Tag: Nawożenie cynamon

cynamon

Jak stosować cynamon w nawożeniu roślin?

Nietypowe zastosowania

Cynamon jest bardzo aromatyczną przyprawą. Ponadto przyspiesza przemianę materii, działa antyseptycznie i doskonale pachnie. Niewiele osób podejrzewa, że cynamon może być doskonałym nawozem dla roślin. Jak stosować cynamon, by rośliny lepiej rosły? Dowiesz się z poniższych punktów.

Monstera: Uprawa, wymagania i pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Monstera nie bez powodu wiedzie prym wśród roślin ozdobnych i cieszy się ogromną popularnością w gronie dekoratorów wnętrz czy miłośników flory. Przejść obok niej obojętnie trudno, bo rozmiary, jakie osiąga, są naprawdę okazałe. Wzrok przyciągają jej skórzaste, przypominające kształtem serce, liście. Do jej atutów zaliczyć należy także fakt, że nie jest zbyt chimeryczna i wymagająca w uprawie. Jakie warunki należy spełnić, aby monstera pięknie rosła w mieszkaniu? Kiedy najlepiej ją przesadzać i w jaki sposób rozmnażać? Jak często ją nawadniać i czym nawozić? Niezbędne wskazówki znajdziecie poniżej.

Monstera: Jak ją pielęgnować, by miała piękne liście?

Rośliny doniczkowe
Jeśli prześledzić zdjęcia roślin doniczkowych pokazywane w mediach społecznościowych, to te prezentujące urokliwą monsterę wysuwają się na absolutne prowadzenie. Okazałe - zdobione finezyjnymi "dziurami" i imponujących rozmiarów - liście są choćby absolutnym hitem Instagrama. W końcu nie od parady monstera otwiera zestawienie najbardziej popularnych kwiatów. Czego zatem warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Dlaczego brak wspomnianych dziur na jej liściach jest niepokojącym symptomem i świadczy o błędach popełnianych w pielęgnacji? Czego dowodem są ciemne plamy obecne na roślinie? Na którym parapecie postawić najlepiej doniczkę z monsterą? Jak często ją podlewać i czym najlepiej nawozić? Odpowiedź na te i inne pytania oraz garść cennych informacji można znaleźć poniżej.


Podobne porady

dziecko nie słucha matki

Jak stawiać wymagania dziecku?

Dziecko i Dyscyplina
Wielu rodziców bywa dla swoich małych pociech zbyt pobłażliwymi. “Jeszcze się napracuje”, “Nic się nie stanie, gdy zje kolejną słodką przekąskę”, “Ustąpię dla świętego spokoju, po co mi sceny?” - powtarzasz sobie kolejny raz i znów siadasz na podłodze, by pozbierać po maluchu rozrzucone zabawki. Ustępujesz, gdy zamiast pożywnej kolacji chce zjeść kolejnego batonika. Potem, kiedy maluch staje się przedszkolakiem, zaczynasz dostrzegać swój błąd. Dziecko niechętnie wykonuje polecenia i robi, co chce. Jak to zmienić?

Czarna porzeczka: Wymagania, uprawa, właściwości

Uprawa Owoców
Czarna porzeczka to jeden z najpopularniejszych krzewów, który rośnie na naszych działkach. Jest to bardzo wdzięczna roślina, ponieważ nie ma wielu wymagań pielęgnacyjnych. Najważniejszą zaletą jej uprawy są smaczne owoce, które można wykorzystać na wiele sposobów: spożywa się je w postaci soków oraz dżemów, ale równie dobrze smakują surowe. To bogactwo witaminy C oraz A i nawet niewielka ilość owoców zaspokaja nasze dzienne zapotrzebowanie na te składniki. Okazuje się ponadto, że całą roślinę można z powodzeniem wykorzystywać do różnych celów. Jakich? O tym przeczytasz w artykule.

Cynamon: Nietypowe zastosowania

Szkodniki, Choroby, Problemy
Cynamon to popularna przyprawa stosowana w kuchni. Dodajemy ją do deserów, kompotów i potraw. Działa rozgrzewająco i sprawia, że w domu roznosi się wyjątkowy aromat. Ta orientalna przyprawa jest też naturalnym środkiem leczniczym – działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo, świetnie stymuluje układ odpornościowy. To jednak nie wszystkie jej zastosowania – cynamon będzie naszym sprzymierzeńcem w domu i ogrodzie – pomoże odstraszyć mrówki i komary, a do tego rozprawi się z pleśnią. Jest też pomocny w zabiegach pielęgnacyjnych – rewelacyjnie wpływa na skórę. Poznaj nietypowe zastosowania cynamonu.

Oplątwa: Wymagania, uprawa, pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Urokliwa oplątwa stanowi ucieleśnienie marzeń najbardziej leniwych i jednocześnie najbardziej wysmakowanych miłośników roślin. W przeciwieństwie do innych okazów nie trzeba jej dostarczać wody ani innych składników odżywczych, gdyż jest w stanie je pobrać sama. Podobnie jak wszystkie inne rośliny z gatunku "air plant" w zasadzie nie wymaga też doniczki, gdyż nie posiada systemu korzeniowego. Co więcej, oplątwa - z racji swojego zjawiskowego wyglądu - szybko stała się wnętrzarskim hitem i dołączyła do grona niezbędnych elementów nowoczesnych aranżacji. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej, niezwykle efektownej roślinie? W jakim pomieszczeniu będzie wyglądać najpiękniej? Podpowiadamy.

Judaszowiec kanadyjski. Wymagania, uprawa

Drzewa
Judaszowiec kanadyjski jest dużym drzewem pochodzącym z Ameryki Północnej, które w naturalnych warunkach osiąga nawet 10 m wysokości. Jego atutem są piękne kwiaty pokrywające niemal każdą część tej oryginalnej rośliny. Niestety, w Kanadzie zmniejsza się jego populacja, dlatego judaszowiec został objęty ścisłą ochroną gatunkową. Choć uprawa drzewa nie jest skomplikowana, może stanowić wyzwanie. Jakie wymagania ma judaszowiec kanadyjski? Co trzeba o nim wiedzieć? Sprawdźmy.