Tag: Zielona kawa właściwości zdrowotne

zielona kawa

Jakie korzyści daje nam zielona kawa?

Kawa
Pewnie wiele osób nie słyszało jeszcze o zielonej kawie, która zyskała popularność wśród dietetyków i fanów zdrowej diety. Jednak opinie osób zajmujących się układaniem diet są podzielone, niektórzy twierdzą, że to strata czasu i pieniędzy. Koszt zielonej kawy zdecydowanie przewyższa koszt palonej kawy czarnej. Są również osoby, wśród nich znani miłośnicy sportu, którzy nie wyobrażają sobie życia bez zielonej kawy. I w tym momencie pojawia się pytanie - czy warto eksperymentować? Oczywiście spróbować nie zaszkodzi, więc jeśli tylko mamy taką ochotę możemy wypróbować zieloną kawę, która zachęca łagodnym smakiem i aromatem.

Jak pokonać uzależnienie od kofeiny krok po kroku?

Zdrowe Odżywianie
Nie palisz, nie pijesz alkoholu (może sporadycznie odrobinę wina), odżywiasz się zdrowo. Wydaje się, że nie posiadasz żadnych nawyków. Jednak jeśli codziennie musisz pić kawę, jesteś prawdopodobnie uzależniona od kofeiny. Nie twierdzimy, że musisz zrezygnować z pysznego latte na zawsze, ale poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak utrzymać uzależnienie od kawy w ryzach.

Zielone ziarna kawy: Nowy lek na odchudzanie?

Odchudzanie
Obróbka ziaren zielonej kawy kończy się jeszcze przed procesem palenia, dzięki czemu wysoka temperatura nie zdąży jeszcze wniknąć do ich wnętrza i zachowane zostają cenne właściwości. Przeprowadzone badania potwierdziły, że ekstrakt z ziaren zielonej kawy nie bez powodu został włączony do suplementów diety, które pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów, co jest spowodowane działaniem kwasu chlorogenowego. Nie do końca pewnym jest tylko to, czy specyfik daje trwałe efekty. Testy przeprowadzone w Indiach pokazały, że osoby biorące pigułki z ekstraktem z ziaren zielonej kawy straciły w ciągu 22 tygodni stosowania suplementu diety około 10 procent masy ciała.

Naturalne termogeniki, czyli spalacze tłuszczu

Zdrowa Dieta
Naturalne termogeniki, które zdążyły już zyskać miano skutecznych "spalaczy tłuszczu", to - obok zbilansowanego jadłospisu oraz aktywności fizycznej - najlepsi sprzymierzeńcy w pozbyciu się zbędnych kilogramów. Nie dość, że zbawiennie wpływają na układ trawienny, przyspieszając metabolizm i powodują uwalnianie ciepła z organizmu, stymulując go tym samym do aktywności, to działają przy tym zupełnie naturalnie. Jak skorzystać z dobrodziejstw, które oferują? Wystarczy, że włączysz do diety odpowiednie produkty żywnościowe. Termogeniki znajdziesz między innymi w warzywach, owocach, ostrych przyprawach, ziołach, zielonej i czarnej kawie, zielonej i czerwonej herbacie. Poniżej wszystkie wskazówki.