Tag: Picie gorącej wody

gorąca woda

6 zalet picia gorącej wody

Zdrowe Odżywianie
Każdy z nas wie, że woda jest niezbędna do przeżycia. Wielu również słyszało od lekarza, żeby pić, co najmniej 8 szklanek dziennie. Jednak niewielu z nas wie, że picie gorącej lub ciepłej wody dostarcza nam korzyści, których nie uzyskamy pijąc zimną wodę. Poniżej znajduje się 6 zalet picia gorącej wody:


Podobne porady

biegacze

Dieta dla biegaczy – co jeść?

Diety
Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie i swojego zdrowia świetnym pomysłem jest przygoda ze sportem. Nie tylko poczujesz się lepiej uprawiając sport, ale też będziesz lepiej wyglądać. Nie jest to też obojętne dla zdrowia. Bardzo modne stało się bieganie. Nie wszystkie trendy są dobre, ten jednak jest popierany przez wielu lekarzy. Bieganie dobrze wpływa na nasz organizm. Ale biegania trzeba się nauczyć, tak samo jak nie wolno zapominać, że jeśli chcesz uprawiać jogging musisz też odpowiednio się odżywiać. Przeczytaj co powinieneś jeść jeśli jesteś biegaczem.
Sól

Jak robić okłady z soli?

Walka z Bólem
Okłady z gorącej soli pomagają na zatoki, bóle brzucha, zapalenie pęcherza, zapalenie górnych dróg oddechowych, bóle pleców czy na wiecznie marznące ręce i stopy.
Kąpiel w gorącej wodzie

Jak dostosować temperaturę kąpieli do potrzeb organizmu?

Zabiegi na ciało
Dobierając odpowiednią temperaturę kąpieli możemy pobudzić organizm do działania, zrelaksować się czy przygotować do snu a nawet zniwelować napięciowy ból głowy czy ból mięśni.
gastroskopia

Na czym polega gastroskopia?

Choroby Układu Pokarmowego
Gastroskopię przeprowadza się wówczas, gdy pacjent odczuwa bóle nadbrzusza, istnieje podejrzenie choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy oraz przy nagłej utracie wagi ciała. Wykonuje się ją w celach diagnostycznych oraz leczniczych. Lekarz w trakcie badania może też wyciąć polipy żołądka, zamknąć żylaki przełyku, rozszerzyć jego zwężenia, usunąć obce ciała. Może też pobrać próbkę tkanek do badania cytologicznego lub bakteriologicznego.
Poranne picie kawy

Dlaczego nie można pić kawy na pusty żołądek

Kawa
Pierwszą czynnością, którą większość ludzi wykonuje rano jest nastawienie ekspresu do kawy, aby wkrótce móc cieszyć się pierwszą tego dnia filiżanką aromatycznego napoju. Niektórzy nie jedzą nawet śniadania, piją tylko w przelocie kawę. Czasami, gdy trafi się wyjątkowo pracowity dzień, gdy nie ma szans na przekąskę czy lunch, niektórzy ludzie wybierają kawę próbując w ten sposób oszukać głód i dodać sobie energii. Picie kawy na pusty żołądek może jednak mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.
miód z cynamonem

Jak przygotować miód z cynamonem na odchudzanie?

Odchudzanie
Jak zgubić zbędne kilogramy i pozbyć się „otoczki” na brzuchu, pyta prawie każdy. Istnieje wiele sposobów walki z fałdkami tłuszczu. Dla jednych są one skuteczne, a inni szukają jeszcze innych rozwiązań. Ostatnio słychać o skuteczności stosowania cynamonu z miodem jako skutecznego środka w odchudzaniu. W dalszej części artykułu znajdziesz dowiesz się, jak go przygotować i jak stosować.

Gorąca kąpiel poprawia samopoczucie i zdrowie

Rozwój Osobisty
Któż z nas nie kocha gorącej kąpieli? Jest ona jednym z najlepszych sposobów zrelaksowania się po długim, ciężkim dniu. Oczywiste jest, że każda regularnie wykonywana, zdrowa aktywność ma doskonały wpływ na funkcjonowanie umysłu, a gorąca kąpiel nie jest wyjątkiem i również należy do tej grupy. Co więcej, naukowcy twierdzą, że kąpiel przynosi szereg korzyści także dla twojego ciała. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak gorąca kąpiel poprawia spalanie kalorii, stabilizuje poziom cukru we krwi, reguluje insulinę i oczyszcza organizm ze szkodliwych toksyn.