Tag: Sok z cytryny na zgagę

zgaga

Naturalne sposoby na zgagę

Zgaga i Choroba Refluksowa Przełyku
Zgaga to rodzaj niestrawności, często odczuwany, jako palenie w okolicy klatki piersiowej, spowodowane cofaniem się kwasu żołądkowego do przełyku. Wbrew powszechnej opinii w większości przypadków zgaga nie jest spowodowana nadmiarem kwasu żołądkowego, ale zwykle jego zbyt małą ilością.


Podobne porady

zgaga

Jak walczyć ze zgagą?

Zgaga i Choroba Refluksowa Przełyku
Któż z nas nie zna tego przykrego uczucia palenia w przełyku i przysłowiowego „odbijania się”? Do tych objawów często dołączają się ból za mostkiem, chrypka. Jest to skutek przejedzenia lub też spożycia zbyt dużej ilości smażonych rzeczy. Jest jednak kilka łatwych sposobów, aby poradzić sobie ze zgagą. Niżej znajdziesz kilka wskazówek.
ból żołądka

Jak sobie radzić z bólem żołądka?

Choroby Układu Pokarmowego
Boli, gdy zgrzeszysz i zjesz za dużo, albo wypijesz kilka lampek wina? A może Twój żołądek reaguje na stres? Ból żołądka atakuje zwłaszcza nadwrażliwców, bo stres zwiększa wydzielanie kwasu solnego. Przyczyną bólu czy zgagi może być również zbyt ciężka dieta albo zjadliwy mikrob Helicobacter pylori, podstępnie niszczący błonę śluzową żołądka. Na szczęście nie musisz cierpieć! Są sposoby, by szybko uśmierzyć ból.
domowy napój na zgagę

Domowy napój na zgagę – jak go zrobić?

Zgaga i Choroba Refluksowa Przełyku
Zgaga to uporczywa przypadłość, która dotyka osoby cierpiące na refluks przełykowo-żołądkowy. Uczucie pieczenia i palenia w przełyku oraz w klatce piersiowej pojawia się nie tylko po posiłku, ale również w nocy. I mimo stosowania przeróżnych preparatów, nie tak łatwo się go pozbyć. Okazuje się, że proste rozwiązania są najbardziej skuteczne. Ten domowy napój na zgagę składa się zaledwie z dwóch składników. Stosuj go dwa razy dziennie, a już wkrótce zgaga pozostanie tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.
zgaga

Domowe sposoby na pozbycie się zgagi

Choroby Układu Pokarmowego
Zgaga, inaczej nazywana refluksem, to dolegliwość wywołana zarzuceniem treści żołądkowej do przełyku. Wraz ze spożytym jedzeniem do przełyku wraca też wytworzony w żołądku kwas solny i enzymy trawienne. Właśnie dlatego odczuwany nieprzyjemne pieczenie w gardle. Często powracająca zgaga jest niekomfortowym uczuciem, odbiera całą przyjemność jedzenia, a nieleczona może prowadzić do uszkodzenia przełyku i stanu zapalnego. Zanim jednak zdecydujemy się na zastosowanie środków farmakologicznych, warto spróbować pozbyć się zgagi domowymi sposobami:

Pięć sposobów na świąteczne przejedzenie

Inne Diety
Święta to magiczny czas, który zazwyczaj spędzamy z osobami, które kochamy. Jednak prócz wielu swoich zalet i wyjątkowego klimatu święta mają również słabe strony. Mowa oczywiście o świątecznym przejedzeniu, które często fundujemy sobie na własne życzenie. Świąteczne potrawy jemy zazwyczaj nie kontrolując ani ich ilości, ani tempa, w jakim je spożywamy. Efekt? Bóle brzucha, niestrawność, wzdęcia i zaparcia, a po świętach kilka dodatkowych kilogramów. Jak szybko i skutecznie uporać się z przejedzeniem świątecznym i cieszyć się dobrym czasem z rodziną? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.

Sposoby na refluks żołądka

Odżywianie
Refluks często jest określany jako cofanie się pokarmu, który wraz z kwasami i enzymami podrażnia przełyk, wywołując stan zapalny. Najczęstszymi objawami są zgaga i odbijanie się kwaskowatą treścią. Cierpiący na refluks zmagają się z promieniującym bólem od mostka, chrypką, kaszlem oraz pieczeniem. Często jest tak, że dieta i zdrowy styl życia spowodują, że dolegliwość minie. Jeśli nie, konieczne będzie leczenie farmakologiczne. Czytając artykuł, dowiesz się, jak skutecznie wyleczyć refluks.

Przewlekła zgaga. Co może sygnalizować?

Zgaga i Choroba Refluksowa Przełyku
Pieczenie w przełyku i żołądku to pierwszy objaw zgagi. Najczęściej pojawia się po bardzo obfitym albo szybko zjedzonym posiłku. Jego przyczyną jest cofanie się kwasów i treści żołądkowych do przełyku. Jeśli pojawia się sporadycznie, nie ma powodu do niepokoju – wystarczy dbać o to, co się je i sięgnąć po leki zobojętniające treść żołądkową. Jeśli jednak pojawia się cyklicznie, może być symptomem wielu, czasem poważnych chorób układu pokarmowego. Jakie dolegliwości może sygnalizować zgaga? Czy są one niebezpieczne? Przekonajmy się.