Tag: Cebula na oparzenia

cebula jak wykorzystać

12 zaskakujących sposobów na wykorzystanie cebuli

Nietypowe zastosowania
Bogata w przeciwutleniacze. Uważa się, że przeciwdziała nowotworom, cukrzycy, a nawet tak powszechnej grypie. Cebula to superwarzywo. Jednak to nie wszystko, czego możemy od niej oczekiwać. Te same właściwości, które sprawiają, że cebula jest doskonała do jedzenia, sprawiają też, że jest świetna do innych rzeczy, od leczenia skóry po czyszczenie metalu. Dowiedz się, na jakie zaskakujące sposoby można wykorzystać cebulę i zostaw swoje własne przepisy w komentarzu!

Nie wyrzucaj skórki z cebuli. Ma cenne właściwości

Warzywa
Skórka z cebuli - jak wykazały badania - stanowi źródło przeciwutleniaczy, które mogą wyraźnie poprawić ogólny stan zdrowia człowieka, jak również błonnika, flawonoidów oraz antyoksydantów bardzo korzystnie wpływających na kondycję skóry. Jakie jeszcze korzyści zdrowotne można czerpać z zewnętrznej warstwy cebuli? Cebula ze skórką zawiera więcej przeciwutleniaczy Zewnętrzna warstwa cebuli jest bogata w silny pigment o nazwie kwercetyna, która jest bardzo skuteczna w przypadku zmniejszania i zapobiegania nadciśnieniu oraz zatykaniu tętnic. Ponadto skórka z cebuli posiada właściwości antyrakowe, przeciwgrzybicze, antybakteryjne i antyoksydacyjne. Wprowadzenie cebuli do diety znacznie ogranicza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, raka jelita grubego, otyłości, cukrzycy typu drugiego oraz problemów z układem pokarmowym.

Cebula: Działa przeciwnowotworowo i zapobiega cukrzycy

Warzywa
Zwykle przy krojeniu doprowadza nas do łez, ale doceniamy ją za jej niezwykle dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Nie dość, że działa jak naturalny antybiotyk i eliminuje wszelkie stany zapalane i bakterie, to jeszcze wykazuje działanie przeciwnowotworowe, zapobiega cukrzycy wzmacnia układ odpornościowy, uwalnia od stresu i obniża poziom złego cholesterolu - LDL. Dowiedzmy się o niezastąpionej w kuchni cebuli i jej właściwościach nieco więcej, bo naprawdę warto.

Jak zregenerować dłonie po oparzeniach i skaleczeniach?

Pielęgnacja skóry
Przesuszonym od nadmiernego mycia, bezustannie narażonym na skaleczenia czy oparzenia i skłonnym do przebarwień dłoniom rutynowa higiena czy pielęgnacja nie wystarczy. Aby powróciły do dawnej formy i prezentowały się bez zarzutu, potrzebna jest regularna i kompleksowa regeneracja. Podpowiadamy, jak przy użyciu sprawdzonych sposobów i domowych środków przywrócić dłoniom ładny wygląd. Zdradzamy też, jak dzięki babce lancetowatej szybko wyleczyć skaleczenie i jak przy pomocy ogórka lub sody oczyszczonej pozbyć się śladów po oparzeniu.

Jak zniwelować skutki oparzenia?

Skóra
O oparzenie na co dzień nie jest trudno. Wystarczy oblać się wrzątkiem, dotknąć rozgrzanego żelazka czy gorącego piekarnika. Jeśli przydarzy nam się przykry wypadek, wymagana jest natychmiastowa reakcja. Jak postępować w przypadku oparzenia? W jaki sposób zmniejszyć ból i przyspieszyć gojenie się rany? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz poniżej.