Tag: Mieta

Mięta

Jak zrobić napój miętowy?

Soki
Fale gorąca są nieuniknione latem, dlatego zawczasu warto się na to przygotować. Nic tak nie ugasi waszego pragnienia jak wyśmienity napój miętowy. Jest niesamowicie prosty w przygotowaniu i nie wymaga wiele wysiłku. Możecie być pewni, że zachwyci niejedną spragnioną osobę. Na pewno przypadnie do gustu również dzieciom, a nie da się ukryć, że stanowi świetną alternatywę dla słodkich napojów gazowanych. Wypróbujcie domowy sposób na zaspokojenie pragnienia.
ozdoba z mięty

Jak zrobić ozdobny wianek z mięty?

Uprawa Ziół
Słowo mięta pochodzi od greckiego słowa Mintho czyli imienia nimfy, która była kochanką Hadesa. Mięta jest dość popularną rośliną w Polsce. Oprócz orzeźwiającego zapachu ma również właściwości lecznicze. Może być uprawiana zarówno w przydomowym ogródku jak również w doniczce w mieszkaniu. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki jak zrobić wiosenną ozdobę właśnie z tej rośliny.
Mięta

Jak rozmnożyć miętę?

Uprawa Ziół

Najlepszy smak i aromat jaki mięta może dać pochodzi z świeżych roślin, które słyną ze swojej siły. Najlepiej zasadź miętę w sezonie wiosennym, a dojrzała i przepełniona smakiem roślina będzie wystarczyć przez całe lato.

Kiedy zasadzić: Marzec – Kwiecień
Zbiory: Sierpień
Czas zasadzenia: 30 minut

Mięta

Jak posadzić miętę?

Uprawa Ziół
Jeśli lubisz herbatę miętową lub używasz mięty do różnych potraw zastanów się nad posadzeniem mięty w ogrodzie zamiast kupowania jej co chwilę w supermarkecie. Posadzenie mięty nie jest trudne zaś sama mięta przyjmuje się bardzo dobrze i nie ma dużych wymagań.
Przesadzanie mięty

Jak przesadzać miętę?·

Zioła
Każda pani domu uważa, że prawdziwa kuchnia to taka, która pachnie ziołami. Mięta jest rośliną, która bardzo szybko się rozrasta, może osiągać wysokość nawet do około stu cm. Jeśli nie chcemy żeby zajęła nam całej grządki możemy posadzić ją w doniczce. Stosowana jest przede wszystkim w kuchni, przemyśle tytoniowym i farmaceutycznym. Poniżej znajdziecie porady, które pomogą wam przesadzić miętę do większej doniczki.
Mięta

Lecznicze właściwości mięty

Zioła
Zapach mięty zwykle przywodzi nam na myśl smaczne, zielone cukierki, odświeżającą gumę do żucia lub orzeźwiające drinki mojito. Często zapominamy jednak o tym, że to - dość pospolite i łatwe w hodowli - zioło posiada cały szereg znaczących, zdrowotnych właściwości. Dowiedz się, co mogą zdziałać te wonne, zielone listki i ciesz się dobrodziejstwem zawartych w nich składników każdego dnia!
Jakie zioła zbierać w czerwcu

Jakie zioła zbierać w czerwcu?

Ziołolecznictwo
Sprawdź, jakie zioła rosną nieopodal Twojego domu. Podpowiadamy Ci, które z nich warto teraz zebrać i jak je wykorzystać. Wszystkie rośliny gromadzą w sobie związki czynne, od których zależy ich lecznicze działanie. Moment natężenia tej mocy przypada na jeden miesiąc w roku, dlatego termin ich zbioru jest różny. Czerwiec to czas m.in. na kwiaty lipy, liście brzozy, podbiału pospolitego, orzecha włoskiego (z młodych, nieowocujących drzew) oraz liście i pędy mięty. Gotowy do zerwania jest także tymianek oraz szczyty kwitnących pędów świetlika łąkowego. Jakie właściwości mają niektóre z nich?

7 przypraw i ziół pomocnych w walce z rakiem

Leczenie Raka
Przyprawy i zioła już od dawien dawna używane są do celów medycznych, takich jak niestrawność lub leczeniem innych problemów związanych z układem pokarmowym. Jednakże naukowcy nie są do końca pewni co do bezpośrednich, pozytywnych właściwości ziół i przypraw w odniesieniu do walki lub ochrony przed rakiem, i jego skutkami ubocznymi. Nie mniej jednak pośrednie korzyści w omawianym aspekcie są bardziej zauważalne. Przyprawy i zioła posiadają swój unikalny aromat, który waha się między silnym, a łagodnym przez co już niewielka zmiana w ich ilości, jest w stanie stworzyć odrębny smak. W walce z rakiem jest to o tyle ważny aspekt, że skutkiem ubocznym nowotworu może być utrata apetytu oraz zmiana postrzegania smaków, co z kolei prowadzi do spadku wagi. W tym przypadku przyprawy i zioła dodawane do potraw, mogą pomóc w stymulacji kubków smakowych oraz poprawić apetyt.
Spray przyspieszający porost włosów

Spray przyspieszający porost włosów

Pielęgnacja włosów
Bezskutecznie zapuszczasz włosy od dłuższego czasu, a efektów wciąż nie widać? Szybkość wzrostu włosów w największym stopniu zależy od czynników genetycznych. Jednak nie tylko od tego. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na przyspieszenie tego procesu. Wypróbuj nasz miętowy spray, który dodatkowo odżywi twoje włosy i pomoże przeciwdziałać powstawaniu łupieżu.
rosliny lecznicze

5 roślin o zaskakujących właściwościach leczniczych

Ziołolecznictwo
Dawniej ludzie zajmujący się medycyną korzystali z dostępnych w naturze roślin i ziół do leczenia chorób. Dziś wciąż mamy wokół siebie mnóstwo roślin, które mają niezwykłe lecznicze właściwości. Znajdziemy je zarówno na łące, polu, czy w ogrodzie, ale można je równie dobrze nabyć w sklepie. Poniżej podajemy listę naturalnych leków. Przed wykorzystaniem ich jednak należy skontaktować się z lekarzem.