Tag: Zmarszczki

zmarszczki mimiczne

Jak walczyć ze zmarszczkami mimicznymi?

Cera dojrzała
Kurczenie mięśni twarzy w zależności od nastroju - wyra­żające takie uczucia jak: radość, smutek, zdziwienie, gniew ­nazywamy mimiką. Powtarzanie pewnych grymasów z cza­sem przechodzić może w nawyk i przyczynia się do powsta­wania trwałych zmarszczek mimicznych. Mogą one występo­wać niezależnie od wieku, nawet u młodych osób, w miarę zmniejszania się elastyczności skóry. Nie zawsze są pożąda­ne i nie każdemu dodają uroku. Jak z nimi walczyć, przeczytaj poniżej.
makijaż - ukrywanie zmarszczek

Jak ukryć zmarszczki?

Makijaż twarzy
Zdarza się, że podczas robienia makijażu zamiast ukryć swoje mankamenty tylko je podkreślamy. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy wokół ust, których nie możemy w żaden sposób ukryć. Jest jednak na to sposób – wystarczy tylko dobry korektor i podkład. Poniżej znajdziesz wskazówki jak ukryć zmarszczki i bruzdy, a Twój makijaż nadal będzie wyglądał naturalnie.
młodszy wygląd

Jak wyglądać młodziej?

Cera dojrzała
Karol Dickens powiedział kiedyś: "Nic tak nie upiększa i nie odmładza, jak wesołość i zadowolenie." Niewątpliwie miał rację. Jest jednak jeszcze parę rzeczy, o które możesz zadbać, żeby wyglądać młodziej. W tym artykule opiszę jak osiągnąć taki efekt za jednym muśnięciem maskary i pędzla.
piękna cera bez zmarszczek

Jak zmniejszyć zmarszczki?

Mikrodermabrazja
Nie ma większego znaczenia, czy masz 35 lat i zauważyłaś właśnie pierwsze oznaki starzenia, czy masz 55 lat i twoja skóra jasno zdradza datę twoich urodzin. Zawsze szukasz sposobu, by zmniejszyć zmarszczki. Wiele kobiet i mężczyzn nie stosuje żadnych środków, które zapobiegają starzeniu się skóry, gdyż uważają oni, że jest to proces nieuchronny. Jednak współczesna technologia jest tak dalece posunięta, że można znacznie opóźnić powstanie zmarszczek, a te, które już mamy zmniejszyć. Dzięki temu możesz wyglądać tak młodo, jak się czujesz. Jeżeli zdecydowałaś się na walkę ze zmarszczkami, przeczytaj poniższe wskazówki.
zmarszczki

Jak zapobiegać zmarszczkom?

Zmarszczki
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się co sprawia, że gwiazdy Hollywood, takie jak Jennifer Lopez, Julia Roberts, Halle Berry czy Jennifer Aniston są tak olśniewająco piękne? Specjalne zabiegi przeciwko oznakom starzenia się sprawiają, że mimo swojego wieku, panie te wyglądają nadal promiennie. Starzenie jest nieuniknione, podobnie jak wiele innych rzeczy, ale nic nas tak nie niepokoi jak pojawiające się na twarzy zmarszczki, sprawiające, że wyglądamy na starsze niż naprawdę jesteśmy. Choć dla części kobiet zmarszczki są oznaką ich rosnącej mądrości, to jednak większość z nas uważa je za denerwujące przypomnienie wieku. Staramy się więc ich pozbyć, kupując w drogeriach coraz to nowsze kremy i botoks. Jednak wbrew pozorom mogą one zdziałać naprawdę niewiele a tak naprawdę ważny jest zdrowy styl życia. Poniżej znajdziesz łatwe i skuteczne wskazówki, jak pozbyć się zmarszczek i dłużej cieszyć się młodym wyglądem.
cera po 30-ce

Jak dbać o cerę po 30-ce?

Cera sucha
Jesteś w wieku „30+”? To cudownie. Jesteś młoda, piękna, pełna energii i bardzo kobieca. Jednakże czasami, gdy wstajesz z łóżka nie jesteś zadowolona widząc swoje odbicie w lustrze. Twoja skóra jest matowa? Pod oczami widzisz obrzęki, ślady zmęczenia i zmarszczki? Nie martw się. W tym wieku proces odbudowy w komórkach jest znacznie zredukowany, skóra traci jędrność, ponieważ zmniejszona jest synteza kolagenu i pojawiają się pierwsze zmarszczki. Nawilżanie skóry już nie wystarcza. Musisz zacząć ją chronić i odbudować. Twoja skóra wymaga codziennej pielęgnacji. Jeśli chcesz wyglądać młodo – nie daj się lenistwu. Poświęć 15 minut rano i wieczorem, a efekt z pewnością cię zaskoczy.
pielęgnacja cery po 40-ce

Jak dbać o cerę po 40-ce?

Cera dojrzała
Będąc po czterdziestce ciężko uwierzyć w to, że nasza cera wciąż może być młoda i piękna. Co prawda, okres zmagań z trądzikiem mamy już za sobą, ale pojawiają się inne problemy: zbytnie przesuszenie skóry i zmarszczki. Z tego powodu należy wypracować w sobie pewną rutynę w codziennej pielęgnacji cery dojrzałej. Poniżej dowiesz się jak cały ten proces powinien wyglądać.
Dobry makijaż

Jak ukryć zmarszczki za pomocą makijażu?

Makijaż oczu
Makijaż może całkowicie zmienić twój wygląd. Na przykład zbyt ciemny podkład może postarzeć cię nawet o 10 lat. Albo też tusz do rzęs nałożony na dolne rzęsy, tylko powiększy twoje zmarszczki. Jednakże nie da się zrezygnować z podkładu i wielu innych kosmetyków. Trzeba więc znaleźć sposób na to, by za ich pomocą ukryć drobne zmarszczki i sprawić, by twoja cera wyglądała na świetlistą i młodą.
masaż twarzy

Jak wykonać przeciwzmarszczkowy masaż twarzy?

Zabiegi na twarz
Myśli o pojawiających się zmarszczkach i strach przed starzeniem się skóry pojawiają się u kobiet bardzo wcześnie. Nic z resztą dziwnego, w dobie kultu młodości, panie popadają w paranoje i są w stanie wydać ciężkie pieniądze za maleńki słoiczek kremu mającego uchronić je przed tym niechybnym skutkiem postępu lat. Okazuje się jednak, że możemy przedłużyć młodość naszej twarzy nie wydając, ani grosza, a jedynie wykonując w domu regularne ćwiczenia. Poniżej opisany masaż wykonujmy codziennie wieczorem np. przy okazji wklepywania kremu na noc.
Zmarszczki pod oczami

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Inne zabiegi
Nieestetyczne bruzdy i bruzdki na skórze są zmartwieniem każdej kobiety. Panie które już mają zmarszczki walczą z nimi wszelkimi sposobami, a te które jeszcze ich nie mają, żyją w wiecznym strachu że za chwilę się pojawią. Pierwsze niewielkie zmarszczki mogą pojawić się już po 25 roku życia i wtedy należy już sięgnąć po delikatne kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Jednak walkę z nimi można podjąć już dużo wcześniej profilaktycznie dbając o skórę i nie wystawiając jej na działanie niekorzystnych czynników.