Tag: Płytki krwi norma

płytki krwi

Jak naturalnie zwiększyć produkcję płytek krwi?

Odżywianie
Utrzymanie prawidłowej ilości płytek krwi jest niezwykle istotne. Jeżeli ich poziom jest obniżony, może powodować to krwotoki nawet z drobnych skaleczeń, zaburzenie procesu krzepnięcia krwi i zwiększa ryzyko podwyższonego ciśnienia krwi. Obniżenie liczby płytek krwi często towarzyszy zbyt niskiemu poziomowi liczby krwinek czerwonych i białych. Problemy z funkcjonowaniem szpiku kostnego mogą wystąpić z powodu wielu czynników, takich jak rak, nadmierne spożycie alkoholu lub reakcja na działanie niektórych leków. Również zaburzenia funkcjonowania śledziony mogą powodować spadek ilości płytek krwi. Jeżeli chcesz poznać naturalne sposoby na podwyższenie ilości płytek krwi, to koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.


Podobne porady

Obniżanie poziomu cholesterolu

Jak naturalnie obniżyć cholesterol?

Cholesterol
Cholesterol to substancja tłuszczowa produkowana przez naszą wątrobę i spełnia bardzo ważne funkcje w organizmie. Cholesterol jest konieczny do budowy komórek naszego organizmu, bierze udział w tworzeniu hormonów sterydowych, kwasów żółciowych i syntezy witaminy D, oraz jest składnikiem błon komórkowych. Cholesterol jest zatem niezbędny do życia. Nasz organizm produkuje około 80% jego niezbędnej ilości, pozostałe 20% dostarczamy wraz z pożywieniem. Jeśli dostarczamy z pokarmem więcej niż 20% wówczas organizm reguluje jego poziom poprzez zmniejszenie jego wytwarzania. Czasami jednak, gdy dojdzie do zaburzeń w organizmie, może dojść do jego nadprodukcji. Jak wówczas obniżyć jego poziom? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.
zdrowa dieta

Jak się odżywiać, aby zmniejszyć poziom cholesterolu?

Cholesterol
Jeśli chcesz obniżyć poziom cholesterolu pierwsze co musisz zrobić to wyeliminować z diety produkty podwyższające poziom ogólnego i złego cholesterolu oraz zwiększyć ilość produktów, które mają wpływ na jego obniżenie i regulację. Dieta na obniżenie cholesterolu:
Świąteczne podkładki

Jak zrobić świąteczne podkładki pod szklanki z płytek ceramicznych?

Materiały i elementy dekoracyjne
Piękne, świąteczne podkładki pod kubki i szklanki wykonane metodą decoupage. Artykuł krok po kroku pokazuje jak naklejać serwetki metodą decuopage na płytki i zamienić je na piękne podkładki. Możesz je wykorzystać w domu, lub podarować komuś. To już zależy od Ciebie.
test PSA

Na czym polega test PSA?

Zdrowie Mężczyzny
Test PSA to badanie krwi, kontrolujące poziom PSA, czyli specyficznego dla przerostu prostaty antygenu. PSA to rodzaj białka, które umożliwia upłynnienie nasienia. We krwi zdrowego mężczyzny ilość PSA jest bardzo mała. Z wiekiem poziom PSA w surowicy rośnie, a jego podwyższony poziom może towarzyszyć rozrostowi stercza, ale nie powinien przekraczać pewnych wartości.
wątroba

Badanie AST (AspAT) - na czym polega?

Choroby Układu Pokarmowego
AST (także AspAT) to skrót określający enzym wątrobowy – aminotransferazy asparaginianowej, która pojawia się we krwi, gdy w organizmie występuje ostry i przewlekły stan zapalny wątroby, mięśni, serca i nerek. Z tej porady dowiesz się w jaki sposób przeprowadza się badanie AST oraz jak powinno się odczytywać jego wynik.
kolagen

Pokarmy, które wspomagają produkcję kolagenu

Zdrowa Dieta
Podobnie jak cegły w domach, kolagen buduje naszą skórę, wspiera i chroni jej zewnętrzną warstwę. Niestety niektóre czynniki, jak wiek czy grawitacja powodują zmiany w strukturze skóry i możesz zacząć widzieć niechciane zmarszczki, a skóra stanie się zwiotczała. Z wiekiem naskórek staje się cieńszy i zaczynamy tracić kolagen. Produkcja kolagenu może być wzmocniona w naturalny sposób, a nasza skóra odzyska piękny wygląd bez wizyty u chirurga plastycznego. Budulcem kolagenu są aminokwasy, więc ważne jest, aby włączyć do swojej diety żywność bogatą w witaminy, aminokwasy i białka. Nawet weganie mogą zastosować produkty wspomagające produkcję kolagenu.
testosteron

Jak zwiększyć produkcję testosteronu?

Zdrowie Mężczyzny
Coraz więcej mężczyzn cierpi z powodu niskiego poziomy testosteronu, to nic więc dziwnego, że rynek suplementów testosteronu wręcz eksplodował. Przeciętnie mężczyźni tracą 1-2 procent z ich poziomu testosteronu po ukończeniu 30 roku życia. Jednak wiele ​​nawyków może być bardziej odpowiedzialnych za spadek poziomu testosteronu niż wiek. Być może najlepszym sposobem, aby zachować swój poziom testosteronu na odpowiednim poziomie i zapobiec spadkowi jego ilości jest zachowanie zdrowego stylu życia i skupienie się na utrzymaniu optymalnej wagi bez dodatkowego tłuszczu. Oto siedem prostych sposobów dzięki którym można zwiększyć poziom testosteronu.