Tag: Zrób to sam ogród

doniczka z krzesła

Jak zrobić doniczkę z krzesła?

Meble do Ogrodu
Szukasz nietuzinkowego pomysłu na doniczkę dla swoich roślinek? Chcesz mieć coś co zachwyci oryginalnością, pomysłowością i wprawi w zachwyt i zazdrość? Myślę, że krzesło spełni Twoje wymagania. Tak, krzesło. Zrobimy z niego doniczkę i posadzimy na nim kwiatki.
Fontanna ogrodowa

Jak zrobić małą fontannę?·

Posągi, Figury i Fontanny
Ta malutka fontanna z serii "zrób to sam", jest stosunkowo mało kosztowna, a dodatkowo jest drobna i łatwo można ją przenosić z miejsca na miejsce. Pięknie zaprezentuje się w twoim przydomowym ogródku i stworzy niesamowitą, wręcz magiczną atmosferę. W towarzystwie kwiatów i krzewów sprawi, że twój ogród nabierze charakteru. Wbrew pozorom nie jest skomplikowana w wykonaniu. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci w jej zrobieniu.
Ogrodowa szachownica

Jak zrobić ogrodową szachownicę?

Meble do Ogrodu
Przy pomocy ogromnej szachownicy, ożywisz nieco swój ogród. Projekt ten nie jest kosztowny i możesz go wykonać w ciągu jednego weekendu. Szachownica pięknie się prezentuje i stanowi ciekawy element dekoracyjny. Z pewnością spodoba się wszystkim domownikom. Dzieci będą zachwycone pomysłem i z pewnością będą chciały wykorzystać ją do zabawy. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w stworzeniu wielkiej szachownicy w waszych ogrodach.
kompostownik

Jak zbudować kompostownik?

Pielęgnacja Ogrodu
Zrób kompostownik, aby osiągnąć satysfakcję z przemieniania odpadów kuchennych i ogrodowych, w bogaty, kruchy kompost. W ten sposób rośliny i uprawy będą się rozwijać – więc spraw żeby były one zadowolone.
Pochodnia z butelki

Jak zrobić pochodnię z butelki?·

Oświetlenie
Bardzo przypadło mi do gustu takie oświetlenie, które jest alternatywą dla tradycyjnych pochodni. Żółty płomień ociepli miejsce w którym przebywasz i uspokoi umysł. Ponadto możesz użyć pochodni w razie awarii prądu. Moim zdaniem pochodnie z butelki są nawet w lepszym guście niż świeczki. Materiały z których wykonasz taką pochodnię nie zrujnują Twojego domowego budżetu (no chyba, że zdecydujesz się na wykorzystanie butelki po bardzo drogim alkoholu ;)! Wszystkie pozostałe materiały znajdziesz w sklepie z artykułami żelaznymi. Projekt nie wymaga specjalnych umiejętności manualnych, a z pewnością jego wykonanie zapewni Ci świetną rozrywkę podczas nadchodzącego weekendu!
Dzwonek wietrzny z kluczy

Jak zrobić dzwonek wietrzny ze starych kluczy?

Ozdoby Ogrodowe
Prezenty, w szczególności te stworzone przez dzieci nie kosztują dużo a materiały potrzebne do ich zrobienia można znaleźć nawet w koszu na śmieci. Dawanie drugiego życia starym przedmiotom jest nie tylko ekologiczne ale również sprawia wiele radości. Miło jest wyciągnąć coś z kosza i zamienić w piękną i użyteczną rzecz. Podczas robienia z dziećmi takich rzeczy jak ta, uczymy je kreatywnego spojrzenia na różne, niepotrzebne przedmioty. Do zrobienia tego dzwonka będzie potrzebna garść kluczy, kawałek patyka, nitka i kolorowe farby. Prezent taki można podarować mamie na Dzień Matki, nowemu sąsiadowi czy babci. Dzwonek wietrzny najlepiej będzie wyglądać na balkonie lub w ogrodzie.