Tag: Decoupage meble

Odnawianie komody

Jak ozdobić komodę metodą decoupage?

Sypialnie
Decoupage to wyjątkowa sztuka. To co wydaje się być namalowanym, w rzeczywistości przyklejone jest na daną powierzchnię. W efekcie nawet niepozorny mebel staje się odważny i nowoczesny. Możemy ozdobić go liśćmi, kwiatami i owocami krzewów. Od ciebie zależy, jakiej wielkości mebel zdecydujesz ozdobić, może to być duża szafa jak i mały stylowy kredens. Przekonasz się wówczas, że nawet stary zapomniany mebel być teraz w centrum zainteresowania.
Meble dziecka metodą decoupage

Jak ozdobić meble dziecka metodą decoupage?

Meble dla dzieci
Dodaj nieco fantazji do pokoju swojego dziecka za pomocą prostej techniki zwanej decoupage. Czynność tę możesz wykonać na każdej gładkiej malowanej lub niemalowanej drewnianej powierzchni. Skorzystaj z szablonów i stwórz niesamowity wystrój w pokoju dziecka. Zanim jednak przystąpisz do ozdabiania mebli w pokoju, poćwicz na niewielkim kawałku drewna. Zbierz wszystkie potrzebne materiały i przystąp do wykonania projektu, a przekonasz się, że nie zajmie ci to dłużej, niż jedno popołudnie. Poniżej znajdziesz wskazówki, krok po kroku, jak ozdobić meble w pokoju dziecka metodą decoupage.
Stara komoda - technika decoupage

Jak postarzyć komodę metodą decoupage?

Półki i Regały
Kiedyś zwykle odnawialiśmy meble - teraz nadeszła pora na ich postarzanie. Stare "babcine" komody, szafki i nakastliki znów są modne. Jeśli jednak nie stać cię na zabytkowe meble to pora rozważyć ich samodzielne postarzenie. Nie jest to wcale takie trudne jakby się mogło wydawać.
krzesło ozdobione techniką decoupage

Jak zrobić decoupage na meblach?

Materiały i elementy dekoracyjne
Oryginalne meble nie muszą być drogie, a tanie meble nie muszą być wcale nudne i oklepane. Dzięki prostej technice jaką jest decoupage, możesz nadać każdemu mebelkowi niepowtarzalny charakter. Wystarczy, że będziesz kierować się wskazówkami zamieszczonymi poniżej, a twój dom już wkrótce ozdobią prawdziwe meblowe arcydzieła.
patchworkowa ściana z tapet

Jak wykorzystać resztki tapety?

Materiały i elementy dekoracyjne
Niezależnie od tego, czy chcesz wytapetować jedną ścianę, czy okleić tapetą cały dom, zawsze zdarzy się tak, że zostanie ci jakiś zapas. Zamiast zasilać „sekcję suchą” osiedlowego śmietnika, wykorzystaj resztki tapety do wykonania stylowych dekoracji domu. Najciekawsze pomysły (wraz z instrukcją ich wykonania) znajdziesz poniżej.