Tag: Jak wybielić firanki sodą oczyszczoną

białe firany

6 domowych sposobów na wybielanie firan

Sprzątanie pomieszczeń

Firany z czasem żółkną, tracąc swój śnieżnobiały kolor. Ponadto w pomieszczeniu w którym palono papierosy, firanki zżółkną jeszcze szybciej. Poznaj kilka dobrych babcinych wskazówek, które przywrócą biel firanom oraz pozwolą zaoszczędzić kilka groszy.

Jak wybielić firanki? Domowe sposoby

Pranie
Duże nasłonecznienie, unoszący się w mieszkaniu kurz, zanieczyszczenia dobiegające z zewnątrz i papierosowy dym sprawiają, że wiszące w naszych oknach firanki zaczynają w bardzo szybkim tempie żółknąć. Jak przywrócić im dawny blask i śnieżnobiały kolor? Doskonałymi środkami mogą okazać się w tym przypadku niezastąpione i sprawdzone w kuchni soda oczyszczona, sól kuchenna, ocet, proszek do pieczenia oraz służąca nam na co dzień do uśmierzania bólu aspiryna czy trafiające zwykle do kosza skorupki jaj. Sprawdź, jak ich użyć, aby twoje firanki prezentowały się pięknie, dobrze układały i były miękkie w dotyku.

Jak skutecznie wybielić firanki?

Pranie
Kuszące nieskazitelną bielą firany to najlepsza wizytówka mieszkania. Niestety, wraz z upływem czasu blakną i co najgorsze żółkną. Powstrzymać ten mało estetyczny proces trudno, zwłaszcza w mieszkaniach, w których domownicy palą papierosy, co wcale nie oznacza, że jest to proces nieodwracalny. Testujemy kilka sprawdzonych sposobów, po które chętnie i często sięgały nasze babcie i mamy. Gwarantujemy, że z pewnością przydadzą się w ferworze porządków i w okresie przedświątecznej gorączki.


Podobne porady

Firanki makarony

Jak prać firanki makarony?

Pranie
Prawdopodobnie myślisz sobie teraz: "Ależ czeka mnie wyzwanie! Jak mam wyprać wszystkie te firanki makarony, tak żeby ich nie poplątać?" Dobre wiadomości są takie, że nie jest to wcale tak bardzo skomplikowane jak mogły się wydawać. Pierwszą odpowiedzią jaka się nasuwa to taka, żeby wziąć brudne firanki i zanieść do pralni chemicznej. Jest to oczywiście najprostsze wyjście z sytuacji, jednak zafunduje Ci ono sporą stratę czasu, a także sprawi, że stracisz też na tej przyjemności trochę pieniędzy. Najbardziej rozsądną rzeczą jaką możesz zrobić to samodzielne wypranie firanek. Istnieją dwa sposoby, żeby to zrobić:
Biały pokój

Jak prać firanki w pralce?

Pranie

Koronkowe firanki wyglądają zawsze elegancko czy wieszasz je pod zasłonami, czy pod draperią czy same jako zasłonięcie okna. Zapewniają one filtrację promieni słonecznych przechodzących przez szyby jak i również akumulują nagromadzający się kurz, który trzeba usunąć, aby delikatne i koronkowe firanki nie wyglądały szaro i brudno.

białe firanki

Jak prać firanki i je suszyć?

Pranie
Po zdjęciu firanek poddaj je dokładnym oględzinom. Warto naprawić wszelkie naddarcia, bowiem podczas prania (nawet ręcznego), łatwo jest je powiększyć, niszcząc tym samym okienną dekorację. Zdjęłaś do prania firanki z okien kuchennych? Koniecznie namocz je w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. To sprawdzony sposób na to, żeby pozbyć się z tkaniny osadów z tłuszczu, które w tym wnętrzu są nieuniknione. Przeczytaj, o czym należy jeszcze pamiętać przy praniu i suszeniu firanek.