Tag: Zaczerwienione oczy

sposób na zmęczone oczy

Domowe sposoby na zmęczone oczy

Zabiegi na twarz
Jeśli zarwałaś nockę bo się uczyłaś, byłaś na imprezie lub pracowałaś następnego dnia rano zdradzą Cię Twoje oczy. Zwłaszcza, jeśli to jest już któraś noc z kolei . Zmęczone oczy są opuchnięte, zaczerwienione, szare, często pojawiają się cienie pod oczami, potocznie zwane podkowami. Oczy będą podrażnione i wołające o sen. Pozbądź się tych wszystkich oznak zmęczonych oczu za pomocą domowych sposobów. Nie zapominaj przy tym, aby porządnie się wyspać.
zmęczone oczy - makijaż

Jak rozjaśnić zmęczone oczy?

Makijaż
Kiedy jesteś zmęczona lub chora Twoje oczy są pierwszymi, po których to widać. Ale nie oznacza to, że musisz żyć z takimi oczami. Podkrążone oczy, szare, smutne i bez blasku mogą stać się przeszłością. Wystarczy jedynie, że zastosujesz poniższe triki a Twoje oczy znów będą piękne i przykuwające uwagę.
Niebieskie oczy

Jak odmłodzić spojrzenie?

Zabiegi na twarz
Z wiekiem skóra wokół oczu starzeje się i pojawiają się również inne problemy takie jak na przykład podkowy pod oczami. Takie problemy dotykają prawie każdą kobietę. Oczu nie da się ukryć czy zasłonić w codziennym kontakcie z innymi ludźmi. Przychodzi ten czas, aby szczególnie zadbać o oczy i ich okolice. Przeczytaj ten artykuł a dowiesz się jak odmłodzić spojrzenie.
zapalenie spojówek

Domowe sposoby na zapalenie spojówek

Choroby
Zapalenie spojówek jest bardzo powszechne wśród wszystkich grup wiekowych. Występuje zarówno u dzieci, nastolatków jak i u dorosłych. Jest to choroba powodowana przez czynniki alergiczne, ale również przez bakterie czy wirusy. Zapalenie spojówek objawia się zaczerwienieniem białka oka. Zapalenie spojówek nie jest bardzo szkodliwe, ale bardzo przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Czasami przechodzi samo po 7-10 dniach, ale kto wytrzyma tyle? Podstawowe objawy to swędzenie, pieczenie, uczucie piasku pod powiekami, światłowstręt, ból. Jeśli zapalenie spojówek jest alergiczne oczy łzawią. Jeśli jest bakteryjne czy wirusowe z oczu cieknie ropa, często podczas snu. Powieki rano są sklejone. Zazwyczaj zapalenie spojówek występuje tylko w jednym oku, ale zdarza się i w obu. Alergiczne zapalenie spojówek nie jest zaraźliwe, ale bakteryjne i wirusowe już tak, jako że bakterie przenoszą się łatwo z oka na oko, czy z osoby na osobę. Najlepiej udać się jednak do okulisty i zapalenie spojówek zaleczyć, aby nie wracało. Ale jeśli zapalenie wraca, to ciężko co chwilę biegać do specjalisty, zwłaszcza, że kolejki do okulisty na NFZ są dość długie, a wizyty prywatne nie należą do tanich. Warto wtedy pomyśleć o domowych sposobach na zapalenie spojówek, zwłaszcza, że rzeczywiście one działają. Przejrzyj proponowane niżej sposoby i znajdź ten najlepszy dla siebie.
makijaż rozświetlający

Jak zrobić rozświetlający makijaż?

Makijaż twarzy
Zapracowanej kobiecie bardzo często brakuje czasu dla siebie. Niedosypianie, ciągłe życie w biegu coraz mocniej odbija się na twojej twarzy. Podkrążone oczy, ziemista cera, znasz to, prawda? Oczywiście powinnaś przede wszystkim zmienić nawyki i zacząć bardziej o siebie dbać. Na efekty takich działań trochę jednak poczekasz. Kiedy potrzebujesz pomocy tu i teraz, postaw na makijaż, który w chwilę zatuszuje cienie pod oczami i szarą skórę.
podrażnione oczy

Sposoby na podrażnione oczy

Oczy i Wzrok
Pieczenie, swędzenie czy zaczerwienienie to tylko niektóre z nieprzyjemnych dolegliwości oczu. Na szczęście istnieją sposoby, aby im zaradzić. Z pomocą jak zwykle przychodzi nam natura. Należy też pamiętać o ochronie wrażliwych oczu przed czynnikami zewnętrznymi. Okulary przeciwsłoneczne muszą stać się elementem twojego podstawowego wyposażenia.
podraznione oczy

Naturalne środki zaradcze na podrażnienia oczu

Oczy i Wzrok
Łzawienie lub suchość oczu, ich swędzenie, pieczenie, uczucie kłucia w oku, zaczerwienienia, uczucie obcego przedmiotu tkwiącego w oku, rdzawe plamki, ból, nadwrażliwość na światło i niewyraźne widzenie - to tylko niektóre z uciążliwych objawów podrażnienia oczu. Dolegliwość ta może być powodowana przez wiele czynników, takich jak kurz, dym lub inne substancje drażniące, makijaż zmęczenie, suchość oka oraz zakażenia.
choroby oczu

7 nieprawidłowości okolic oka, które mogą być objawem choroby

Oczy i Wzrok
Oczy mówią dużo o stanie twojego zdrowia. Nietypowe zabarwienie, guzki, obrzęki nie tylko utrudniają widzenie. Poważne problemy zdrowotne mogą być rozpoznane na podstawie nietypowych zmian w okolicy oczu. Poniżej przedstawiamy 7 nieprawidłowości okolic oka, które mogą być objawem poważnej choroby.