Tag: Rośliny doniczkowe a zdrowie

świeże powietrze

Naturalny filtr powietrza

Ekologia
Człowiek może przeżyć trzy tygodnie bez jedzenia, trzy dni bez wody i mniej więcej trzy minuty bez powietrza. Z tych liczb wynika, że powietrze jest bardzo istotnym elementem w naszym życiu, ponieważ bez powietrza nie moglibyśmy funkcjonować. Ważne jest również to, jakim powietrzem oddychamy. W dzisiejszych czasach większość ludzi mieszkających całe życie w zatłoczonych miastach przenosi się na starość na wieś, aby zaznać spokoju i odetchnąć świeżym powietrzem.
rośliny w sypialni

5 roślin, które powinnaś umieścić w sypialni, aby lepiej spać

Rośliny doniczkowe
Oprócz faktu, że rośliny te bardzo dobrze prezentują się jako ozdoba, są również bardzo korzystne dla zdrowia. Niektóre znane są ze swoich wspaniałych właściwości uspokajających i oczyszczających, ale mogą również poprawić jakość snu. W naszych mieszkaniach, czy też sypialniach znajduje się bardzo dużo toksycznych substancji, o których nie masz być może pojęcia. Byłoby wspaniale kiedy byłby to tylko dwutlenek węgla, lecz istnieje wiele substancji o wiele bardziej toksycznych takich jak formaldehyd, który wydziela się z Twoich ścian, czy też chemia, którą zwykle sprzątasz mieszkanie.

Siedem powodów, aby hodować rośliny w domu lub w biurze

Organizacja Pracy
Przeświadczenie, że rośliny powinno hodować się w ogrodzie lub po prostu na łonie natury jest błędne i zawężające nasze myślenie na temat życia w zgodzie z naturą. Rośliny, podobnie jak człowiek, są naturalną częścią świata. Dlaczego więc mielibyśmy odmawiać sobie ich hodowli w domu, biurze czy innych zamkniętych pomieszczeniach. By żyć wśród nich nie musimy przecież przeprowadzać się łąkę lub do lasu! Powszechnie wiadomo, że kontakt z naturą ma fantastyczny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Szczególnie powinny o tym pamiętać osoby, pracujące w biurach lub mieszkające blokach, gdzie niestety coraz mniej jest zieleni i natury. Warto zadbać o to, by w mieszkaniu lub biurze znajdowały się kwiaty lub inne rośliny. Umilą nam one czas, pozytywnie wpłyną na zdrowie i upiększą wnętrze. Poniżej przedstawiamy korzyści, jakie płyną przebywania wśród roślin ich hodowli.


Podobne porady

Filtry powietrza

Jak zmienić filtr powietrza w aucie?

Samodzielne Utrzymanie Samochodu
Nieregularna wymiana filtra powietrza w aucie może grozić jego zatkaniem, a w następstwie doprowadza do przedwczesnego zużycia elementów ciernych silnika. Bardzo często zdarza się, że kiedy filtr robi się coraz bardziej brudny nasze auto spala więcej. Zatem na myśl nasuwa się pytanie, jak często powinniśmy go wymieniać? Zdania są podzielone, ale uważa się, że średnio co 30 000 km. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w zmianie filtru powietrza.
dziecko w sieci

Jak włączyć filtr rodzinny Google (SafeSearch)?

Bezpieczeństwo w Sieci
Dzieci kochają wujka Google. Udziela im odpowiedzi na każde pytanie, począwszy od zadania domowego, a na kolejnym filmiku ze śmiesznymi kotami skończywszy. Jednak czasami dziecko może dotrzeć do „ciemnej” strony Internetu. Może do tego dojść przez przypadek lub na skutek celowego działania. Jako rodzic masz obowiązek do tego nie dopuścić. Na szczęście Google posiada filtr rodzinny (tzw. Google SafeSearch) blokujący wyświetlanie nieodpowiednich stron. Poniżej dowiesz się jak go włączyć, by skierować ciekawość twojego dziecka wyłącznie na właściwe tory.
filtr do kranu

Jaki filtr do wody wybrać?

Drobne AGD
Woda w kranie często jest tak zanieczyszczona, że nawet przed gotowaniem warto ją przefiltrować. Dobry filtr sprawi, że będziesz mogła pić wodę prosto z kranu. Po co ją filtrować? Woda płynąca z sieci wodociągowych spełnia wymagania przydatności do spożycia, ale może mieć nieprzyjemny smak lub zapach, np. chloru. Może także zabrudzić się w trakcie przepływania przez stare rury wodociągowe. W domach jednorodzinnych woda często jest zanieczyszczona przez płytkie położenie studni, przez co przenikają do niej azotany i bakterie. Czasem ma zbyt wysoką zawartość manganu i żelaza. Wtedy trzeba zainwestować w filtr.
Naturalny filtr słoneczny z zielonej herbaty

Naturalny filtr słoneczny z zielonej herbaty

Pielęgnacja skóry
Słońce jest naszym przyjacielem, ale może również powodować poparzenia skóry. Powinniśmy więc zadbać o to, aby skóra była odpowiednio chroniona. Idealnym rozwiązaniem będzie stosowanie preparatów z filtrem przeciwsłonecznym. Nie musisz jednak kupować drogeryjnych kosmetyków. Wykorzystaj naturalne produkty, które gwarantują ci ochronę przed promieniami słonecznymi.
Jak wyczyścić filtr z okapnika

Jak wyczyścić filtr z okapnika

Narzędzia czyszczące
Okapnik to miejsce w którym sporą warstwą gromadzą się tłuszcz i brud. O ile płaska powierzchnia okapnika jest prosta do wyczyszczenia, o tyle metalowy filtr nie jest już tak prosty do wyczyszczenia. Jak skutecznie to zrobić bez zbędnego wysiłku? Oto prosta odpowiedź.