Tag: Decoupage meble krok po kroku

Odnawianie komody

Jak ozdobić komodę metodą decoupage?

Sypialnie
Decoupage to wyjątkowa sztuka. To co wydaje się być namalowanym, w rzeczywistości przyklejone jest na daną powierzchnię. W efekcie nawet niepozorny mebel staje się odważny i nowoczesny. Możemy ozdobić go liśćmi, kwiatami i owocami krzewów. Od ciebie zależy, jakiej wielkości mebel zdecydujesz ozdobić, może to być duża szafa jak i mały stylowy kredens. Przekonasz się wówczas, że nawet stary zapomniany mebel być teraz w centrum zainteresowania.
Meble dziecka metodą decoupage

Jak ozdobić meble dziecka metodą decoupage?

Meble dla dzieci
Dodaj nieco fantazji do pokoju swojego dziecka za pomocą prostej techniki zwanej decoupage. Czynność tę możesz wykonać na każdej gładkiej malowanej lub niemalowanej drewnianej powierzchni. Skorzystaj z szablonów i stwórz niesamowity wystrój w pokoju dziecka. Zanim jednak przystąpisz do ozdabiania mebli w pokoju, poćwicz na niewielkim kawałku drewna. Zbierz wszystkie potrzebne materiały i przystąp do wykonania projektu, a przekonasz się, że nie zajmie ci to dłużej, niż jedno popołudnie. Poniżej znajdziesz wskazówki, krok po kroku, jak ozdobić meble w pokoju dziecka metodą decoupage.
Stara komoda - technika decoupage

Jak postarzyć komodę metodą decoupage?

Półki i Regały
Kiedyś zwykle odnawialiśmy meble - teraz nadeszła pora na ich postarzanie. Stare "babcine" komody, szafki i nakastliki znów są modne. Jeśli jednak nie stać cię na zabytkowe meble to pora rozważyć ich samodzielne postarzenie. Nie jest to wcale takie trudne jakby się mogło wydawać.


Podobne porady

Komoda ozdobna

Jak ozdobić komodę motywem kwiatowym?

Półki i Regały
Możesz samodzielnie stworzyć piękną, ręcznie malowaną komodę bez narażania się na wysokie koszty. Wystarczy, że masz w domu straszą i nieco zniszczoną komodę, którą watro jeszcze odnowić. Malowanie i odbijanie szablonów zajmuje mniej czasu niż ci się może wydawać. Wszystkie czynności są łatwe do wykonania. Wykorzystaj do tego celu komodę lub biurko, które mają równą i stosunkowo gładką powierzchnię. Wybierz satynowe lub półmatowe farby, których powierzchnia będzie łatwa do czyszczenia.
Stara figurka ogrodowa

Jak postarzyć figurkę ogrodową?

Posągi, Figury i Fontanny
Po co czekać wieczność na pojawienie się na Twoich figurkach ogrodowych, drogo wyglądającej patyny, skoro możesz własnoręcznie uzyskać taki efekt, w znaczne szybszy sposób?
ławka z komody

Jak przerobić komodę na ławkę?·

Meble wypoczynkowe
Stare meble mają wyjątkowy klimat. Nie znajdziesz go w żadnym, nawet najdroższym sklepie meblowym, ani w zestawie z Ikei. Dlaczego więc nie tchnąć w stare meble nowego życia? Jeśli nie pasują do nowego wystroju, można je przecież przerobić. Doskonałym przykładem może być pokazana na zdjęciu obok ławka. Pomyślałabyś, że zrobiono ją ze starej komody? Przekonaj się jakie to proste.
papier postarzany herbatą

Jak postarzyć papier herbatą?·

Wyroby z papieru
Nie musisz lubić stylu vintage, żeby zechcieć choć na moment cofnąć się w czasie i dotknąć papieru nadpoczętego „zębem” czasu. Postarzanie papieru herbatą to sprawdzony i bardzo prosty sposób uzyskania oryginalnych, miętych i lekko zażółconych arkuszy, które później można wykorzystać na przykład do zrobienia retro notesika lub książki. To również świetna zabawa, w którą można zaangażować nawet najmłodszych domowników.
mini komoda ze sklejki - zrób to sam

Jak ozdobić mini komodę techniką decoupage?

Materiały i elementy dekoracyjne
Prosty, tani i niezwykle inspirujący tutorial. Spójrz na zdjęcie obok. Pomyślałabyś, że jeszcze parę chwil temu ta mini komoda była niczym więcej jak kilkoma połączonymi ze sobą kawałkami sklejki? Teraz jest światowym mebelkiem, który z dumą można prezentować na salonach. Jeśli lubisz kreatywne spędzanie wolnego czasu, zapraszam cię do lektury. Pokażę ci krok po kroku jak ozdobić mini komodę techniką decoupage.