Tag: Pochłaniacz wilgoci jak zrobić samemu

Odświeżacz powietrza

Jak pozbyć się wilgoci z wnętrza samochodu?

Czyszczenie Samochodu
Nieświeży zapach po otwarciu drzwi w samochodzie uderza w nos. Przyczyną tego zapachu najczęściej jest wilgoć. Aromatyzowane odświeżacze powietrza rzadko bądź wcale nie eliminuję jego przyczyny. Oto prosty sposób, jak pozbyć się wilgoci, a zarazem odświeżyć wnętrze samochodu.
osuszacz powietrza

Jak zrobić domowy osuszacz powietrza?

Nietypowe zastosowania
Nadmierna wilgotność w pomieszczeniu jest szkodliwa nie tylko dla nas, lecz również uszkadza meble, ściany i dywany. W pomieszczeniach w których występuje wilgoć rozwija się pleśń, najczęściej wokół okien i drzwi. Osuszacz można bez problemu kupić w sklepie, lecz można również zrobić go samemu w domu.


Podobne porady

Jak wykorzystać woreczki pochłaniające wilgoć?

Sprzątanie pomieszczeń
Woreczki pochłaniające wilgoć znajdują się w opakowaniach różnych produktów, które kupujemy na co dzień. Znajdziemy je w pudełkach z butami czy w nowych torbach i walizkach, w pudełkach z elektroniką czy w kosmetyczkach. W woreczkach tych zwykle znajduje się silkażel, czyli żel krzemionkowy. Woreczki z żelem zwykle wyrzucamy i to duży błąd, gdyż mają one wiele różnych zastosowań.
Jak pozbyć się zapachu wilgoci?

Jak pozbyć się zapachu wilgoci?

Nietypowe zastosowania
Spośród wszystkich zapachów, jakie możemy znaleźć w domu, z pewnością zapach stęchlizny należy do najgorszych. I niestety jest również powszechny. Czai się w ciemnych, wilgotnych kątach twojego domu. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na jego usunięcie, to musisz wiedzieć, że taki nie istnieje. Zapach wilgoci może rozwinąć się dosłownie w ciągu nocy, szczególnie jeśli na zewnątrz jest wilgotno i duszno. Pozbycie się tego zapachu - i pewność, że nie powróci – to ciągły wysiłek. Na szczęście jednak nie jest to wysiłek zbyt duży. Jeśli zidentyfikujesz źródło zapachu, możesz się pozbyć go dość łatwo i jedynie przy użyciu produktów, które znajdziemy w większości spiżarni. Najtrudniej jest jednak właśnie znaleźć to źródło. Reszta? Wytrwałość.
wilgoć w domu

5 roślin, pochłaniających wilgoć w domu

Rośliny doniczkowe
Wiadomo, że zbyt wysoka wilgotność w pomieszczeniu nie jest zdrowa dla nas i naszego środowiska. Nie tylko niepokoi, utrudnia oddech, ale też sprzyja rozwojowi pleśni i wilgoci na ścianach. Istnieje rozwiązanie tego problemu, rośliny które pochłaniają wilgoć. Oto 5 najlepszych roślin do domu o dużej wilgotności.
wilgoć w domu

Jak zmniejszyć wilgotność w mieszkaniu?

Okna, drzwi i ściany
Wilgoć jest bardzo niebezpieczna, zarówno dla domu jak i zdrowia. Powoduje pleśń, osłabia odporność ścian, sprzyja powstawaniu plam i jest zaproszeniem dla karaluchów. Dodatkowo, jeśli mieszkasz w wilgotnym środowisku, możesz mieć poważne problemy zdrowotne, począwszy od astmy do alergii. Zobacz jak pozbyć się pleśni.

Nietypowe zastosowania saszetek z żelem krzemionkowym

Nietypowe zastosowania
Niepozorne białe saszetki czy woreczki z żelem krzemionkowym, które najczęściej umieszczane są w torebkach czy pudełkach z nowymi ubraniami, butami oraz sprzętami elektronicznymi to jedne z najskuteczniejszych pochłaniaczy wilgoci. Nie tylko zabezpieczają produkty przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, ale też okazują się bardzo przydatne w wielu domowych czynnościach. Saszetki z żelem krzemionkowym przyspieszą proces suszenia kwiatów, zabezpieczą chleb przed pleśnią, pomogą uratować zalany telefon, przywrócą połysk srebrnej biżuterii, ochronią fotografie przed pożółknięciem, zlikwidują nieprzyjemny zapach mokrej odzieży i zabezpieczą żyletki czy narzędzia przed działaniem rdzy. Sprawdź, jak można praktycznie wykorzystać żelowe granulki.

Jak pozbyć się wilgoci z domu?

Wentylacja
W okresie jesienno-zimowym często pojawia się problem zbyt wysokiej wilgotności powietrza w domach. Niedostateczne ocieplenie budynku, nieprawidłowa wentylacja, zbyt szczelne zamykanie okien, to niektóre z przyczyn gromadzenia się wilgoci. Jej krótkotrwały nadmiar jest naturalny, jednak gdy utrzymuje się przez dłuższy czas, może prowadzić do rozwoju pleśni. Ta może nie tylko niszczyć ściany i wyposażenie domów, ale też wpływać niekorzystnie na zdrowie. Przyczynia się do chorób układu oddechowego, alergii, gorszego samopoczucia i ogólnego zmęczenia, a także wielu innych dolegliwości. Dlatego tak ważne jest, by kontrolować poziom wilgoci w domu i powziąć odpowiednie kroki w celu pozbycia się jej nadmiaru. Poniżej znajdziesz skuteczne sposoby na walkę z wilgocią.