Tag: Oznaczenia prania

metka

Jak czytać oznaczenia na metkach?

Środki czyszczące
Kiedy kupujemy nową rzecz, chcemy cieszyć się nią jak najdłużej w niezmienionym stanie. Aby tak było, powinnyśmy przestrzegać zaleceń producenta dotyczących prania, suszenia oraz prasowania, umieszczonych na metkach. Tylko jak je odczytywać?


Podobne porady

oznaczenia na kosmetykach

Jak odczytywać oznaczenia na kosmetykach?

Kosmetyki dla Pań
Znajomość tajemniczych znaczków na kosmetykach jest bardzo ważna – w końcu to substancje, które nakładamy na skórę. Oto krótki przewodnik po tym, co producenci rysują na ich opakowaniach.
Farby do włosów

Jak czytać oznaczenia na farbach do włosów?

Farbowanie włosów
Większość z nas przy wyborze farby do włosów kieruje się zdjęciem na opakowaniu - a to BŁĄD! Czy tobie również zdarzyło się kupić farbę brązową, która zamiast zafarbować Twoje włosy na pożądany kolor zostawiła jedynie ciemną, niemalże czarną poświatę? A może blond, który wybrałaś okazał się szary i bez wyrazu? Koniec z tym! Poznaj sposób odczytywania oznaczeń na farbach do włosów i ciesz się z upragnionego koloru.
zakupy

Oznaczenia E w produktach - na co uważać?

Medyczne Badania Naukowe
W wykazie składników szukajmy oznaczeń zaczynających się od E. Zamiast oznaczenia może też być podana nazwa, np. annato. Jeśli na etykiecie produktu wymienionych jest kilka lub kilkanaście E... odstawmy go na półkę i wybierzmy inny. Produkty zawierające chemiczne dodatki, mogą zaszkodzić zdrowiu. Dlatego warto je poznać i... jeść ich jak najmniej.