Tag: Prezent dla dwuletniej dziewczynki

zabawki da 2 latka

Jak wybrać zabawki dla dwulatka?

Zabawy dla Dzieci
Kupując lub pożyczając zabawki dla dwulatka wybierz po jednej z kategorii podanej poniżej. Niektóre wielofunkcyjne zabawki pojawiają się kilkakrotnie, - wybór tych zabawek to szczególnie dobry wybór. Wiele z podanych niżej przykładów kategorii zabawek zainteresuje Twojego malca na dłużej. Jedynie sposób ich wykorzystywania będzie się nieco zmieniał wraz z rozwojem emocjonalnym i motorycznym dziecka.


Podobne porady

mycie zębów

Jak przyzwyczaić dwulatka do codziennego mycia zębów?

Dziecko a Zdrowie
Każda próba umycia zębów kończy się awanturą, a dziecko zaciska szczękę kiedy próbujesz umyć mu ząbki? Twoje dziecko zapewne chce Cię uświadomić, że to jego buzia i nie podoba mu się twoja ingerencja. Szamotanie się o szczoteczkę do zębów jest jedną z potyczek dziecka o niezależność. Jedynym rozwiązaniem w takich sytuacjach będzie kompromis.
kupowanie zabawek

Jak kupować zabawki dla dzieci?

Zabawa z Niemowlakiem
Istnieje coś co zmienia każdego dorosłego w dziecko, gdy przychodzi do kupowania zabawek. Niektórzy wręcz zapominają dla kogo je kupują. Zamiast wybrać dziecku coś odpowiedniego do wieku i jego poziomu, wybierają coś co podchodzi pod gust dorosłego. Przedwczesne zakupy nie interesują nie tylko małych odbiorców, ale są również kompletnie bezużyteczne, a czasami nawet niebezpieczne. Aby uniknąć wpadnięcia w zabawkową pułapkę i zapełniania niepotrzebnie szafek skorzystaj z moich porad zamieszczonych poniżej.
klocki

Jak wybrać bezpieczne zabawki dla dzieci?

Zabawy dla Dzieci
Małe dzieci bardzo lubią zabawki. Obecnie zabawki nie tylko służą rozrywce, ale mają przede wszystkim walory edukacyjne - uczą podstawowych umiejętności, takich jak koordynacja pracy rąk i oczu, liczenie czy zapamiętywanie liter. Wybierając zabawki ważne jest również, aby pamiętać o bezpieczeństwie bawiącego się nimi dziecka. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wybrać zabawki, które będą bezpieczne dla twojego dziecka.
dwulatek

Jak karmić dwulatka?

Odżywianie Dziecka
Dwulatek to mała osóbka w przełomowym okresie swojego dzieciństwa. Przełom wieku dwóch lat przygotowuje rodziców na przyszły okres dojrzewania. Wiele elementów tego czasu jest bowiem związanych właśnie z wczesnym dojrzewaniem. To między innymi czas, kiedy maluch zaczyna powoli przechodzić na tak zwaną „dietę dorosłą”. Nie wszystko jednak co jemy możemy zaproponować naszemu dziecku. Jest kilka podstawowych zasad, które musimy spełnić, by dieta naszego dziecka była bogata i zdrowa.
niemowlę

Jakie zabawki dla niemowląt?

Zabawa z Niemowlakiem
Niemowlęta są prawdziwymi oczkami w głowie rodziców, którzy często obawiają się jakie zabawki im podarować, aby były bezpieczne i nie zrobiły dziecku krzywdy. Dziecko już zaraz po urodzeniu zaczyna odbierać nowe dla niego bodźce i zapamiętuje je. Jest to okres, w którym następuje bardzo szybki rozwój malucha, dlatego też warto wspomóc go dostarczając mu odpowiednich narzędzi w postaci zabawek.
Zabawki do kąpieli

Jak czyścić zabawki do kąpieli?

Dziecko a Zdrowie
W środku gumowych zabawek do kąpieli zbiera się woda i narasta grzyb, który może być niebezpieczny dla zdrowia twojego dziecka. Z tego powodu zabawki takie powinny być regularnie czyszczone i sterylizowane. Poniżej kilka sposobów czyszczenia gumowych zabawek:
Bunt dwulatka - jak postępować

Bunt dwulatka - jak postępować?

Wychowanie Dziecka
Wydawało ci się, że wiesz o swoim malcu wszystko i potrafisz w kilka sekund wprowadzić go w doskonały nastój. To już przeszłość! W wieku 2 lat twój aniołek zamienia się często w manipulatora i regularnie histeryzuje z byle powodu. Dzieje się tak dlatego, że smyk nie potrafi jeszcze planować ani czekać. Żyje chwilą, chce dostawać wszystko od razu. Mimo że rozumie już bardzo dużo, nie umie zbyt dobrze wyrazić, o co mu chodzi. A to rodzi w nim frustrację i prowadzi do wybuchów złości. W tym trudnym dla was dwojga czasie niektóre twoje cechy, np. cierpliwość, kreatywność czy konsekwencja, są wyjątkowo ważne. Poniższy test sprawdza, nad czym powinnaś popracować, żeby poradzić sobie z żywiołowym dwulatkiem. Zasady zabawy są bardzo proste. Odpowiedz na kolejne pytania i wybierz odpowiedzi. Następnie przeczytaj, jakie działania byłyby w danej sytuacji najkorzystniejsze dla ciebie i dla dziecka. Na koniec sprawdź, czy jesteś już mistrzynią poskramiania malca, czy też trochę ci jeszcze do niej brakuje.