Tag: Nawożenie drożdże

nawóz do kwiatów

Jak zrobić nawóz do kwiatów z drożdży piekarskich?

Podstawy Ogrodnictwa
Drożdże mogą służyć jako świetny nawóz dla roślin. Są bogate w składniki mineralne, organiczne żelazo oraz w pierwiastki śladowe. Jak przygotować taki nawóz? Dowiesz się z naszego artykułu.

Monstera: Uprawa, wymagania i pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Monstera nie bez powodu wiedzie prym wśród roślin ozdobnych i cieszy się ogromną popularnością w gronie dekoratorów wnętrz czy miłośników flory. Przejść obok niej obojętnie trudno, bo rozmiary, jakie osiąga, są naprawdę okazałe. Wzrok przyciągają jej skórzaste, przypominające kształtem serce, liście. Do jej atutów zaliczyć należy także fakt, że nie jest zbyt chimeryczna i wymagająca w uprawie. Jakie warunki należy spełnić, aby monstera pięknie rosła w mieszkaniu? Kiedy najlepiej ją przesadzać i w jaki sposób rozmnażać? Jak często ją nawadniać i czym nawozić? Niezbędne wskazówki znajdziecie poniżej.

Czym zastąpić drożdże?

Inne zdrowe przepisy
Pandemia związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa narzuciła konkretne rygory i sprawiła, że nagle towarem na wagę złota okazał się nie tylko niezbędny w codziennej higienie papier toaletowy, ale także często wykorzystywane w kuchni (i w ogrodzie) drożdże. To właśnie dzięki nim można śmiało wypiekać w domu apetyczne chleby, bułeczki, ciasta, ciasteczka i pizze. Piekarniczy skarb, jakim niewątpliwe są drożdże, zastąpić trudno, co wcale nie oznacza, że jest to w praktyce niemożliwe. Po jakie produkty sięgać, aby - mimo deficytu drożdży – wyczarować w domu smakowite ciasto i chleb? Odpowiedź jest w sumie oczywista - po inne spulchniacze (czyli sodę lub proszek do pieczenia) albo po prostu wrócić (jak w przypadku chleba) do tradycji i przygotować zakwas. Przydatne wskazówki można znaleźć poniżej.

Monstera: Jak ją pielęgnować, by miała piękne liście?

Rośliny doniczkowe
Jeśli prześledzić zdjęcia roślin doniczkowych pokazywane w mediach społecznościowych, to te prezentujące urokliwą monsterę wysuwają się na absolutne prowadzenie. Okazałe - zdobione finezyjnymi "dziurami" i imponujących rozmiarów - liście są choćby absolutnym hitem Instagrama. W końcu nie od parady monstera otwiera zestawienie najbardziej popularnych kwiatów. Czego zatem warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Dlaczego brak wspomnianych dziur na jej liściach jest niepokojącym symptomem i świadczy o błędach popełnianych w pielęgnacji? Czego dowodem są ciemne plamy obecne na roślinie? Na którym parapecie postawić najlepiej doniczkę z monsterą? Jak często ją podlewać i czym najlepiej nawozić? Odpowiedź na te i inne pytania oraz garść cennych informacji można znaleźć poniżej.