Tag: Data ważności kosmetyków

makijaż

Jakie są terminy ważności kosmetyków?

Kosmetyki dla Pań
Stary tusz do rzęs. Rozwarstwiony podkład. Niemodna paletka cieni. Kosmetyczka każdej kobiety zawiera, jedną, dwie lub nawet trzy rzeczy, których nie może się ona pozbyć. Jednak nadszedł czas, aby przygotować kosze na śmieci, ponieważ kosmetyki mają swoją datę ważności! Wiele produktów zawiera konserwanty, które zabijają często występujące bakterie, jednak nie mogą tego robić odpowiednio szybko, jeśli są wystawione na działanie powietrza. W takiej sytuacji twoja twarz nie jest chroniona przed zarazkami. Poniżej znajdziesz listę dat ważności danych kosmetyków, dzięki czemu twoja kosmetyczka i skóra pozostaną czyste.
kosmetyki

8 informacji na temat daty ważności kosmetyków

Kosmetyki dla Pań
Inwestowanie w kosmetyki dobrej jakości jest koniecznością dla kobiety, która chce wyglądać jak najlepiej. Jednak nawet najdroższe produkty nie są wieczne. Nieważne jak bardzo byśmy chciały przedłużyć życie maskary czy eyelinera, to nadejdzie moment, kiedy będziemy musiały je wyrzucić, chociażby po to, aby uniknąć problemów zdrowotnych, spowodowanych nagromadzeniem się bakterii w naszych kosmetykach. Najmniejszym problemem w przypadku przeterminowanych kosmetyków jest utrata ich właściwości, dlatego trzymaj się podanych poniżej wytycznych.
kolorowe kosmetyki

Jak długo kosmetyki nadają się do użycia?

Kosmetyki dla Pań
Wszystkie produkty, w tym również i kosmetyki mają określony czas, przez który możemy ich bezpiecznie używać. Jeśli nie zużyjemy ich w danym czasie lub nadal będziemy ich używać może to powodować podrażnienia skóry i oczu, infekcje i stany zapalne. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka, kosmetyk nie uległ zmianie, to substancje wchodzące w jego skład mogły stracić przydatność i stać się niebezpieczne. Przeterminowane kosmetyki stają się wylęgarnią bakterii, więc nie odkładaj przeterminowanych produktów do szuflady, tylko od razu wyrzuć je do śmieci. Większość produktów do makijażu zawiera datę, który informuje nas , jak długo dany produkt będzie zdatny po otwarciu.


Podobne porady

Jaki jest termin ważności kosmetyków?

Kosmetyki dla Pań
Przydatność kosmetyków do użycia jest bardzo istotnym tematem. Niestety rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, jak długo można używać poszczególnych produktów i przekraczamy terminy ich przydatności. Warto zaznaczyć, że data drukowana na opakowaniu nie ma wiele wspólnego z faktycznym okresem przydatności kosmetyku do użycia. Przestaje ona obowiązywać w momencie otwarcia buteleczki lub słoiczka i od tej chwili zaczynamy liczyć faktyczny czas.
porządki w spiżarni

Jak zrobić porządki w spiżarni?

Sprzątanie kuchni
Śledzenie dat ważności na wszystkich opakowaniach produktów spożywczych może być męczące. Półki w kuchni czy spiżarni uginają się, a ty nie pamiętasz co nadaje się do spożycia, a co już nie. Zebraliśmy listę produktów, która może pomóc w pozbyciu się przeterminowanej żywności.