Tag: Czarny pieprz właściwości

czarny pieprz

Czarny pieprz – przyprawa, która odchudza i wzmacnia zdrowie

Przyprawy
Czarny pieprz jest jedną z najbardziej popularnych przypraw. To nie przypadek, że wraz z solą znajduje się niemal na każdym stole. Jest niezwykle uniwersalny i nadaje smaku każdej słonej, a niekiedy i słodkiej potrawie. Czarny pieprz (Piper nigrum) jest rośliną z rodziny pieprzowatych, a czarne kulki to jej owoce. Przyprawę tę uzyskuje się z niedojrzałych, poddanych fermentacji i wysuszonych czerwonych owoców.
woda czarny pieprz

Jakie właściwości posiada woda z czarnego pieprzu?

Alternatywne Remedia
Woda z czarnym pieprzem jest jednym z najzdrowszych napojów, jakie możesz znaleźć. Nie tylko poprawia kondycję zdrowotną ciała, ale pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Jak przygotować wodę z czarnego pieprzu? Szczegóły znajdziesz poniżej.
czarny pieprz

Cud, jakim jest czarny pieprz

Odżywianie
Obecnie większość najlepszych suplementów diety na rynku to produkty pochodzenia naturalnego. Dlaczego? Naturalne suplementy są bardziej bezpieczne, a ich produkcja kosztuje znacznie mniej. Wraz z rosnącą liczbą osób, które wolą naturalne produkty, zwiększa się także zapotrzebowanie na suplementy. Jednym z najlepszych połączeń naturalnych składników jest mieszanka kurkumy i czarnego pieprzu.
czarny pieprz

8 zastosowań czarnego pieprzu w leczeniu

Przyprawy
Pieprz jest nam dobrze znaną przyprawą. Nie tylko dodaje smaku do potraw, ale również świetnie sprawdza się jako środek dla zdrowia i urody. Zawiera aktywny składnik zwany piperyną, który nadaje pieprzowi charakterystyczny smak. Dodatkowo pieprz zawiera żelazo, potas, wapń, magnez, mangan, cynk, chrom, witaminy A i C oraz inne składniki odżywcze. Poznaj zastosowanie pieprzu w leczeniu różnych dolegliwości.


Podobne porady

papryka cayenne

Maść przeciwbólowa z dodatkiem pieprzu cayenne

Bóle
Pieprz cayenne znany nam również pod nazwą pieprz kajeński lub papryka kajeńska. Jest to rodzaj ostrej przyprawy o charakterystycznym smaku, który wyrabiany jest z papryczki cayenne. Oczywiście na początku papryka jest zbierana, później suszona, a następnie mielona. Właśnie taką zmieloną paprykę znajdujemy na półkach sklepowych. Pieprz cayenne, dzięki swoim właściwościom powinien się znaleźć również w naszej domowej apteczce ponieważ zawiera wiele cennych substancji, które nie tylko działają na nasz organizm od środka, ale i na zewnątrz naszego ciała. Pieprz cayenne sprawdza się jako składnik maści, która ma za zadanie przynieść ulgę w bólu spowodowanym zapaleniem stawów czy mięśni.