Tag: Dlaczego warto jeść owoce ze skórką

obieranie warzyw

Tajemnica zdrowia leży w… obierkach

Medycyna Niekonwencjonalna
Większość owoców i warzyw poddaje się obecnie opryskom pestycydami, dlatego przed ich spożyciem dobrze jest obrać je ze skórki. Jednak w skórce znajduje się znacznie więcej witamin niż w samym miąższu. Wyrzucając ją, pozbywamy się najcenniejszego źródła składników odżywczych. Ponadto, wszystkie części owoców działają na zasadzie synergii. Jeśli odrzucimy z nich zarówno skórkę, jak i gniazdo nasienne, stracimy całą intensywność działania owocu.
obieranie owoców

5 owoców i warzyw, których nie należy obierać

Warzywa
Większość osób obiera swoje owoce i warzywa, ponieważ nie lubią smaku skórki. Skórka może być trudna do pogryzienia, a czasem może mieć gorzki smak. W skórce kryje się wiele przeciwutleniaczy, które są korzystne dla zdrowia. Podane poniżej produkty spożywaj ze skórką.

Kiedy owoce mogą nam zaszkodzić? Których ze sobą nie łączyć?

Zdrowa Dieta
Owoce - także te sezonowe - stanowią jedno z najlepszych źródeł niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i składników mineralnych, ale istnieją konkretne sytuacje i przypadki, w których mogą znacznie bardziej zaszkodzić niż wspomóc nasze zdrowie. Podpowiadamy, o jakiej porze dnia najlepiej sięgać po owoce i w jakich dawkach je spożywać, gdy zmagamy się z otyłością, cukrzycą, stanami zapalnymi jelit lub niewydolnością nerek. Zdradzamy też, dlaczego lepiej nie łączyć owoców świeżych z suszonymi oraz słodkich z kwaśnymi.


Podobne porady

mango

Dlaczego nie należy wyrzucać skórki z mango?

Owoce
Mango jest smacznym owocem, który cieszy się popularnością na całym świecie. Najczęściej jednak wyrzucamy skórkę, która kryje w sobie mnóstwo składników odżywczych i minerałów.
mango obieranie

3 sposoby, jak obierać mango

Owoce
Ten tropikalny owoc pochodzi z Indii i Azji Południowo -Wschodniej. Mango ma niesamowity smak. Prócz niezwykłego smaku i aromatu, mango jest pełne przeciwutleniaczy, które mają zdolność zwalczania raka jelita grubego, piersi, prostaty, płuc i białaczki. Mango utrzymuje poziom cholesterolu i cukru w normie. Wspomaga układ odpornościowy i trawienie, pomaga stracić na wadze oraz poprawić wzrok i życie seksualne. A jak szybko dobrać się do wnętrza tego słodkiego owocu? Wskazówki znajdziesz w dalszej części artykułu.