Tag: Rośliny doniczkowe dla zdrowia

świeże powietrze

Naturalny filtr powietrza

Ekologia
Człowiek może przeżyć trzy tygodnie bez jedzenia, trzy dni bez wody i mniej więcej trzy minuty bez powietrza. Z tych liczb wynika, że powietrze jest bardzo istotnym elementem w naszym życiu, ponieważ bez powietrza nie moglibyśmy funkcjonować. Ważne jest również to, jakim powietrzem oddychamy. W dzisiejszych czasach większość ludzi mieszkających całe życie w zatłoczonych miastach przenosi się na starość na wieś, aby zaznać spokoju i odetchnąć świeżym powietrzem.
rośliny doniczkowe

10 roślin, które tworzą odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu

Rośliny doniczkowe
Rośliny to nie tylko ozdoba domu. Pozytywnie wpływają na stan naszego zdrowia i samopoczucie. Dlaczego? Po pierwsze, pomagają oczyścić powietrze w pomieszczeniu, bowiem niektóre z nich posiadają zdolność pochłaniania rozmaitych szkodliwych substancji chemicznych, a nawet dymu tytoniowego. Po drugie, stabilizują wilgotność powietrza. Po trzecie, o czym z pewnością pamiętamy z lekcji biologii, biorą udział w procesie fotosyntezy, czyli pochłaniają dwutlenek węgla z powietrza, a uwalniają tlen.

Siedem powodów, aby hodować rośliny w domu lub w biurze

Organizacja Pracy
Przeświadczenie, że rośliny powinno hodować się w ogrodzie lub po prostu na łonie natury jest błędne i zawężające nasze myślenie na temat życia w zgodzie z naturą. Rośliny, podobnie jak człowiek, są naturalną częścią świata. Dlaczego więc mielibyśmy odmawiać sobie ich hodowli w domu, biurze czy innych zamkniętych pomieszczeniach. By żyć wśród nich nie musimy przecież przeprowadzać się łąkę lub do lasu! Powszechnie wiadomo, że kontakt z naturą ma fantastyczny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby, pracujące w biurach lub mieszkające blokach, gdzie niestety coraz mniej jest zieleni i natury. Warto zadbać o to, by w mieszkaniu lub biurze znajdowały się kwiaty lub inne rośliny. Umilą nam one czas, pozytywnie wpłyną na zdrowie i upiększą wnętrze. Poniżej przedstawiamy korzyści, jakie płyną przebywania wśród roślin ich hodowli.


Podobne porady

Naturalny filtr słoneczny z zielonej herbaty

Naturalny filtr słoneczny z zielonej herbaty

Pielęgnacja skóry
Słońce jest naszym przyjacielem, ale może również powodować poparzenia skóry. Powinniśmy więc zadbać o to, aby skóra była odpowiednio chroniona. Idealnym rozwiązaniem będzie stosowanie preparatów z filtrem przeciwsłonecznym. Nie musisz jednak kupować drogeryjnych kosmetyków. Wykorzystaj naturalne produkty, które gwarantują ci ochronę przed promieniami słonecznymi.