Tag: Choinka na boże narodzenie

Choinka

Gdzie postawić choinkę bożonarodzeniową?

Dekoracje świąteczne
Małe mieszkania mają to do siebie, że bardzo ciężko jest znaleźć miejsce na kanapę a co dopiero na choinkę. Właśnie nadszedł grudzień a my musimy już powoli zacząć się rozglądać za kolejnym miejscem dla naszego drzewka Bożonarodzeniowego.
Bezpieczna choinka

Jak zabezpieczyć choinkę przed dziećmi?

Choinka
Dzieci wprost uwielbiają stroiki świąteczne oraz choinkę, która niestety wiąże się ze stresem i obawami rodziców, związanymi z bezpieczeństwem najmłodszych. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek oraz porad związanych z bezpieczeństwem dziecka oraz samej choinki.
Kupowanie choinki

Jak oczyścić żywą choinkę przed dekoracją?

Choinka
Pewnie się zastanawiasz po co w ogóle oczyszczać choinkę przed dekoracją? Kupując żywą choinkę, możesz spodziewać się "niechcianych" gości na niej zamieszkujących, kilku uschniętych gałązek, jakiegoś brudu, kurzu, itp. Z tego powodu dobrze jest oczyścić choinkę zanim się wniesie ją do domu. Przeczytaj poniżej co sugerujemy.
Dziecko ubiera choinkę

Jak ubrać choinkę, aby sprawić radość dzieciom?

Choinka
Święta są w dużej mierze dla dzieci i ich radości. Pozwólmy więc, aby były niezapomniane i zaproponujmy naszym pociechom ozdobić choinkę w nieco inny niż zwykły tradycyjny sposób. Oto co proponujemy.
choinka bożonarodzeniowa

Jak przedłużyć trwałość żywej choinki?

Choinka
Po wielu godzinach rozmyślań i debat zdecydowałeś się w końcu na zakup żywej choinki na święta bożonarodzeniowe. Teraz pojawia się jednak problem - jak o nią dbać, aby nie utraciła zbyt szybko igieł i długo zachowała swój piękny, zielony kolor?
choinka i pies

Jak zabezpieczyć choinkę przed zwierzętami domowymi?

Choinka
Podczas świąt Bożego Narodzenia dom, w którym mieszkają psy lub koty pełen jest niebezpieczeństw. Szczególnie zagrożona jest choinka. Pewnie każdy kiedyś słyszał opowieści jak to kot próbował wspiąć się na czubek choinki, zrzucając i tłukąc przy tym przynajmniej połowę bombek. Właściciele psów zaś mają doświadczenia ze zwierzakami, które rozpędzone wbiegają wprost w choinkę i powalają ją całą na ziemię. Na szczęście choinkę można bardzo łatwo ochronić przed domowymi rozrabiakami, poniżej znajdziesz wskazówki jak to zrobić.
Jak zrobić choinkę z łańcucha ozdobnego?

Jak zrobić choinkę z łańcucha ozdobnego?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Choinki są obowiązkowym elementem wystroju świątecznego. Coraz częściej jednak tradycyjne drzewka są zastępowane różnymi alternatywnymi formami choinek. Jeżeli i ty chcesz zrobić taki projekt, proponujemy choinkę z wykorzystaniem łańcucha ozdobnego. Taka dekoracja jest niezwykle prosta w wykonaniu i nie zajmuje dużo czasu.
Jak zrobić papierową choinkę?

Jak zrobić papierową choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
W święta w każdym domu możemy znaleźć pięknie przybrane choinki. Jeżeli nie jesteś jednak miłośnikiem tradycyjnych drzewek, możesz zrobić jedną z alternatywnych form tej ozdoby. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie papierowych foremek na babeczki. Takie oryginalne drzewko wpasuje się do każdego wnętrza.
Jak zrobić choinkę z metalowych wieszaków?

Jak zrobić choinkę z metalowych wieszaków?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeżeli w twoim małym mieszkaniu nie ma miejsca na rozłożyste drzewko świąteczne, możesz zrobić jego mniejszą, ale równie piękną wersję. Do tego celu przydadzą się druciane wieszaki. Sprawdź jak zrobić tą wyjątkową ozdobę.
Jak zrobić choinkę z pinezek?

Jak zrobić choinkę z pinezek?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Choinki nie muszą być nudnymi, co rok ubranymi w ten sam sposób drzewkami. Możesz co sezon mieć inne drzewko świąteczne. Dziś przedstawiamy jak zrobić choinkę z pinezek i światełek. Będzie to piękna i elegancka ozdoba każdego domu.