Tag: Cytryna

Cytryna jako kosmetyk

Jak wykorzystać cytrynę do poprawy wyglądu?

Pielęgnacja cery
Cytryna była już doceniana przez starożytne piękności. Dziś dostępnych jest wiele kosmetyków zawierających wyciąg z soku cytrynowego, którego właściwości możemy same wykorzystać w domu. Poniżej znajdziesz sposoby wykorzystania cytryny.
cytryny

Jak przechowywać cytrynę?

Owoce
Przechowywanie cytryny jak się okazuje nie każdemu przychodzi z łatwością. Poniżej więc kilka rad dla tych, którym to nie za bardzo wychodzi przechowywanie cytryny i innych cytrusów. Mam nadzieję, że dzięki nim nic już nie będzie tajemnicą – jeśli chodzi o przechowywanie tego owocu oczywiście.
cytryna

Jakie są właściwości cytryny?

Owoce
Dlaczego warto sięgać po cytrynę? Czy zawiera najwięcej witaminy C i co jeszcze dobrego wnosi do naszego organizmu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat cytryny.
Drzewko cytrynowe

Jak wyhodować drzewko cytrynowe z pestki?·

Drzewa
Liście cytryny wyglądają i pachną pięknie oraz mają zastosowanie w kuchni. Dlaczego zatem nie zasadzić i nie uprawiać w domu własnego drzewka cytrynowego?

14 rzeczy, które można wyczyścić cytryną

Sprzątanie pomieszczeń
Oprócz faktu, że cytryny pięknie i świeżo pachną to są najlepszym naturalnym zamiennikiem dla chemicznych środków czystości. Zawierają one dużą ilość kwasku cytrynowego, mają niskie pH oraz posiadają właściwości antybakteryjne. Oprócz tego są znacznie bezpieczniejsze dla materiałów oraz drewna niż środki chemiczne. Soku z cytryny należy używać w towarzystwie ciepłej wody z mydłem. Poniżej 14 różnych rzeczy, które możesz wyczyścić za pomocą cytryny.

Jak zrobić masło cytrynowe?

Pasty
Dziś chciałabym zapoznać was z przepisem na pyszne masło cytrynowe. W Polsce ten dodatek do chleba nie jest jeszcze zbyt popularny, ale warto to zmienić. Receptura wykonania jest banalnie prosta, mam więc nadzieję, że uda mi się zachęcić was do jego przyrządzenia.

7 powodów, dla których warto zacząć pić wodę z cytryną

Zdrowe Odżywianie
Większość osób zazwyczaj rano sięga po gorące napoje takie jak kawa czy herbata, jednak warto zacząć swój dzień od ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny. Do szklanki wody wyciśnij pół cytryny, wypij i ciesz się jej zdrowotnym działaniem. Poniżej przedstawiam 7 powodów, dla których warto zacząć pić wodę z cytryną już dzisiaj.
cytryna

Jakie właściwości lecznicze ma cytryna?

Medycyna Naturalna
Cytryna jest bogatym źródłem witaminy C, a także innych cennych związków: fitoestrogenów, rutyny, kwercetyny, kwasów owocowych, które mają korzystny wpływ na organizm. Sok cytrynowy wspomaga wątrobę, trzustkę, poprawia apetyt i jest przydatny w łagodzeniu kwasowości żołądkowej. Cytryna pobudza aktywność enzymów. Ułatwia usuwanie toksyn (m.in. kwasu moczowego). Zawiera też dużą ilość cennych, potrzebnych minerałów: żelazo, miedź, potas i wapń.
woda z cytryną

Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

Zdrowe Odżywianie
Odświeża i dodaje energii. Ułatwia przemianę materii i zapewnia dobre samopoczucie. Eksperci twierdzą, że potrzebujemy 8 szklanek wody każdego dnia. Woda nie pachnie i nie ma smaku. Może dlatego zapominamy ją pić. Warto więc wycisnąć do niej trochę soku z cytryny i wtedy okaże się, że będzie nam smakować. Tym bardziej, że ten cytrynowy napój ma jeszcze inne zalety. Pij szklankę tego napoju dziennie 30 minut przed lub po posiłku.
cytryna

15 zaskakujących trików i faktów na temat cytryny

Owoce
Cytryna. Niezbędna w kuchni, idealna do napojów, przydatna w domowych porządkach. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie bez niej życia. Jednak co właściwie o niej wiemy? Po chwili zastanowienia odpowiemy – niewiele. Poniżej znajdziesz 15 zaskakujących faktów o cytrynie, które sprawią, że spojrzysz na nią jeszcze bardziej przychylnie, niż do tej pory. Daj znać w komentarzu, jeśli o czymś nie wspomnieliśmy.