Tag: Jajecznica Dukana

Jajecznica bez masła

Jak zrobić jajecznicę Dukana?

Dania niskotłuszczowe
Podczas diety Dukana nie możemy używać masła ani oleju, zatem, aby zrobić jajecznicę potrzebna jest nam koniecznie patelnia teflonowa, do której nic nam nie będzie przywierać. Jeśli takiej nie mamy dr. Dukan proponuje w swojej książce, aby natłuścić patelnię ręczniczkiem papierowym nasączonym kilkoma kroplami oleju. W taki sposób ilość tłuszczu będzie praktycznie niezauważalna. Poniżej znajdziesz prosty przepis na jajecznicę Dukana.
Jajecznica z serkiem wiejskim

Jak zrobić jajecznicę z serkiem wiejskim?

Potrawy z jajka
Jajecznica z serkiem wiejskim ma tylko 137 kalorii a więc jest daniem dietetycznym i bogatym w białko. Jest idealna na zdrowe rozpoczęcie dnia. Przepis ten można dostosować do diety Dukana eliminując z przepisu masło i zastępując zwykły serek wiejski serkiem typu light.


Podobne porady

jajecznica ze szpinakiem

Jak zrobić jajecznicę ze szpinakiem?

Potrawy z jajka
Dobrze wiesz, jak ważne jest śniadanie. Spraw, aby było też smaczne, żeby chciało ci się je jeść. Śniadanie też powinno być proste w przygotowaniu. Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż jajecznica. Jednak warto sobie od czasu do czasu urozmaicić i jajecznicę. Na przykład szpinakiem. Prosto, szybko, smacznie i zdrowo.
truskawki z serkiem mascarpone

Jak zrobić truskawki z serkiem mascarpone?

Desery Owocowe
Deser tak prosty, że nie przestaniesz się dziwić czemu do tej pory na to nie wpadłeś. Truskawki z sernikiem lub sernik w truskawkach. Nazywaj to jak chcesz. Liczy się efekt końcowy. I oczywiście smak – a ten... nie sposób go opisać słowami. Może po prostu dasz się skusić?

Jak zrobić jajecznicę z szynką i pomidorem?

Potrawy z jajka
Każdy z nas wie, że zrobienie jajecznicy to żaden problem, jednak aby stać się mistrzem jej robienia trzeba zrobić ją przynajmniej pierwszy raz. A jak wiadomo nie każdy ma już ten pierwszy raz za sobą. Poniżej przedstawiam prosty sposób na pyszną jajecznicę dla dwóch osób, idealną na śniadanie.

Jak przyrządzić jajecznicę z krewetkami?

Potrawy z jajka
W naszym kraju jajecznicę najczęściej je się z dodatkiem kiełbasy, boczku, grzybów, ewentualnie pomidorów lub żółtego sera. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, byś spróbował tej potrawy w zupełnie innym wydaniu. Oto prosty przepis na pyszną jajecznicę z krewetkami.

Jak zrobić jajecznicę ze smażonym bananem?·

Potrawy z jajka
Bananas are one of the healthiest fruits and are high in potassium. Fried bananas added with eggs is a healthy and delicious breakfast. Serve this as a Sunday brunch or just as a regular family breakfast
jajecznica

5 błędów, które popełniasz robiąc jajecznicę

Potrawy z jajka
Jajecznica to jedna z najbardziej znanych i najłatwiejszych potraw, a przy okazji prawdopodobnie pierwsza, którą większość z nas nauczyło się przyrządzać. Jednak czy na pewno przygotowujesz ją dobrze? Każdy ma własny sprawdzony przepis i ulubioną metodę przygotowywania pysznej jajecznicy. Mimo to istnieje kilka błędów, których każdy wielbiciel jajecznicy powinien się wystrzegać: