Tag: Czarny pieprz właściwości lecznicze

czarny pieprz

Czarny pieprz – przyprawa, która odchudza i wzmacnia zdrowie

Przyprawy
Czarny pieprz jest jedną z najbardziej popularnych przypraw. To nie przypadek, że wraz z solą znajduje się niemal na każdym stole. Jest niezwykle uniwersalny i nadaje smaku każdej słonej, a niekiedy i słodkiej potrawie. Czarny pieprz (Piper nigrum) jest rośliną z rodziny pieprzowatych, a czarne kulki to jej owoce. Przyprawę tę uzyskuje się z niedojrzałych, poddanych fermentacji i wysuszonych czerwonych owoców.
woda czarny pieprz

Jakie właściwości posiada woda z czarnego pieprzu?

Alternatywne Remedia
Woda z czarnym pieprzem jest jednym z najzdrowszych napojów, jakie możesz znaleźć. Nie tylko poprawia kondycję zdrowotną ciała, ale pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Jak przygotować wodę z czarnego pieprzu? Szczegóły znajdziesz poniżej.
pieprz i kurkuma

Mieszanka czarnego pieprzu i kurkumy- korzyści dla twojego zdrowia

Ziołolecznictwo
Zazwyczaj dbamy o nasze zdrowie i właściwą dietę, ale zdarza się czasem, że zjemy coś niezdrowego. Istnieje na szczęście sposób, aby pomóc organizmowi w oczyszczaniu ze szkodliwych substancji.
czarny pieprz

Cud, jakim jest czarny pieprz

Odżywianie
Obecnie większość najlepszych suplementów diety na rynku to produkty pochodzenia naturalnego. Dlaczego? Naturalne suplementy są bardziej bezpieczne, a ich produkcja kosztuje znacznie mniej. Wraz z rosnącą liczbą osób, które wolą naturalne produkty, zwiększa się także zapotrzebowanie na suplementy. Jednym z najlepszych połączeń naturalnych składników jest mieszanka kurkumy i czarnego pieprzu.
czarny pieprz

8 zastosowań czarnego pieprzu w leczeniu

Przyprawy
Pieprz jest nam dobrze znaną przyprawą. Nie tylko dodaje smaku do potraw, ale również świetnie sprawdza się jako środek dla zdrowia i urody. Zawiera aktywny składnik zwany piperyną, który nadaje pieprzowi charakterystyczny smak. Dodatkowo pieprz zawiera żelazo, potas, wapń, magnez, mangan, cynk, chrom, witaminy A i C oraz inne składniki odżywcze. Poznaj zastosowanie pieprzu w leczeniu różnych dolegliwości.

Przyprawy wspierające pamięć

Przyprawy
Szukasz pomysłu na to, jak zwiększyć zdolności twojego mózgu? Nie potrzebujesz żadnych magicznych pastylek. Rozwiązaniem są przyprawy znajdujące się w twojej kuchni. Zawierają one szereg związków wpływających na twoją pamięć i umysł. W poniższym artykule przedstawiono pięć przypraw wspierających myślenie. Czarny pieprz Czarny pieprz zawiera związek zwany piperyną. Według badań naukowych związek ten wspiera zdolności poznawcze i funkcjonowanie mózgu. Dodatkowo pomaga lepiej się koncentrować i zapamiętywać. Beta-endorfiny wspierają relaks i obniżają poziom stresu. Oprócz tego piperyna hamuje nadmierny wzrost dopaminy. Wszystkie te czynniki wpływają na lepsze funkcjonowanie ludzkiego mózgu.