Tag: Olej kokosowy batoniki

olej kokosowy

Sposoby na włączenie oleju kokosowego do swojej diety

Zdrowe Odżywianie
W ostatnim czasie wiele słyszy się na temat dobroczynnych właściwości oleju kokosowego. Bez wątpienia wywiera on korzystny wpływ na nasze zdrowie, ale znaleźć możemy go w sklepach dopiero od kilku lat, dlatego nie dziwi fakt, że wykorzystanie go w kuchni może nastręczać pewnych trudności. Ponadto, w przypadku niektórych osób spożywanie oleju kokosowego w nadmiernych ilościach może wywołać niestrawność, gdyż organizm musi się do niego przyzwyczaić. Może to nastąpić w przypadku, gdy od razu zamienimy stosowany wcześniej olej na olej kokosowy. Niniejszy artykuł powstał z myślą o tych osobach, które pragną włączyć do swojej diety olej kokosowy, również tych, którym nie do końca przypada do gustu jego konsystencja, zapach i smak.

Olej kokosowy: Najlepszy kosmetyk do przesuszonych i siwiejących włosów

Pielęgnacja włosów
Nic tak dobrze i jednocześnie naturalnie nie działa na przerzedzające się, przesuszone albo siwiejące włosy jak olej kokosowy. Dzięki swojemu bogatemu składowi i licznym właściwościom pielęgnacyjnym doskonale odżywia, wzmacnia, regeneruje i nawilża kosmyki, sprawiając, że zachwycają swoim wyglądem. Poniżej znajdziesz wszystkie wskazówki dotyczące tego, jak wykorzystać olej kokosowy w celach pielęgnacyjnych.


Podobne porady

mycie ciała

Jaki kosmetyk do mycia wybrać?

Pielęgnacja skóry
Wybór kosmetyków do mycia jest ogromny. Na jaki się zdecydować? Na ten, który polubi twoja skóra i zmysły. Możesz sięgnąć po tradycyjne mydła w kostce wzbogacone w dobroczynne dla skóry składniki, a także po żele czy coraz popularniejsze pianki do twarzy i musy do ciała. Ich wybór jest naprawdę szeroki!
ogórek na cerę trądzikową

Ogórek – najlepszy kosmetyk dla tłustej cery

Pielęgnacja cery
Skóra tłusta to skóra produkująca zbyt dużą ilość sebum, czyli łojotoku. Błyszczy się nawet po umyciu twarzy wodą z mydłem. Charakteryzuje się obecnością rozszerzonych, widocznych porów. Ma również skłonność do ich zatykania, przez co tworzą się zaskórniki.

Drink ze szparagów: Najlepszy lek na bezsenność

Zdrowa Dieta
Szybkie tempo życia sprawia, że jesteśmy ciągle zestresowani, często podejmujemy złe decyzje pod wpływem chwili, nieodpowiednio się odżywiamy, czy też nie wykazujemy żadnej aktywności fizycznej, nasz organizm zaczyna się sprzeciwiać. W efekcie tego buntu stopniowo zmniejsza się jakość naszego snu, aż w końcu może prowadzić do bezsenności. Ten ostatni ma przeciwny od zamierzonego wpływ na realizację dnia, zabiera wszelką przyjemność, powoduje duże problemy z koncentracją, a nawet wypadki drogowe wskutek obniżonej zdolności skupienia i reakcji. To tylko kilka destrukcyjnych skutków, jeśli chodzi o funkcjonowanie całego organizmu i zdrowie mózgu, a jest ich znacznie więcej . Przychodzimy ci z pomocą i proponujemy wspaniały zielony drink, który pomoże ci się rozluźnić oraz poprawić jakość snu.

Czy najlepszy przyjaciel człowieka może zdiagnozować raka?

Leczenie Raka
To niesamowite, ale dotychczasowe badania oraz praktyka pokazują, że najlepsi przyjaciele człowieka, czyli psy, potrafią wykrywać nowotwory! Co więcej, czworonogi „diagnozują” takie choroby z zadziwiającą dokładnością, znacznie lepiej i szybciej niż specjalistyczne badania i sprzęty! W związku z tym, naukowcy liczą na to, że w przyszłości psy będą potrafiły wykrywać różne rodzaje raka, już we wstępnej fazie rozwoju. Byłby to ogromny przełom w dziedzinie badań nad nowotworami, dzięki któremu pacjenci uniknęliby m. in. ryzyka związanego z uciążliwymi badaniami kontrolnymi. To również wielka szansa na rozwój oryginalnej metody wykrywania raka, a w konsekwencji szybsze i dokładniejsze diagnozowanie oraz leczenie nowotworów.

Olej krokoszowy: Cudowny kosmetyk i skuteczny lek na serce

Medycyna Naturalna
Niegdyś na uprawę oleju krokoszowego, zwanego też olejem szafranowym, monopol miał wyłącznie faraon i ów reglamentowany dostęp do produktu należy bezsprzecznie wiązać z jego niezwykłymi właściwości leczniczymi i pielęgnacyjnymi. Badania potwierdziły, że skutecznie łagodzi stany zapalne, obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ryzyko powstawania i rozwoju choroby wieńcowej, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz miażdżycy. Wyjątkowo dobroczynnie wpływa też na naszą skórę, głęboko ją regenerując i nawilżając oraz zapewniając młodzieńczy wygląd. Dowiedzmy się o oleju krokoszowym co nieco więcej, bo naprawdę warto.

Glinka: Doskonały kosmetyk i skuteczny lek

Pielęgnacja cery
Powstała z pyłu wulkanicznego glinka bentoitowa dobroczynnie wpływa na naszą skórę, skutecznie leczy dolegliwości trawienne i oczyszcza organizm z toksyn. Ponadto pomaga przywrócić równowagę bakteryjną w jelitach, wykazuje właściwości podobne do antybiotyków i stanowi bogate źródło cennych minerałów, takich jak wapń, magnez, sód, żelazo i potas. Poznaj jej mniej lub bardziej nietypowe zastosowania.