Tag: Czyszczenie kuchenki elektrycznej

czyszczenie kuchenki

Jak usunąć tłuszcz z kuchenki?·

Środki czyszczące
Na pewno każdy z Was miał do czynienia z tłuszczem na kuchence i wiecie jak ciężko czasami go usunąć. Tłuszcz w kuchni to norma. Jeśli nie czyścisz kuchenki regularnie lub dokładnie to z czasem tłuszcz nagromadzi się w dużych trudnych do usunięcia ilościach. Jak zatem poradzić sobie z nagromadzonym na kuchence tłuszczem? Poniżej znajdziesz wskazówki jak skutecznie dać sobie radę z jego usunięciem.
Czyszczenie płyty indukcyjnej

Jak czyścić płytę indukcyjną?

Kuchenki
Czysta płyta indukcyjna wygląda estetycznie i dodaje świeżego wyglądu twojej kuchni. Czyszczenie jej to nic trudnego jeśli będziesz postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.
Jak wyczyścić plamy z płyty indukcyjnej

Jak wyczyścić plamy z płyty indukcyjnej

Sprzątanie kuchni
Zabrudzenia podczas gotowania zdarzają się każdemu. Nie warto się nimi przejmować, jeżeli znamy odpowiedni sposób na pozbycie się tego problemu. Wystarczy soda oczyszczona i odrobina wody utlenionej, a przypalone plamy czy osady z wody znikną bez śladu.

Sposoby na zachowanie czystości w kuchni

Sprzątanie kuchni
Czy wiesz, że pasta do zębów doskonale wyczyści kuchenkę z płytą indukcyjną, mielona gorczyca skutecznie usunie tłuszcz z twoich talerzy, a mieszanka sody kalcynowanej i proszku do prania pozwoli ci pozbyć się wszelkiego rodzaju plam powstałych na parapetach? Jeśli nie, zapoznaj się z czternastoma cennymi radami, które - bez większego wysiłku i bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy - pomogą ci utrzymać kuchnię w idealnej czystości. Lśniące talerze Mielona gorczyca jest idealnym sposobem na pozbycie się tłuszczu i kamienia z talerzy. Wysyp jej odrobinę na gąbkę i wetrzyj w talerze i szklanki. Następnie umyj je pod kranem. Teraz twoja zastawa będzie wyglądać jak nowa. Czyszczenie mebli Połącz szklankę wody z 1/2 szklanki octu i 1/2 szklanki wódki. Wymieszaj wszystko dokładnie i przelej do butelki z dozownikiem (spray). Aby środek nie tylko czyścił, ale jednocześnie dezynfekował, dodaj do niego kroplę lub dwie olejku eukaliptusowego. Ta unikalna mieszanka z łatwością usunie kamień oraz tłuszcz. Uwaga: podczas sprzątania zawsze używaj gumowych rękawiczek i nie zapomnij po wszystkim przewietrzyć kuchni.