Tag: Przepuklina domowe sposoby

przepuklina brzuszna

Jak radzić sobie z przepukliną?

Inne Choroby
Przepuklina jest powszechnym problemem, który występuje, gdy tkanka narządu lub tkanka tłuszczowa znajduje słabszy punkt w okolicy mięśnia lub tkanki łącznej. Przepuklina pachwinowa występuje głównie u mężczyzn. W tego typu przepuklinach jelito wypychane jest przez powłoki brzuszne do pachwiny. Przepukliny udowe występują, gdy jelito wybrzusza się do kanału, który prowadzi do tętnicy udowej w górnej części uda. Wszystkie przepukliny są spowodowane słabością mięśni i powięzi. Warto wiedzieć jak radzić sobie z przepukliną. Oto kilka domowych metod pomocnych podczas tej dolegliwości.


Podobne porady

otyłość brzuszna

Jak walczyć z otyłością brzuszną?

Otyłość
Otyłość brzuszna, która w znacznym stopniu odbiega od normy jest niebezpieczna dla zdrowia. Podnosi ona indywidualne ryzyko wystąpienia schorzeń, które mogą doprowadzić do śmierci. Prawidłową wagę każdego człowieka możemy określić przy pomocy indeksu masy ciała (BMI). Na podstawie wagi i wzrostu możemy stwierdzić czy dana osoba należy do otyłych. Tłuszcz występujący w jamie brzusznej jest bardzo groźny, umiejscowiony jest on bowiem w głębi naszego ciała i otacza wszystkie wewnętrzne narządy.

Jakie są objawy przepukliny brzusznej?

Choroby Układu Pokarmowego
Przepuklina brzuszna, czyli przemieszczenie zawartości jamy brzusznej poza jej anatomiczne miejsce, to dolegliwość, która tak naprawdę może dotknąć każdego z nas. Szczególnie narażeni na jej wystąpienie są osoby wykonujące ciężką fizyczną pracę, otyłe i starsze. To nie wszystko, może ona też dotknąć kobiety w ciąży lub mające za sobą kilka porodów. Obserwuje się także wzmożoną zachorowalność na przepuklinę brzuszną wśród osób cierpiących na częste napady kaszlu (z reguły związane z astmą). Rodzaje objawów oraz ich nasilenie zależeć będzie od danego przypadku, a także od stopnia zaawansowania przepukliny.

7 przyzwyczajeń, które powodują otyłość brzuszną

Odchudzanie
Wakacje w ciepłych krajach już wykupione a strój kąpielowy niecierpliwie czeka w szafie na swoją premierę. Niestety jest jeden problem - strój jest dość skąpy a ty za żadne skarby świata nie potrafisz ukryć w nim swojego okrągłego brzuszka. Rozwiązania są dwa - albo kupisz sobie pareo, dzięki któremu zakryjesz mankamenty urody ale się też równomiernie nie opalisz, albo uda ci się schudnąć do czasu wyjazdu. Opcja druga wydaje ci się nierealna? Niekoniecznie. Dowiedz się, jakie przyzwyczajenia powodują otyłość brzuszną i się ich pozbądź a brzuch zacznie się robić z dnia na dzień płaski.
ból przełyku

Choroby przełyku - objawy, leczenie

Choroby Układu Pokarmowego
Przełyk to tuba łącząca gardło z żołądkiem.To przedłużenie gardła, które nie bierze udziału w procesie trawienia pokarmów. Jeszcze niedawno jego leczeniem zajmowali się laryngolodzy. Obecnie to domena gastrologów. Poniżej znajdziesz listę najczęściej występujących chorób przełyku wraz z informacją na temat ich leczenia.
otyłość

6 typów otyłości - jak sobie z nią poradzić?

Otyłość
Po wielu badaniach i ankietach, naukowcy wyróżnili 6 typów otyłości będących skutkiem różnych czynników. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, do której grupy należysz i jak możesz pozbyć się swojego problemu z otyłością.

Otyłość brzuszna a zawał serca

Zawał Serca
Zawał serca każdego roku dopada nawet 100 tys. osób, a liczba ta stale rośnie. Tymczasem 20% osób po przebytym zawale umiera w ciągu roku. Główną przyczyną jest niewydolność układu krążenia i miażdżyca. Okazuje się jednak, że kluczowym czynnikiem ryzyka jest otyłość brzuszna. To ona może być główną przyczyną kolejnego zawału lub udaru mózgu zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Ważna jest więc nie tylko masa ciała, ale przede wszystkim pomiar obwodu talii. Kiedy mamy do czynienia z otyłością brzuszną i jak jej zapobiec? Jakie są objawy zawału serca?

Co może oznaczać ból w pachwinie?

Bóle
Ból w pachwinie często traktujemy jako efekt zbyt forsownego treningu lub przemęczenia. Rzeczywiście – może on wiązać się z przeciążeniem mięśni czy mikrourazem w trakcie uprawiania sportu. Jednak nawracającego lub przewlekłego bólu pachwiny nigdy nie należy ignorować. To ważny sygnał informujący o zwyrodnieniach kręgosłupa lub stawu, chorobach układu krążenia i układu moczowego, a nawet problemach z jelitami czy przydatkami. We wszystkich przypadkach kluczowe jest szybkie leczenie, które nie tylko przynosi ulgę, ale chroni przed wystąpieniem groźnych komplikacji. Sprawdź, co oznacza ból w pachwinie i kiedy konieczna jest wizyta u specjalisty.