Tag: Sprawdzanie świeżości jaj

świeże jaja

Jak sprawdzić czy jajko jest świeże?

Nabiał
Każdy z nas lubi zapach pysznej jajecznicy o poranku. Generalnie lubimy jeść jajka, są zdrowe, smaczne i stosunkowo niedrogie. Niestety nie zawsze potrafimy wykonać odpowiedniego wyboru w sklepie. Najlepiej byłoby kupować jajka oznaczone symbolem "O" czyli z hodowli ekologicznej, niestety te są droższe i dosyć ciężko dostępne. W naszych koszykach lądują więc najczęściej jajka oznaczone "3", czyli z chowu klatkowego. Pomińmy póki co aspekt dobrostanu zwierząt, ale warto nauczyć się czy jajko, które zamierzamy zjeść nadaje się jeszcze do spożycia.
szybkie obieranie pomarańczy

24 triki kuchenne, o których na pewno nie słyszałaś

Podstawy gotowania
Jeśli lubisz gotować, ale niekoniecznie chcesz spędzać cały swój wolny czas w kuchni, zdecydowanie powinnaś przeczytać ten artykuł. Opisane tutaj triki są tak proste i jednocześnie tak bardzo pomocne, że po ich poznaniu ze zdumieniem zapytasz „Dlaczego wcześniej na to nie wpadłam?” Gotowa na prawdziwą kuchenną rewolucję? Zaczynamy.

Jak sprawdzić świeżość jaj i innych produktów?

Zdrowe Odżywianie
Zepsute lub nieświeże produkty spożywcze mogą nam bardzo zaszkodzić. Zjedzenie przeterminowanej żywności, nawet po obróbce termicznej, może powodować nudności, biegunkę, a nawet ciężkie zatrucie pokarmowe, po którym żołądek i jelita będą się długo regenerować. Poza tym nieświeże jedzenie traci cenne składniki odżywcze i jest niesmaczne. W jaki sposób sprawdzić, czy produkty spożywcze nadają się do jedzenia? Na co zwracać uwagę, kupując w sklepie ryby, mięso czy nabiał?