Tag: Wilgoć w aucie

wilgoć

Jak usunąć wilgoć z samochodu?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Jeżeli ten problem dotyczy i twojego samochodu, wiesz doskonale, jak wilgoć potrafi uprzykrzyć życie kierowcy. Zwłaszcza, kiedy się spieszysz, wpadasz do auta i wita cię woda na szybach. Oczywiście od środka. Wycieranie szyb za każdym razem mija się z celem – musisz znaleźć i usunąć przyczynę.


Podobne porady

wentylacja w łazience

Jak naprawić wentylację w łazience?

Drobne Naprawy Domowe
W łazience zwracasz ostatnio uwagę na zaparowane lustra i brzydko pachnące, długo schnące ręczniki? Uwaga! To pierwszy objaw niewłaściwej wentylacji w tym pomieszczeniu. To właśnie brak odpowiedniego przepływu powietrza sprawia, że w pomieszczeniu kumuluje się wilgoć (wzrastająca np. po kąpieli). Na szczęście można temu zaradzić i to bez potrzeby wzywania fachowca.
Jak w Windows 10 połączyć się z urządzeniem przez Bluetooth

Jak w Windows 10 połączyć się z urządzeniem przez Bluetooth?

System Operacyjny Windows
Dzięki technologii Bluetooth możemy bezprzewodowo łączyć nasze urządzenia ze sobą, a także z komputerami z systemem Windows 10. I to wszystko bez potrzeby korzystania z kabli. W przypadku tabletów, możemy bezprzewodowo sparować go z klawiaturą i myszką bez konieczności blokowania swoich cennych portów USB. Dzięki niej możesz także uzyskać dostęp do Internetu parując urządzenie z telefonem, oczywiście jeśli twój dostawca ci to umożliwia.
Jak dbać o dom

6 rzeczy, o których zapominasz dbając o dom

Drobne Naprawy Domowe
Każdy popełnia błędy, nawet jeśli sprawa jest tak ważna jak odpowiedzialność za własny dom. Nieważne, jak bardzo jesteś sumienna, zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że wystawisz dom na ogromne, kosztowne w naprawie zniszczenia. I możliwe, że nie będziesz sobie nawet zdawała sobie z tego sprawy. Przeczytaj, jakie być może zaniedbałaś obowiązki, wystawiając swój dom na ryzyko uszkodzenia.
żel krzemionkowy

Do czego można wykorzystać saszetkę żelu krzemionkowego?

Przechowywanie
Kiedy mówimy “saszetka żelu krzemionkowego”, pewnie niewiele osób wie, co to jest. Wszyscy natomiast doskonale znają małe torebeczki z tajemniczymi kuleczkami w środku, które znajdujemy w nowo zakupionych torebkach, portfelach, butach. Większość z nas automatycznie wyrzuca te torebeczki, nie zastanawiając się nawet nad ich właściwościami. A w środku znajduje się żel krzemionkowy (dwutlenek krzemu), który w codziennym życiu ma wiele praktycznych zastosowań:
wilgoć w domu

5 roślin, pochłaniających wilgoć w domu

Rośliny doniczkowe
Wiadomo, że zbyt wysoka wilgotność w pomieszczeniu nie jest zdrowa dla nas i naszego środowiska. Nie tylko niepokoi, utrudnia oddech, ale też sprzyja rozwojowi pleśni i wilgoci na ścianach. Istnieje rozwiązanie tego problemu, rośliny które pochłaniają wilgoć. Oto 5 najlepszych roślin do domu o dużej wilgotności.
wilgoć w domu

Jak zmniejszyć wilgotność w mieszkaniu?

Okna, drzwi i ściany
Wilgoć jest bardzo niebezpieczna, zarówno dla domu jak i zdrowia. Powoduje pleśń, osłabia odporność ścian, sprzyja powstawaniu plam i jest zaproszeniem dla karaluchów. Dodatkowo, jeśli mieszkasz w wilgotnym środowisku, możesz mieć poważne problemy zdrowotne, począwszy od astmy do alergii. Zobacz jak pozbyć się pleśni.
zaparowane szyby

Jak zapobiegać parowaniu szyb w samochodzie?

Bieżące Utrzymanie Samochodu
Wielu kierowców boryka się z problemem zaparowanych szyb w samochodzie, zwłaszcza w chłodniejsze pory roku. Utrudniona widoczność sprawia, że kierowanie pojazdem staje się wówczas niebezpieczne. Istnieje jednak prosty sposób na to, by szyby w samochodzie nie pokrywały się parą.