Tag: Farby do malowania ścian

malowanie ścian

Jak malować ściany przy pomocy pędzla i wałka?

Ściany
Malowanie ścian to niby nic trudnego, ale jak to zrobić na tyle dobrze by nie pozostawić smug lub by stary kolor nigdy nie prześwitywał? Poniżej przedstawię kilka wskazówek i rad, które mam nadzieję pomogą Ci profesjonalnie pomalować każdą ścianę.


Podobne porady

pomysł na łazienkę

Jak malować ściany w łazience?

Podłogi i sufity
Malowanie pomieszczeń w domu wymaga przygotowania i wcześniejszego planowania. Każde z nich jest inne a łazienka stanowi największe wyzwanie jeśli chodzi o malowanie ścian. To szczególne pomieszczenie posiada bowiem mnóstwo zakątków, często jest stosunkowo małe (w blokach) a powietrze jest bardzo wilgotne. Jeśli nie wiesz jak zabrać się do malowania łazienki przeczytaj poniższe porady a Twoja łazienka będzie wyglądała jak malowana przez prawdziwych fachowców.
tapetowanie ścian

Jak tapetować ściany wokół kontaktów i gniazdek?

Tapetowanie
Tapetowanie ścian może sprawić nam wiele problemów. Wymaga cierpliwości i niejednemu z nas spędziło sen z powiek. Zazwyczaj do takich prac zatrudniamy fachowców, ale to kosztowne i nie zawsze jesteśmy zadowoleni z efektów ich pracy. Szczególnie uciążliwe może okazać się tapetowanie ścian wokół kontaktów i gniazd elektrycznych. Poniżej znajdziecie wskazówki, które ułatwia wam układanie tapety.
malowanie pokoju

Jak pomalować ściany?

Malowanie
Malowanie pokoju jest zajęciem, które zajmie Ci kilka godzin, pół dnia, a nawet kilka dni. Wszystko zależy od tego jaką powierzchnię masz do pomalowania i ile warstw będziesz kłaść. Przejdziemy z Tobą przez cały proces malowania, od wybrania pędzla do porządków po malowaniu.
dekoracje pokoju dziecięcego

Jak samodzielnie ozdobić ściany pokoju dziecka?

Kolory i wzory w dekoracji
Dziecięce pokoiki powinny być kolorowe i posiadać iście bajkowy wygląd. Nasze małe pociechy, spędzą prawie całe życie w nudnych jednolitych wnętrzach, sprawmy więc, aby choć we własnym domu, mogły poczuć się jak w kreskówce. Wynajęcie osoby zajmującej się zawodowo zdobnictwem ścian, jest dobrym pomysłem, ale dla kogoś gotowego zapłacić paręset złotych za usługę. Bajkową postać możemy wymalować, przy odrobinie skupienia sami i zapewnić sobie sporo zabawy.

Jak usunąć zaciek ze ściany?

Drobne Naprawy Domowe
Wilgotne zacieki na ścianach to duży problem, występujący szczególnie w domach, w których jest piwnica.Trudno ukryć je nawet pod kilkoma warstwami farby, a ich wygląd wyjątkowo szpeci nasze otoczenie. Duże i mocno zagrzybione obszary ściany muszą niestety zostać usunięte wraz z tynkiem. Niewielkich plam można jednak pozbyć się samodzielnie. Oto krótka instrukcja, jak tego dokonać.
zmechacenia usuwanie

Jak usunąć zmechacenia ze swetra za pomocą wałka do włosów?

Nietypowe zastosowania
Sweter po częstym praniu i użytkowaniu, szybko mechaci się i tworzą się na nim "kłaczki". Do usuwania zmechaceń istnieje wiele rozwiązań. Są specjalne maszynki, a inni używają zwykłej maszynki do golenia. Ciekawym rozwiązaniem jest używanie wałków do włosów na rzepy. Są tanie i bardzo efektywne. Z artykułu dowiedz się jak wykorzystać wałki w usuwaniu kłaczków ze swetra.
malowanie pokoju

Jak przygotować ściany do ponownego malowania?

Malowanie i Tapetowanie
Prawidłowe przygotowanie pomieszczenia do malowania jest niezbędne, aby zaoszczędzić czas i cieszyć się świeżo pomalowanym pomieszczeniem tak szybko, jak to możliwe. Malowanie ścian nie jest tak trudne, jakby się wydawało. Zapoznaj się z poradami, które ułatwią ci remont i przygotują do samodzielnego malowanie pokoju w twoim domu.