły? Jeżeli nie to, może zapoznaj się z lekturą artykułu. Obecnie na rynku jest bogaty wybór opcji urządzenia domu, a czasy, gdy ściany były białe i „gołe” odeszły do lamusa. Obecnie stawia się na kolory i ciekawe ozdoby. Wystarczy jedynie odrobina fantazji i dobrego gustu, aby Twoje ściany zamieniły się w małe dzieła sztuki.

Jak usunąć zaciek ze ściany?

Drobne Naprawy Domowe
Wilgotne zacieki na ścianach to duży problem, występujący szczególnie w domach, w których jest piwnica.Trudno ukryć je nawet pod kilkoma warstwami farby, a ich wygląd wyjątkowo szpeci nasze otoczenie. Duże i mocno zagrzybione obszary ściany muszą niestety zostać usunięte wraz z tynkiem. Niewielkich plam można jednak pozbyć się samodzielnie. Oto krótka instrukcja, jak tego dokonać.
Zdejmuj buty w domu

Dlaczego warto zdejmować buty przed wejściem do domu?

Sprzątanie pomieszczeń
Pewnie wiesz, że większość Japończyków spożywa posiłki na matach rozłożonych na podłodze, sypia na materacach rozwijanych na podłożu przed nadejściem nocy. Dla nich jest więc rzeczą oczywistą, że buty należy zostawić przy drzwiach wejściowych do domu. Podobne zwyczaje panują w wielu krajach azjatyckich. Co ciekawe – na zachodzie w wielu domach ludzie nie widzą takiej potrzeby. Niedawno także naukowcy zaczęli promować ten wywodzący się z Azji nawyk. Dlaczego? To co wnosisz się na podeszwach butów, to nie tylko trochę bakterii i brud, lecz także paskudni pasażerowie, którym nigdy nie powinno się pozwalać przestępować progu drzwi. Poznaj ich bliżej. Naukowcy z Uniwersytetu w Huston odkryli, że około 40% naszego obuwia przenosi szkodliwą bakterię Clostridium difficile wywołującą zapalenie jelita grubego. Z butów rozprzestrzenia się po całym domu, szczególnie w łazience, toalecie, na powierzchni wielu przedmiotów, wszędzie tam, gdzie gromadzi się kurz. Jej zarodniki mogą przetrwać w suchych warunkach przez bardzo długi czas.