Tag: Choinka

Słomkowa gwiazda

Jak zrobić słomkowe gwiazdy na choinkę?

Dekoracje świąteczne
Wszystkie stroiki świąteczne oraz dekoracje będą nam się najbardziej podobać i nas najbardziej cieszyć tylko wtedy gdy wykonamy je sami. Słomkowe gwiazdy będą cudowną ozdobą na choinkę lub na wiązankę z gałązek jodły. Wykonanie jest ich bardzo łatwe i sprawi wiele radości zarówno tym dorosłym jak i najmłodszym.
Choinka

Gdzie postawić choinkę bożonarodzeniową?

Dekoracje świąteczne
Małe mieszkania mają to do siebie, że bardzo ciężko jest znaleźć miejsce na kanapę a co dopiero na choinkę. Właśnie nadszedł grudzień a my musimy już powoli zacząć się rozglądać za kolejnym miejscem dla naszego drzewka Bożonarodzeniowego.
Kupowanie choinki

Jak oczyścić żywą choinkę przed dekoracją?

Choinka
Pewnie się zastanawiasz po co w ogóle oczyszczać choinkę przed dekoracją? Kupując żywą choinkę, możesz spodziewać się "niechcianych" gości na niej zamieszkujących, kilku uschniętych gałązek, jakiegoś brudu, kurzu, itp. Z tego powodu dobrze jest oczyścić choinkę zanim się wniesie ją do domu. Przeczytaj poniżej co sugerujemy.
Żywa choinka

Jak przedłużyć świeżość żywej choinki?

Choinka
Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia bardzo często zastanawiamy się jaką choinkę wybrać, żywą czy sztuczną. Ta ostatnia jest bez wątpienia bardziej praktyczna i ekonomiczna. Z kolei żywe drzewko pięknie pachnie i potrafi stworzyć wspaniały świąteczny klimat. Jeżeli już dokonamy wyboru i wybierzemy prawdziwą choinkę pora zastanowić się co zrobić, by przedłużyć jej życie. Twoja choinka będzie wyglądać pięknie i zdrowo, aż do Nowego Roku, jeśli zastosujesz się do poniższych porad.
choinka w ogrodzie

Jak wybrać choinkę do zasadzenia w ogrodzie?

Choinka
Nie wiesz jaką choinkę wybrać w tym roku? Sztuczną czy żywą? A może nie masz miejsca w domu na rozłożystą, bożonarodzeniową choinkę? Może czas pomyśleć o zasadzeniu w ogrodzie własnego drzewka? Poniżej podpowiemy Ci jak to zrobić.
Choinka

Jak dekorować żywą choinkę?

Choinka
Choinka bożonarodzeniowa może być ozdabiana w każdy wybrany sposób. Dekorację mogą być bardzo wystawne, albo zupełnie proste. Nie ma w tej kwestii jakiejś reguły co powinno i co nie powinno się na niej znaleźć.
Łańcuch z popcornu i żurawiny

Jak zrobić łańcuch na choinkę z popcornu i żurawiny?

Choinka
Nie ma jak ręcznie robione ozdoby, które przypominają dzieciństwo, a także pozwalają naszym dzieciom zapamiętać święta jako wyjątkowe. Choinka, którą można prawie w całości zjeść jest zazwyczaj obiektem pożądania każdego dziecka. Kolorowe cukierki, czekoladki, dekorowane pierniczki no i łańcuch wykonany z popcornu. Czego chcieć więcej do szczęścia? Poniżej znajdziesz instrukcję jak wykonać łańcuch z popcornu i żurawiny.
Dekoracja choinki

Jak udekorować choinkę w starodawnym stylu?

Choinka
Marzysz o dekoracji choinki, która pozwoli ci się cofnąć o 100 lat, kiedy dekorowano drzewka bożonarodzeniowe ręcznie robionym ozdobami ze słomy czy folii aluminiowej? Chcesz, aby Twoja choinka w tym roku była podobna do choinki Twojej babci czy prababci?
Ozdoba na choinkę

Jak zrobić choinkę bożonarodzeniową z bibuły?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Robienie ozdób choinkowych jest niezwykle miłym zajęciem, a także pozwoli wypełnić wolny czas w zimowe wieczory. Podany niżej projekt jest łatwy do wykonania zarówno dla dorosłych jak i małych dzieci. Czas potrzebny na jego wykonanie to około 30 minut.
Ubieranie choinki

Jak ubrać choinkę w eleganckim stylu?

Choinka
Nie ma nic złego w tradycyjnym ubieraniu choinki, na której dzieci wieszają bez ładu i składu przeróżne bańki i dekoracje, gdzie światełka błyszczą różnokolorowymi barwami i na której znajduje się mnóstwo cukierków, czekoladek itd. Z czasem tak ubrana choinka może się jednak znudzić - nabiera nas ochota na elegancką, wytworną i perfekcyjną choinkę w każdym szczególe. Przeczytaj, co radzimy.