Tag: Sok z cytryny na zgagę

zgaga

Naturalne sposoby na zgagę

Zgaga i Choroba Refluksowa Przełyku
Zgaga to rodzaj niestrawności, często odczuwany, jako palenie w okolicy klatki piersiowej, spowodowane cofaniem się kwasu żołądkowego do przełyku. Wbrew powszechnej opinii w większości przypadków zgaga nie jest spowodowana nadmiarem kwasu żołądkowego, ale zwykle jego zbyt małą ilością.


Podobne porady

zgaga w nocy

Jak uniknąć zgagi w nocy?·

Choroby Układu Pokarmowego
Zgaga budzi cię w środku nocy? Nieprzyjemne palenie w przełyku jest na tyle uciążliwe, że nie daje ci spać, sprawiając, że kolejny raz budzisz się rano niewyspany. Co zrobić, żeby pozbyć się nocnej zgagi? Pomocne informacje znajdziesz poniżej.
ból żołądka

Jak sobie radzić z bólem żołądka?

Choroby Układu Pokarmowego
Boli, gdy zgrzeszysz i zjesz za dużo, albo wypijesz kilka lampek wina? A może Twój żołądek reaguje na stres? Ból żołądka atakuje zwłaszcza nadwrażliwców, bo stres zwiększa wydzielanie kwasu solnego. Przyczyną bólu czy zgagi może być również zbyt ciężka dieta albo zjadliwy mikrob Helicobacter pylori, podstępnie niszczący błonę śluzową żołądka. Na szczęście nie musisz cierpieć! Są sposoby, by szybko uśmierzyć ból.
domowy napój na zgagę

Domowy napój na zgagę – jak go zrobić?

Zgaga i Choroba Refluksowa Przełyku
Zgaga to uporczywa przypadłość, która dotyka osoby cierpiące na refluks przełykowo-żołądkowy. Uczucie pieczenia i palenia w przełyku oraz w klatce piersiowej pojawia się nie tylko po posiłku, ale również w nocy. I mimo stosowania przeróżnych preparatów, nie tak łatwo się go pozbyć. Okazuje się, że proste rozwiązania są najbardziej skuteczne. Ten domowy napój na zgagę składa się zaledwie z dwóch składników. Stosuj go dwa razy dziennie, a już wkrótce zgaga pozostanie tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.
Jak radzić sobie ze zgagą

Jak radzić sobie ze zgagą

Zgaga i Choroba Refluksowa Przełyku
Zgaga to uczucie pieczenia w klatce piersiowej lub za mostkiem. Jest objawem choroby refluksowej, na którą cierpi wielu ludzi, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Zgagę powodują kwasy żołądkowe które dostają się do przełyku. Uczucie rozpoczyna się od brzucha i może rozprzestrzeniać aż do szczęki. Pocieszające jest jednak to, że w łatwy sposób można temu zapobiegać. Jeżeli chcesz poznać domowe sposoby na walkę ze zgagą, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu.
zgaga

Domowe sposoby na pozbycie się zgagi

Choroby Układu Pokarmowego
Zgaga, inaczej nazywana refluksem, to dolegliwość wywołana zarzuceniem treści żołądkowej do przełyku. Wraz ze spożytym jedzeniem do przełyku wraca też wytworzony w żołądku kwas solny i enzymy trawienne. Właśnie dlatego odczuwany nieprzyjemne pieczenie w gardle. Często powracająca zgaga jest niekomfortowym uczuciem, odbiera całą przyjemność jedzenia, a nieleczona może prowadzić do uszkodzenia przełyku i stanu zapalnego. Zanim jednak zdecydujemy się na zastosowanie środków farmakologicznych, warto spróbować pozbyć się zgagi domowymi sposobami:
refluks

Domowe sposoby na walkę z chorobą refluksową przełyku

Choroby Układu Pokarmowego
Choroba refleksowa przełyku, inaczej zwana zgagą to bardzo uciążliwe i przykre odczucie pieczenia w przełyku. Skutkami choroby refluksowej żołądka najczęściej są gazy, nudności, wzdęcia, ból brzucha oraz kwaśny smak w ustach. Najlepszą alternatywą są środki dostępne w aptece bez recepty oraz zmiana stylu życia i zdrowa dieta. Domowe sposoby na zgagę:

Pięć sposobów na świąteczne przejedzenie

Inne Diety
Święta to magiczny czas, który zazwyczaj spędzamy z osobami, które kochamy. Jednak prócz wielu swoich zalet i wyjątkowego klimatu święta mają również słabe strony. Mowa oczywiście o świątecznym przejedzeniu, które często fundujemy sobie na własne życzenie. Świąteczne potrawy jemy zazwyczaj nie kontrolując ani ich ilości, ani tempa, w jakim je spożywamy. Efekt? Bóle brzucha, niestrawność, wzdęcia i zaparcia, a po świętach kilka dodatkowych kilogramów. Jak szybko i skutecznie uporać się z przejedzeniem świątecznym i cieszyć się dobrym czasem z rodziną? Podpowiadamy sprawdzone sposoby.