Tag: Cytryny właściwości lecznicze

lepszy wzrok

Domowy napój na lepszy wzrok

Oczy i Wzrok
Istnieje kilka naturalnych sposobów na wzmocnienie, a nawet poprawienie wzroku. Nietrudno także znaleźć całą masę przepisów na naturalne środki polepszające zdrowie skóry, nawilżające, rozwiązujące wszelkie problemy. Istnieje jednak napój, który łączy te wspaniałe funkcje. Picie tego napoju pomoże uzyskać lepszy wzrok i rozwiązać kilka problemów skórnych.
astma

Przepis na syrop domowej roboty przeciwko astmie

Astma
Każdy, kto cierpi na astmę wie, jak bardzo potrafią być uciążliwe jej objawy. Na szczęście istnieje domowy środek leczniczy, który może być pomocny w ich złagodzeniu. Ten, kto choruje na astmę i szuka naturalnego remedium na jej symptomy, znajdzie w tym artykule to, czego szuka.
kaszel

Domowy syrop na kaszel

Przeziębienia i Grypa
Jesień to czas przeziębień i grypy. Warto więc znać domowe sposoby na wzmocnienie odporności. Kiedy jednak choroba zdąży cię dopaść, musisz wiedzieć jak sobie z nią poradzić. Podczas większości chorób, jedną z najbardziej doskwierających dolegliwości jest kaszel. Jak więc sobie z nim poradzić? Najlepiej domowym syropem. Przygotowany jedynie z domowych składników, szybko przyniesie ci ulgę. Jak przygotować taki syrop? Dokładny przepis znajdziesz w dalszej części artykułu.
woda z cytryną

Czy woda z cytryną oczyszcza nasz organizm z toksyn?

Medycyna Detoksykacyjna
Ciało człowieka składa się w 60 procentach z wody, która jest częścią wielu procesów zachodzącym w organizmie. W pewnym sensie woda jest jak smar, dzięki któremu nasz organizm może poprawnie funkcjonować i pozbywać się niechcianych produktów przemiany materii oraz toksyn. Niektórzy mówią, że woda nie ma smaku i jej picie jest totalną nudą, szczególnie dotyczy to najmłodszych którzy zdecydowanie wolą soki i słodkie napoje gazowane. Dlatego też fajną alternatywą jest woda z dodatkiem kilku plasterków cytryny. Nie dość, że będzie dobrze smakować to jeszcze pomoże oczyścić organizm z toksyn. Poniżej znajdziesz więcej korzyści zdrowotnych wynikających z picia wody z cytryną!
cytryny

Niesamowite właściwości mrożonych cytryn

Zdrowe Odżywianie
Wszyscy wiemy, że cytryny są jednym z najzdrowszych owoców na naszej planecie. Nie wszyscy natomiast wiedzą, że to skórka jest najzdrowszą częścią cytryny. Jeśli zjesz cytrynę razem ze skórką to otrzymasz od 5 do 10 razy więcej witamin niż jedząc tylko sam miąższ z cytryny. Owoce zawierają witaminę C, witaminę B6, witaminę E, witaminę A, fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez. Wszystkie te składniki sprawiają, że spożywanie cytryn jest niezwykle korzystne dla naszego zdrowia.