Tag: Malowanie oczu

długie rzęsy

Jak malować rzęsy?

Makijaż
Malowanie rzęs jest sztuką. Rzęsy są wielką ozdobą, zwłaszcza jeśli są długie, gęste i podkręcone, jednak większość z nas musi im troszkę dopomóc, aby wyglądały idealnie. Nieprawidłowe nakładanie tuszu powoduje, że rzęsy stają się posklejane i pojawiają się grudki. Jak zatem malować rzęsy aby mieć piękne, powabne i kokieteryjne spojrzenie?
malowanie oczu kredką

Jak malować oczy kredką?

Makijaż oczu
Podkreślanie oczu jest bardzo ważne przy robieniu makijażu. Nieraz do tego celu używamy kredki, bądź też eyelinera w różnych kolorach. Jednak często zdarza się, że nasze kreseczki wyglądają nie estetycznie i szybko się rozmazują. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak używać kredki, by podkreślić swoje oczy.
eyeliner

Jak używać eyelinera?

Makijaż oczu
Nieważne czy jesteś wiecznie podróżującą bizneswoman, czy pełnoetatową mamą. Nie ważne co robisz całymi dniami. Ważne jest, abyś wyglądała dobrze pełniąc swoje obowiązki. Jedną z najlepszych sztuczek jest zastosowanie eyelinera. Umiejętnie użyty powiększy optycznie Twoje oczy. Jeśli masz tylko 5 minut do wyjścia, musisz wiedzieć jak szybko nałożyć eyeliner. Oto kilka wskazówek:
tuszowanie rzęs

Jak tuszować rzęsy?

Makijaż
Tusz do rzęs jest ulubionym kosmetykiem wielu kobiet, a jego użycie to obowiązkowy etap nawet najbardziej podstawowego makijażu. Podkreślone rzęsy są uwodzicielskie i dodają spojrzeniu wspaniałej wyrazistości. Rynek oferuje nam wiele najróżniejszych rodzajów tuszy, poczynając od tego jak mają działać na rzęsy: pogrubiająco, podkręcająco, wydłużająco lub wszystko naraz, a kończąc na całej gamie kolorów i dodatków w postaci brokatu lub świecenia w ultrafiolecie.
Nakładanie cieni na powieki

Jak nałożyć cienie do powiek, aby podkreślić wyraz oczu?

Makijaż oczu
Oczy są najbardziej wyróżniającą cechą. Pokazują kim jesteś i jak się czujesz. Ich prawidłowe pomalowanie podkreśli jeszcze bardziej ich wyraz. Jednym z najważniejszych kosmetyków do malowania oczu są cienie, które występują w postaci kremów i proszków.
idealny makijaż oczu

Jak zrobić idealny makijaż oczu?

Makijaż
Spędzasz godzinę przed lustrem dopieszczając każdy szczegół swojego makijażu, a efekt wciąż jest daleki od zadowalającego? Cień ściera się, maskara osypuje, a eyeliner tworzy nieestetyczne rozmazane smugi? Jak zrobić idealny makijaż oczu? Czy jest sposób na przedłużenie jego trwałości? Oczy-wiście! Sekrety makijażystów poznasz czytając porady poniżej.
biały makijaż

Jak malować oczy białą kredką?

Makijaż
Wbrew pozorom oczy pomalowane na biało przy odpowiednio dobranym stroju i fryzurze dodają uroku. Włosy przy tak pomalowanych oczach najlepiej spiąć, aby nie opadały na twarz i dodatkowo jej nie chowały i nie tłumiły makijażu. Dobierz szminkę tak, aby pasowała do stroju, ale nie była w tym samym kolorze co ciuchy. Malowanie oczu na biało wcale nie jest trudne, należy mieć jednak odpowiednie kosmetyki. Ich lista oraz instruktaż znajdują się poniżej.
żelowy eyeliner

Jak zrobić żelowy eyeliner z kredki do powiek?

Makijaż oczu
Eyeliner w żelu pozwala uzyskać bardziej intensywną, ciemniejszą kreskę. Taki rodzaj makijażu może czasami okazać się niezbędny, ale nie jest to powód do tego, by inwestować niemałe pieniądze w zakup żelowego eyelinera. Nie jest to uzasadnione zwłaszcza dlatego, że eyeliner taki możesz w banalnie prosty sposób uzyskać ze starej, dobrej kredki do powiek. Jak? Czytaj poniżej.
kreski eyelinerem

Jak używać eyelinera? Rodzaje kresek na powiece·

Makijaż oczu
Eyeliner to w makijażu narzędzie niezwykłe. Dostępny w wielu różnorodnych kolorach, kształtach i konsystencji może w natychmiastowy sposób radykalnie zmienić cały twój wygląd, kładąc największy nacisk na wyraźnie podkreślone oczy. Jego stosowanie wymaga jednak umiejętności i uwagi. Kreska wykonana eyelinerem może z równą mocą zdefiniować cały makijaż, jak i zrujnować go. Poniżej znajduje się przegląd rodzajów kresek wykonanych eyelinerem i wskazówki zarówno dla jego początkujących, jak i zaawansowanych użytkowniczek.