Tag: Przydatność kosmetyków

kosmetyki

Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? cz. I

Szminki i błyszczyki
Różne kosmetyki wymagają różnych warunków, jednak są rzeczy, które nie służą niemal wszystkim – wilgoć i zbyt wysoka temperatura. Nie powinno być ich zatem w łazience ani w pobliżu kaloryfera. A zwłaszcza w łazience, w pobliżu kaloryfera.
kosmetyki

Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki? cz. II

Skóra sucha i wrażliwa
Już w starożytnym Egipcie kobiety robiły sobie makijaż używając do tego celu czernidła do rzęs, sproszkowanych minerałów do malowania powiek, pomadek i lakierów. Chyba każda z nas słyszała o słynnej kąpieli w mleku władczyni Egiptu – Kleopatry. Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez kosmetyków. Sprawiają, że czujemy się atrakcyjne, wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju. Niestety często zapominamy, że jeśli nie będziemy ich właściwie przechowywać szybko się zepsują. Przedstawiam wam II część porad dotyczących właściwego przechowywania kosmetyków.
krem pod oczy

Jak przechowywać kremy?

Pielęgnacja cery
Większość z nas ustawia je w łazience. To błąd. W ten sposób skracamy ich „życie”. Proces starzenia się (nawet psucia) kosmetyków przyspieszają wilgoć i wysoka temperatura. W takich warunkach nawet najlepszy krem straci swoje zbawienne dla skóry właściwości. I to nie wszystko, zamiast pomagać, może zacząć szkodzić naszej cerze, wywołując wysypkę. Gdzie więc przechowywać kremy?
kolorowe kosmetyki

Jak długo kosmetyki nadają się do użycia?

Kosmetyki dla Pań
Wszystkie produkty, w tym również i kosmetyki mają określony czas, przez który możemy ich bezpiecznie używać. Jeśli nie zużyjemy ich w danym czasie lub nadal będziemy ich używać może to powodować podrażnienia skóry i oczu, infekcje i stany zapalne. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka, kosmetyk nie uległ zmianie, to substancje wchodzące w jego skład mogły stracić przydatność i stać się niebezpieczne. Przeterminowane kosmetyki stają się wylęgarnią bakterii, więc nie odkładaj przeterminowanych produktów do szuflady, tylko od razu wyrzuć je do śmieci. Większość produktów do makijażu zawiera datę, który informuje nas , jak długo dany produkt będzie zdatny po otwarciu.


Podobne porady

Jaki jest termin ważności kosmetyków?

Kosmetyki dla Pań
Przydatność kosmetyków do użycia jest bardzo istotnym tematem. Niestety rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, jak długo można używać poszczególnych produktów i przekraczamy terminy ich przydatności. Warto zaznaczyć, że data drukowana na opakowaniu nie ma wiele wspólnego z faktycznym okresem przydatności kosmetyku do użycia. Przestaje ona obowiązywać w momencie otwarcia buteleczki lub słoiczka i od tej chwili zaczynamy liczyć faktyczny czas.
perfumy

Jak wykorzystać przeterminowane perfumy?

Sprzątanie pomieszczeń
Wiele osób może się zdziwić, że perfumy posiadają termin ważności. Tak, to prawda. Perfumy mają termin ważności, a po jego upływie zapach perfum zmienia się. Zazwyczaj termin ważności perfum wynosi 3 lata, lecz ich zapach może się zmienić na skutek niewłaściwego przechowywania. Jeśli perfumy są przechowywanie w słonecznym i ciepłym miejscu, ich zapach i konsystencja z pewnością się zmieni. Jednakże, jeśli data ważności twoich perfum wygasła, w dalszej części artykułu znajdziesz kilka sposobów na ich wykorzystanie.
porządki w spiżarni

Jak zrobić porządki w spiżarni?

Sprzątanie kuchni
Śledzenie dat ważności na wszystkich opakowaniach produktów spożywczych może być męczące. Półki w kuchni czy spiżarni uginają się, a ty nie pamiętasz co nadaje się do spożycia, a co już nie. Zebraliśmy listę produktów, która może pomóc w pozbyciu się przeterminowanej żywności.