Tag: Nalewka z kwiatów kasztanowca

Nalewka kasztanowa

Jak zrobić nalewkę z kasztanowca?

Likiery
Nalewka z kasztanów jest świetna na reumatyzm, oparzenia, odmrożenia, na poprawę krążenia krwi w skórze (np. pajączki na łydkach, żylaki, obrzęki), ubytki naskórka, na stany zapalne żołądka i jelit oraz na ułatwienie wydalania moczu przy przeroście prostaty.
nalewka z kasztanowca

Jak pozbyć się żylaków za pomocą nalewki z kwiatów kasztanowca?

Choroby Układu Krążenia
Żylaki to sygnał alarmowy ciała, który nie powinien być zignorowany. Należy poznać przyczyny tej dolegliwości i zacząć przeciwdziałać jej rozwojowi. Ludowa medycyna również ma swoje sposoby na żylaki. Jedną z nich jest nalewka z kasztanowca. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak ją przygotować i stosować.


Podobne porady

kasztan

Jakie są właściwości lecznicze kasztanowca?

Ziołolecznictwo
Osiągający 30 metrów wysokości kasztanowiec zwyczajny jest okazałym, rozłożystym drzewem o sklepionej koronie. Już na jesieni na gałęziach pojawiają się grube, lepkie pąki, z których wiosną rozwijają się liście o długości do 20cm. Drzewo kwitnie od kwietnia do maja. Z zapylonych kwiatów rozwijają się kuliste, pokryte kolcami zielone torebki nasienne, zawierające lśniące brązowe nasiona (kasztany) z jasną plamą. Kasztan jest znany ze swoich wspaniałych właściwości leczniczych. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można wyleczyć za pomocą kasztanowca.
Zupa kasztanowa

Jak zrobić zupę kasztanową Lanissterów?

Zupy
Gra o Tron nie byłaby taka wspaniała gdyby nie Lannisterowie. Są oni rodem, którego wszyscy nienawidzimy tak bardzo, że aż go kochamy. Ich nieprzyzwoite bogactwo i jeszcze bardziej nieprzyzwoite romanse rodzinne sprawiają, że są postaciami fascynującymi. Przykładowo Tyrion. Wydaje się wręcz śmieszne, że prawowitym dziedzicem Casterly Rock jest osoba będąca całkowitym przeciwieństwem Lannistera. Karzeł zadaje się z tanimi kurewkami przy czym z jedną z nich się nawet prawie ożenił, ale pomimo to, jego ostry dowcip i względna przyzwoitość uczyniły go jedynym Lannisterem, którego wszyscy dopingujemy. Z drugiej strony jest Król Joffrey, który swoją brutalnością sprawia, że szybko zapominamy o godnej postawie jego stryja. Jego matka, Cersei, ma słabość do swoich dzieci i jest kobietą zimną jak lód, jednak "nie sposób było zaprzeczyć, że Cersei serwuje smakowite potrawy. Zaczęli od kasztanowej zupy ze śmietaną, chrupiącego, gorącego chleba oraz warzyw przybranych jabłkami i piniowymi orzeszkami." (Starcie Królów strona 779.) Poniższa wersja zupy kasztanowej jest jak Jaime Lannister (pewnie dlatego Cersei ją tak bardzo lubi). Dodaje ona siły i witalności. Purre z kasztanów ze śmietaną z suszoną żurawiną i orzechowym posmakiem sprawia że zupa ta jest samą kwintesencją smaku.
kasztan

Korzyści zdrowotne kasztanów!

Ziołolecznictwo
Kasztanowiec zwyczajny owocuje we wrześniu i w październiku obsypując uliczki parkowe i chodniki zielonymi kolczastymi kulkami, w których znajduje się brązowy, skórzasty owoc. Najczęściej wykorzystywany jest przez dzieci do robienia „kukiełek” z kasztanów, jednak niewiele osób wie, że kasztany mają bardzo dużo zalet. Poniżej znajdziemy kilka niezwykłych korzyści kasztanów.

Praktyczne zastosowania kasztanów

Nietypowe zastosowania
Jesień w pełni. Na ulicach, w parkach i lasach znajdziemy nie tylko różnokolorowe liście, ale także żołędzie i kasztany. Mało kto o tym wie, ale te ostatnie możemy wykorzystać nie tylko do zrobienia jesiennych ludzików. Okazuje się, że kasztany mają wiele praktycznych zastosowań. Możemy z nich przygotować szampon do włosów i odstraszyć nimi mszyce. Podpowiadamy, jak jeszcze możemy wykorzystać jeden z najpopularniejszych jesiennych symboli.

Lecznicze nalewki na przeziębienie, pęcherz i nadciśnienie

Ziołolecznictwo
Leczniczą moc nalewek doceniały nasze babki czy prababki i doskonale wiedziały, kiedy po nie sięgnąć i w jakich celach najlepiej ich użyć. Zdrowotne właściwości czosnku wykorzystywały w walce z nadciśnieniem, po aromatyczne maliny sięgały, gdy dopadało ich przeziębienie czy grypa, a jarzębina okazywała się im niezbędna w starciu z dolegliwościami układu moczowego, m.in. zapalenia pęcherza. Jakie jeszcze nalewki zdążyły zdobyć uznanie w medycynie naturalnej? Po które z nich warto szczególnie sięgać? Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziecie poniżej.

Ruszczyk kolczasty: Najlepszy na pajączki, cellulit i żylaki

Pielęgnacja skóry
Ruszczyk kolczasty, zwany też myszopłochem, to prawdziwa perła medycyny naturalnej. Nietuzinkowe właściwości rośliny można byłoby wymieniać długo. Fantastycznie pobudza krążenie i wzmacnia naczynia krwionośne, a tym samym wspiera walkę z "pajączkami", żylakami, hemoroidami czy obrzękami; wspiera też serce i zapobiega miażdżycy. Nie wspominając już o tym, że ekstrakt z rośliny fenomenalnie regeneruje i ujędrnia skórę - zwłaszcza tę skłonną do podrażnień - oraz znacznie redukuje cellulit. Co ciekawe, ruszczyk okazuje się bardzo przydatny w starciu z myszami, gdyż skutecznie odstrasza te kłopotliwe gryzonie. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o ruszczyku? W jakiej formie najlepiej go stosować? Podpowiadamy.