Tag: Domowe sposoby na pleśń

zapleśniałe buty

Jak usunąć pleśń z butów?

Środki czyszczące
Wyciągasz swoje wiosenne buty po zimowym śnie i co się okazuje? Mają nalot pleśni. Myślisz sobie, że to tragedia i buty – pewnie na domiar złego Twoje ulubione – są do wyrzucenia. Ale nic z tych rzeczy! Na szczęście jest sposób na usunięcie pleśni z butów. Jest szybki i prosty. A potrzebne rzeczy na pewno znajdziesz w domu.
Sposoby na pleśń

5 naturalnych sposobów walki z pleśnią

Nietypowe zastosowania
Jeśli w twoim domu na ścianach pojawia pleśń, pamiętaj, że nie jesteś skazany na wdychanie jej zarodników. Zamiast od razu sięgać po chemiczne środki grzybobójcze, takie jak chlorek czy tetro boran sodu, możesz skorzystać z naturalnych, ekologicznych sposobów walki z pleśnią, które nie będą szkodziły twojej rodzinie, zwierzętom domowym i środowisku.
Wódka zastosowanie

15 przydatnych i zaskakujących zastosowań wódki

Nietypowe zastosowania
Wódka to bardzo popularny na całym świecie napój - nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego. Jej neutralny smak i brak ostrego zapachu bardzo dobrze komponuje się z innymi napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi. Oczywiście zawsze musimy dążyć do ograniczenia spożycia alkoholu, jeśli chcemy utrzymać nasz organizm w dobrym zdrowiu i kondycji. Warto jednak zauważyć, że dla wódki istnieje wiele różnych zastosowań, których pewnie nie jesteśmy nawet świadomi. Nie mówimy tu oczywiście o różnych sposobach na przygotowanie drinków. Poniżej zamieściliśmy realnie przydatne pomysły na wykorzystanie jej w naszym domu. Pomysły te zostały podzielone na trzy odrębne kategorie, dzięki czemu szybko znajdziecie interesujące was zagadnienie.
plamy z plesni

Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej?

Sprzątanie łazienki

Silikon w kabinie prysznicowej to idealne miejsce do rozwoju pleśni, ponieważ gromadzi on wilgoć i znajduje się w ciemnym i ciepłym miejscu. Wilgoć w połączeniu z kiepską cyrkulacją powietrza często skutkuje rozwojem pleśni. Pozbycie się jej nie tylko sprawi, że w łazience będzie przyjemniej pod względem estetycznym, ale również pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

pleśń

Jak pozbyć się pleśni bezpiecznie, naturalnie i raz na zawsze?

Sprzątanie pomieszczeń
Usuwanie pleśni jest niezwykle trudnym zadaniem, szczególnie kiedy chcemy zrobić to skutecznie, ale też w sposób bezpieczny dla naszego zdrowia. Środki na bazie wybielacza dobrze radzą sobie w walce z czarnymi plamami, ale uwalniane przez nie opary stanowią zagrożenie dla zdrowia. Jak więc pozbyć się pleśni, która również ma szkodliwy wpływ na zdrowie, w sposób skuteczny, ale bezpieczny? Na szczęście istnieją naturalne rozwiązania, które są bezpieczne dla otoczenia i nie zawierają żadnych substancji chemicznych. Korzystając z nich skutecznie wyeliminujemy pleśń, bez narażania zdrowia na przykre konsekwencje stosowania środków chemicznych. Oto kilka naturalnych, sprawdzonych sposobów:

Jak pozbyć się pleśni z domu?

Środki czyszczące
Pleśń może nie tylko niekorzystnie wpłynąć na estetykę naszego domu, niszcząc podłogi i ściany, ale przede wszystkim stać się zagrożeniem dla zdrowia i wyjątkowo szkodliwie działać na nasze płuca. Zanim jednak użyjesz inwazyjnych metod i sięgniesz po silne, chemiczne środki, aby się jej pozbyć, wypróbuj naturalnej mikstury bazującej na olejku z drzewa herbacianego. Ten sposób z pewnością okaże się skuteczny w sytuacji, gdy pleśń dopiero pojawiła się na ścianie czy na podłodze.

Jak wyczyścić łazienkę? Niezawodne sposoby

Sprzątanie łazienki
Nie masz pomysłu, jak skutecznie zabezpieczyć łazienkę przed działaniem wilgoci i powstawaniem pleśni albo mimo ciągle podejmowanych prób wciąż zmagasz się z uciążliwymi rybikami? Nie załamuj rąk, tylko działaj. Podpowiemy ci, jak dzięki płynowi z woskiem do karoserii ochronić glazurę, a dzięki zwykłej świecy - fugi. Zdradzimy też, dlaczego warto umieścić w łazience woreczki z suszoną szałwią i mieć zawsze pod ręką olej lniany oraz brykiet.