Tag: Efekty uboczne diety dukana

dieta Dukana

Co to jest dieta Dukana i jakie są jej skutki uboczne?

Dieta Dukana
Zrzucenie zbędnych kilogramów to problem, który dotyka wielu z nas. Jesteśmy gotowi zrobić prawie wszystko, żeby tylko schudnąć. Z tego powodu rzucamy się na kolejne diety, które obiecują nam spełnienie naszych marzeń. Niestety, często robimy to bezmyślnie. Obecnie na topie jest tzw. dieta Dukana. Według niektórych specjalistów daje ona takie same efekty jak dieta Atkinsa. Jednak czym tak naprawdę jest dieta Dukana? Jakie są jej efekty uboczne? Wszystkiego dowiesz się poniżej.

Najbardziej niebezpieczne diety: Rujnują zdrowie i powodują jo-jo

Odchudzanie
Szczupła sylwetka i jędrna skóra to upragniony cel wielu osób. Niestety walka z nadprogramowymi kilogramami nie jest łatwa. Wymaga dużej motywacji, samodyscypliny, a także wielu wyrzeczeń. Nic dziwnego, że diety cud „bez głodzenia się”, „pięciodniowe” czy polegające na tym, że „jesz, co chcesz” biją rekordy popularności. Niestety wiele z nich jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Okazuje się, że popularne diety wyniszczają wątrobę i nerki, obciążają jelita, a nawet mogą być niebezpieczne dla serca. Niemal wszystkie powodują groźne niedobory i osłabiają odporność. Jakby tego było mało, ich zakończenie bardzo często prowadzi do efektu jo-jo. Sprawdź, które popularne diety mogą być niebezpieczne dla zdrowia.


Podobne porady

dieta proteinowa

Jak się odżywiać na diecie proteinowej? Przykładowy jadłospis.

Przepisy niskowęglowodanowe
Jak dowodzą najnowsze badania, białko najlepiej hamuje napady głodu, lepiej niż węglowodany i tłuszcze. Z tego powodu dieta proteinowa jest najczęściej stosowaną dietą wśród osób chcących stracić na wadze. Prawdziwy problem pojawia się jednak wówczas, gdy chcemy ustalić menu, które pomoże takiej diety przestrzegać. Poniżej przedstawiam moje propozycje.
dieta Dukana

Jak schudnąć na diecie Dukana?

Zdrowa Dieta
Osobiście przetestowałam dziesiątki „diet cudów”. I powiem wam szczerze, że większość z nich to jedno wielkie oszustwo. Jeśli zależy wam na tym, żeby rzeczywiście schudnąć, czas przejść na dietę, która naprawdę działa, pozwalając nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale i dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych. Dietą tą jest dieta Dukana. Można podejść do niej restrykcyjnie, całkowicie unikając węglowodanów i tłuszczy lub rezygnując z nich jedynie w pierwszej fazie diety. Wszystko zależy od tego ile i w jakim czasie chce się schudnąć. Przeczytaj ten artykuł, a poznasz szczegóły diety Dukana.
Czekoladowy fondant - przepisy Dukana

Jak zrobić czekoladowy fondant Dukana?

Dieta Dukana
Czekoladowy fondant zrobiony wyłącznie ze składników dozwolonych na diecie Dukana jest wspaniałym pomysłem na deser. Na taką słodycz możesz pozwolić sobie bez potrzeby liczenia kalorii. Jego dodatkową zaletą jest to, że nie jest wymagający w przygotowaniu. Możesz być pewna, że taki wyjątkowy smakołyk zachwyci niejedną osobę. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w wykonaniu fondanta czekoladowego.
Jajka

Czy jajka podnoszą poziom cholesterolu?

Dieta Kopenhaska
Wiele osób boi się spożywać kilka jaj tygodniowo w obawie o szkodliwy wpływ na cholesterol. Najnowsze badania dowodzą, że prawda jest jednak nieco inna. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak rzeczywiście jest z wpływem jaj na poziom cholesterolu.
smutne życie

8 zaskakujących rzeczy, które rujnują twoje życie

Rozwój Osobisty
Nasze codzienne życie jest coraz szybsze i z dnia na dzień coraz bardziej stresujące. Po co więc utrudniać je sobie jeszcze bardziej? Codziennie nie mając o tym nawet pojęcia rujnujemy naszą codzienność, zamiast ułatwiać sobie życie. Oto lista prostych rzeczy, które codziennie wykonując zapewniają ci prosta drogę do zniszczenia życia.

Proteiny: Jaką pełnią rolę w organizmie?

Zdrowe Odżywianie
Proteiny, czyli białka proste zbudowane wyłącznie z aminokwasów, są budulcem naszego ciała – mięśni, narządów czy gruczołów. Występują także w pożywieniu i odgrywają kluczową rolę – biorą udział w syntezie nowych białek w organizmie, odpowiadają za procesy metaboliczne i gospodarkę hormonalną, są składnikiem krwi i enzymów. Nic dziwnego, że niedobór protein może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania organizmu. Groźne może być jednak także spożywanie ich w zbyt dużej ilości, na przykład w tracie odchudzających diet białkowych. Które produkty zawierają najwięcej protein i jak prawidłowo zbilansować dietę?